Dlaczego warto inwestować w SEO? 5 powodów

  

SEO to obecnie jeden z głównych elementów działań marketingowych. Dzięki wdrożeniu odpowiedniej strategii pozycjonowania można dotrzeć do szerszej grupy klientów, co przełoży się na większą sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Jest to jednak proces czasochłonny i wymagający systematycznej pracy, dlatego niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość. Dlaczego więc warto inwestować w działania SEO? Poznaj 5 powodów!


Co to jest SEO?

SEO, czyli Search Engine Optimization to jeden z kilku sposobów na to, aby wypromować swój biznes. Istotą SEO są działania, które pozwalają Google uznać witrynę za wartościową, dzięki czemu znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja strony internetowej polega na opracowaniu strategii on-site i off-site. Ponadto niezwykle istotną rolę w całym procesie odgrywa również content. Im lepsze teksty znajdują się w serwisie, tym lepiej jest on oceniany przez algorytm Google. Dla osób, które nie wiedzą, jak tworzyć i optymalizować treści rozwiązaniem może być agencja SEO i podjęcie współpracy ze specjalistami.

Korzyści płynące z pozycjonowania strony

Nie ulega żadnym wątpliwościom to, że pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google może przynosić wiele korzyści. Należy jednak pamiętać o tym, że do opracowania skutecznej strategii SEO niezbędne jest doświadczenie i znajomość wytycznych dla webmasterów od amerykańskiego giganta. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści z pozycjonowania strony.Widoczność w wynikach wyszukiwania w Google

W Polsce prawie każdy internauta korzysta z wyszukiwarki Google, ale naprawdę mały procent z nich sprawdza wyniki wyszukiwania znajdujące się na drugiej i dalszej stronie. Co to oznacza? Jeśli strona www nie będzie znajdowała się wśród pierwszych dziesięciu wyników wyszukiwania na daną frazę kluczową, to mało kto będzie miał o niej świadomość. A właśnie przy pomocy wyszukiwarki Google potencjalni klienci poszukują informacji o produktach oraz usługach. Decydując się na pozycjonowanie zyskuje się więc możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców i efektywniejszej konwersji. O tym, jak zwiększyć widoczność strony w Google można przeczytać na blogu Smartbuzz.

SEO szansą dla mniejszych firm

Wypozycjonowanie strony, na której nie były wcześniej prowadzone żadne działania SEO może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dla większości osób wydaje się to długim okresem, ale wysokie pozycje w postaci długotrwałych efektów są warte poświęcenia czasu. Pozycjonowanie to proces rozciągnięty w czasie, a zaprzestanie działań optymalizacyjnych przyczynia się zazwyczaj do spadku pozycji i widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Google skupia się głównie na serwisach, które są nieustannie rozbudowywane. Poza tym należy pamiętać, że rezygnacja z SEO pozwoli konkurencji wyprzedzić witrynę w wyszukiwarce.


Regularne inwestowanie w działania digital marketingowe daje ogromne korzyści, a w szczególności dopiero raczkującym biznesom, które nie mają takiego budżetu, jak duże korporacje. Co istotne, po czasie nie trzeba nawet zwiększać znacząco budżetu na pozycjonowanie.


SEO pozwala generować zyski

Inwestycja w SEO przy rozsądnym budżecie oraz zachowaniu ciągłości działań zapewnia zwrot z inwestycji. Właśnie dlatego warto rozpocząć współpracę z agencją marketingową, która wykona szczegółowy audyt SEO oraz zaplanuje strategię na kolejne miesiące, aby nie przepalić budżetu. Dobra agencja SEO opracuje plan działania i będzie nieustannie monitorować efekty pozycjonowania na poszczególne frazy kluczowe oraz zadba o wzrost widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Nie można jednak zniechęcać się brakiem efektów po pierwszym kwartale współpracy, gdyż proces pozycjonowania wymaga czasu.


Tańsze działania w perspektywie czasu

Zaletą wdrożenia SEO na stronie to także stały budżet oraz rosnące efekty. Odpowiednio zaplanowana strategia może być tańsza niż inne formy reklamy w sieci, jak np. Google Ads. Pierwsze pół roku pozycjonowania to głównie inwestycja, która w porównaniu z AdWords może wydawać się nieopłacalna. Jeśli jednak przetrwa się pierwszą fazę, w której się inwestuje, to później będzie można docenić pozornie mało opłacalne działania marketingowe. W przypadku płatnych reklam należy stale wydawać pieniądze, aby widzieć efekty i ruch na stronie internetowej. W SEO ruch stale rośnie mimo braku zwiększania budżetu na pozycjonowanie. Konwersje z tych działań w dłuższej perspektywie są po prostu efektywniejsze.


Lokalne SEO - docieranie do klientów lokalnych

Pozycjonowanie daje ogromne korzyści także na rynku lokalnym. Google od dłuższego czasu podsuwa internautom wyniki oparte na ich geolokalizacji. W praktyce wygląda to następująco: wpisując frazę „tanie opony samochodowe” pomijając miasto, Google na podstawie lokalizacji użytkownika, Google wyświetli wyniki najbliższych serwisów i sklepów. Zdecydowana większość odpowiedzi wyszukiwarki jest personalizowana. Zalet SEO jest cała masa, jednak dla mniejszych biznesów jest to jedna z najważniejszych. Ponadto pozycjonowanie lokalne jest znacznie tańsze niż globalne, a w niektórych przypadkach nawet efektywniejsze.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.761032 ms