Spływ Przełomem Dunajca i inne atrakcje Pienin

  

Pieniny to jedno z najpiękniejszych pasm górskich w łańcuchu Karpat znajdujące się w Polsce oraz na Słowacji. Od północy sąsiadują z Gorcami, a od południa z Magurą Spiską. Zajmują drugie miejsce zaraz po Tatrach pod względem liczby odwiedzających turystów. Okolica dysponuje wieloma atrakcjami, w których jednym z najważniejszych jest możliwość obcowania z przyrodą i podziwianie naturalnego środowiska.

Spływ tratwą Przełomem Dunajca - największa atrakcja Pienin

Będąc w Pieninach koniecznie należy skorzystać ze spływu tratwą – jest to jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie takie spływy jeszcze mają miejsce. Płynąc przełomem Dunajca podziwiamy wiele niezwykłych zakątków oraz możemy posłuchać flisackich opowieści, legend np. o słynnym rozbójniku Janosiku.

 Widok na łodzie, turystów i flisaków

zdjęcie: widok na przystań flisacką 


Należy pamiętać, że sezon na spływ trwa tylko w okresie 1 IV – 31 X, ale codziennie z wyjątkiem dwóch świąt: Wielkanocy i Bożego Ciała. Bilet normalny dla osoby dorosłej, to koszt od 90 do 120 zł w zależności od długości trasy którą się wybiera oraz sezonu. Podróżując do Szczawnicy pokonamy 18 km w czasie około dwóch godzin piętnastu minut natomiast wybierając Krościenko na stację końcową przebędziemy 23 km w niecałe trzy godziny.

Jeśli podróż w Pieniny to oczywiście górskie wycieczki

Najpopularniejszym szczytem są liczące 982 m n.p.m. Trzy Korony. Po wyjściu można zachwycać się urokiem okolicy ze specjalnie zbudowanej platformy widokowej na Okrąglicy. Można zobaczyć otaczające pasma górskie a przy dobrej pogodzie, dostrzec oddaloną o ponad 60 kilometrów Babią Górę. Dla turystów chcących spędzić tu dłuższy urlop są pokoje do wynajęcia, pensjonaty, hotele a także schroniska górskie.

Na terenie Pienin 1 czerwca 1932 roku został utworzony jeden z 23 obecnie Parków Narodowych. Znajdują się w nim dwa gatunki endemiczne: pszonak i mniszek pieniński oraz ponad tysiąc gatunków innych roślin. W lasach, można spotkać borsuki, dziki, jelenie a nawet żbika i rysia. Powstało tu kilka rezerwatów przyrody jak np. Rezerwat Przyrody – Wąwóz Homole, Rezerwat Przyrody – Biała Woda, Rezerwat Przyrody – Wysokie Skałki

 Ujęcie z kamery na zielone góry i szczyt Trzy Korony

zdjęcie: widok ze schroniska „Trzy Korony”

Gospodarze oferują swoim gościom nie tylko dobre jedzenie i wygodne miejsce do odpoczynku lecz także zapewniają organizację wycieczek czy imprez integracyjnych. Pomogą wybrać odpowiedni szlak turystyczny lub znaleźć przewodnika górskiego. Poniżej widok ze schroniska Orlica przedstawia widok na szczyty górskie Sokolica, Czerteż oraz na zakole rzeki Dunajec.

 Widok na góry lasy i zakole rzeki Dunajec

zdjęcie: widok na „Trzy Korony” oraz Spływ Dunajcem

Widokowy rejs statkiem wycieczkowym

Wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest także rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Rejsy widokowe odbywają się z przystani „Biała Dama”, a miejsce to możecie zobaczyć online.

 Zdjęcie z kamery na Jezioro Czorsztyńskie w oddali płynące statki

zdjęcie: widok na Jezioro Czorsztyńskie

Pływając z flisakami można dostrzec okoliczne zabytki: Zamek w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, skansen na Półwyspie Stylchen. Rejsy odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają około 50 minut. Nad jeziorem znajduję się również plaża, gdzie można odpocząć i zażyć kąpieli słonecznych. Nieopodal jest też pole biwakowe jak również domki do wynajęcia.

Pieniny to wakacyjna destynacja dla miłośników górskich wycieczek, fanów historii oraz dla lubiących odpoczywać z naturą. Szczerze polecamy spędzenie tu urlopu.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów