DVB-T2 w nowych telewizorach Samsung - który model kupić?

  

Wszystkie nowe telewizory przystosowane są do nowego standardu nadawania. Producenci i sklepy internetowe chętnie zaznaczają to w specyfikacji technicznej, by dokonując zakupu, nie mieć najmniejszych wątpliwości co do konkretnego modelu. O ile w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, zwykle się one nie pojawiają, tak kupując bardziej budżetowe rozwiązania, może zachodzić obawa, że konieczny stanie się dekoder DVB-T2. Tak jednak nie jest - od 2020 wszystkie telewizory, które są sprzedawane w Polsce, muszą muszą mieć DVB-T2 HEVC. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że kupując w ulubionym sklepie online telewizor uznanego producenta, na przykład marki Samsung, trafimy na sprzęt, do którego trzeba dokupować oddzielny dekoder. Czym jeszcze się kierować, zmieniając telewizor na nowszy? Pora przyjrzeć się najważniejszym kwestiom!


Zmiana systemu kodowania - czy warto wymienić telewizor?

Za nami już wdrożenie zmiany systemu kodowania telewizji naziemnej w Polsce. Przebiegało ono etapami w 2022 roku. Osoby, których telewizory nie obsługiwały nowego systemu, z pewnością zdążyły zakupić dekodery DVB-T2, które umożliwiają oglądanie ulubionych programów telewizji naziemnej. 

Takie rozwiązanie ma jednak kilka minusów - choćby konieczność korzystania z dodatkowego pilota i pilnowanie, by przypadkowo nie odłączyć dekodera do telewizora. Nic więc dziwnego, że posiadacze starszych modeli telewizorów zaczęli rozważać wymianę sprzętu na coś nowocześniejszego.

Rynek telewizorów mocno rozwinął się w ciągu ostatnich lat, a innowacje, które wyceniane były znacznie drożej, stały się masowo dostępne. Dobrej jakości telewizor z 4K i smart TV jest teraz w zasięgu wielu osób! Nic więc dziwnego, że mając taką możliwość, miłośnicy telewizyjnej rozrywki będą sięgać po nowocześniejsze sprzęty. Szczególnie ciekawa jest dla nich oferta marki Samsung, w której znajdziemy zróżnicowane modele, dostosowane do każdego budżetu i potrzeb. System operacyjny Tizen jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących w zakresie korzystania ze smart TV. A do tego - można postawić na zaawansowane telewizory QLED, oferujące doskonałej jakości obraz.

Nic więc dziwnego, że szukając nowoczesnego sprzętu, który posłuży wiele następnych lat, Samsung jest jednym z pierwszych wyborów.

Wybór nowego telewizora Samsung - co wziąć pod uwagę?

Gdy zdecydujemy się na wybór konkretnej marki, dobrze uważnie przeanalizować specyfikację techniczną, by postawić na najlepsze modele. Co wziąć pod uwagę?

Oprócz wspomnianej technologii matrycy i systemu operacyjnego, dobrze kierować się takimi czynnikami, jak:

-przekątna ekranu;

-rozdzielczość;

-technologie wspierające jakość obrazu i dźwięku;

-HDR;

-rodzaje i rozmieszczenie złączy;

-design pasujący do pomieszczenia.

Jakie modele Samsunga można polecić? Jest ich naprawdę wiele do wyboru! Szukając jednak sprzętu o świetnym stosunku jakości do ceny, warto przyjrzeć się następującym urządzeniom.

SAMSUNG UE43AU7192U - telewizor 4K w promocji kupimy za mniej niż 1500 zł! Ma przekątną 43 cale, HDR oraz technologie Precyzyjne i Żywe Kolory, która sprawia, że wszystko, co widzimy na ekranie, prezentuje się naturalnie. Z ciekawych innowacji warto wymienić Upłynniacz Ruchu, dzięki któremu świetnie prezentować się będą dynamiczne sceny w filmach i transmisjach sportowych.

SAMSUNG QE43Q67BAU - jeśli dołożymy ok. 1000 zł, możemy postawić na telewizor QLED o przekątnej 43 cale. To zupełnie nowa jakość obrazu i perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Nowy wymiar barw i kontrastu to zasługa technologii Quantum HDR. Tutaj również znajdziemy Upłynniacz Ruchu, a dodatkowo - Ultraszeroki Widok w Grach, które to rozwiązanie jest ukłonem w stronę miłośników gamingu.

SAMSUNG QE55Q67BAU - jeszcze większy telewizor? To QLED w cenie niewiele przekraczającej 3000 zł. Ma 55 cali i będzie świetną inwestycją na nadchodzące lata! Oprócz kinowej jakości obrazu i dźwięku oraz rozwiązań opisanych we wcześniejszym modelu, sprzęt ten odznacza się świetnym designem, dobrze dopasowanym do większości wnętrz.

Telewizory Samsung w MediaMarkt to wiele modeli do wyboru. Szukając nowego sprzętu, który będzie inwestycją na wiele lat, możemy wybierać spośród urządzeń o różnych stopniach zaawansowania, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb i budżetów.


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów