Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy, znów otwarty dla turystów

  

Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy, znów otwarty dla turystów.

Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy znów otwarty dla turystów

źródło: screen z kamery na Kasprowym Wierchu 

 

Tatrzański Park Narodowy poinformował, że po remoncie od 6 października 2021 roku,  zostaje całkowicie otwarty, odcinek szlaku Czarny Staw pod Rysami – Rysy. Od września odbywał się tam remont. Wymieniono skalne stopnie, sprawdzono mocowania łańcuchów, wykonano drobne poprawki. Wszystko po to, aby turyści czuli się bezpieczniej.

Czarny Staw pod Rysami jest najbardziej wysuniętym na południe jeziorem w Polsce (1583 m n. p. m.). Leży dokładnie na czerwonej trasie prowadzącej na Rysy i dokładnie 188 metrów nad Morskim Okiem. Rozciąga się tu wspaniały widok na Morskie Oko, jak i na żleb prowadzący na same Rysy. 

Trzeba zauważyć, że jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej obleganych szlaków turystycznych w Tatrach. Bez względu na warunki atmosferyczne, zimą szlak ten jest też uczęszczany przez narciarzy i skiturowców.

 Pogoda w Tatrach na nadchodzący weekend 


Turyści wybierający się w ten weekend w Tatry Wysokie, mogą liczyć na słońce.  W niedzielę najwyższą wartością w Zakopanem będzie 11 stopni Celsjusza. W związku z brakiem chmur poranki będą wyjątkowo chłodne, możliwe nawet przymrozki. Tak samo sytuacja wygląda w wysokich partiach gór. Tam należy spodziewać się temperatur w okolicy zera i dużo silniejszego wiatru.

Należy pamiętać, że na szlakach turystycznych o tej porze roku w niektórych miejscach może pojawić się błoto. Opadające i zalegające na ścieżkach liście również zwiększają ryzyko kontuzji. Informujemy, że w Tatrach obecnie panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Ale ten kto kocha góry i zapierające dech w piersiach widoki wie, że to lek na wszystkie nasze bolączki. 


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.072956 ms