Dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?

  


Sezon urlopowy trwa, a wielu Polaków jest jeszcze przed wyjazdem na swoje wymarzone wakacje. W tym tekście opowiemy Ci o tym, dlaczego powinieneś także przed urlopem w kraju wykupić ubezpieczenie turystyczne i czego możesz spodziewać się po tego typu produkcie. 


Zacznij od dobrego wyboru

Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić zarówno w stacjonarnych biurach, jak i w Internecie. Ta druga możliwość jest szczególnie atrakcyjna z punktu widzenia klienta. Nie musisz bowiem szukać agenta, przeprowadzać z nim wielu rozmów i analizować poszczególnych ofert. Wystarczy tylko, że skorzystasz z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeniowych turystycznych i wpiszesz do formularza kilka informacji o sobie oraz wyjeździe, jaki planujesz. Po kilku chwilach kalkulator ubezpieczeń obliczy dla Ciebie przykładową składkę i pomoże w wyborze ostatecznego rozwiązania. Sprawdź, jak taki proces porównania ofert wygląda na stronie: kalkulator.polisaturystyczna.pl

Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną?

Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy ubezpieczenia turystycznego, które sprawiają, że warto zainteresować się tego typu produktem. 
 
- Koszty leczenia
 
Jeśli podczas urlopu będziesz potrzebować pomocy medycznej, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty, jakie z tego wynikną. Niewątpliwym atutem jest możliwość leczenia się zarówno w prywatnych, jak i publicznych placówkach.
 
- OC
 
Może przydarzyć się tak, że spowodujesz groźny wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania dla wszystkich ofiar, a Ty unikniesz odpowiedzialności finansowej za swoje poczynania. Pamiętaj, że towarzystwo może odmówić pomocy, gdy okaże się, że podczas wypadku byłeś pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
 
- NNW
 
Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz środki finansowe na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze trafią na konto osób, które do tego uposażyłeś.
 
- Ochrona bagażu
 
Chaos jaki czasami panuje na dworach, pociągach, czy lotniskach w sezonie letnim to idealne warunki dla wszelkiego rodzaju złodziei i oszustów. Utrata bagażu nie musi jednak przekreślać Twoich wakacyjnych planów. Towarzystwo pokryje poniesione przez Ciebie koszty, które były niezbędne, by kontynuować podróż. Warunkiem jest jednak przedstawienie rachunków.
 
- Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży
 
Nigdy nie wiesz, co może się przytrafić. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć się od utraty poniesionych kosztów na wypadek konieczności rezygnacji z podróży. Pamiętaj o tym, by potem nie zostać bez wakacji i pieniędzy.

Czytaj OWU

Zanim wykupisz konkretną ofertę, znajdź OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) swojej polisy i przeczytaj, jak dokładnie prezentuje się zakres gwarantowanej ochrony oraz ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności. Zrób to przed podpisaniem umowy, by uniknąć sytuacji, w której nie otrzymasz pomocy w momencie, gdy będziesz jej najbardziej potrzebować. 

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów