DVB-T2 w nowych telewizorach Samsung - który model kupić?

  

Wszystkie nowe telewizory przystosowane są do nowego standardu nadawania. Producenci i sklepy internetowe chętnie zaznaczają to w specyfikacji technicznej, by dokonując zakupu, nie mieć najmniejszych wątpliwości co do konkretnego modelu. O ile w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, zwykle się one nie pojawiają, tak kupując bardziej budżetowe rozwiązania, może zachodzić obawa, że konieczny stanie się dekoder DVB-T2. Tak jednak nie jest - od 2020 wszystkie telewizory, które są sprzedawane w Polsce, muszą muszą mieć DVB-T2 HEVC. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że kupując w ulubionym sklepie online telewizor uznanego producenta, na przykład marki Samsung, trafimy na sprzęt, do którego trzeba dokupować oddzielny dekoder. Czym jeszcze się kierować, zmieniając telewizor na nowszy? Pora przyjrzeć się najważniejszym kwestiom!


Zmiana systemu kodowania - czy warto wymienić telewizor?

Za nami już wdrożenie zmiany systemu kodowania telewizji naziemnej w Polsce. Przebiegało ono etapami w 2022 roku. Osoby, których telewizory nie obsługiwały nowego systemu, z pewnością zdążyły zakupić dekodery DVB-T2, które umożliwiają oglądanie ulubionych programów telewizji naziemnej. 

Takie rozwiązanie ma jednak kilka minusów - choćby konieczność korzystania z dodatkowego pilota i pilnowanie, by przypadkowo nie odłączyć dekodera do telewizora. Nic więc dziwnego, że posiadacze starszych modeli telewizorów zaczęli rozważać wymianę sprzętu na coś nowocześniejszego.

Rynek telewizorów mocno rozwinął się w ciągu ostatnich lat, a innowacje, które wyceniane były znacznie drożej, stały się masowo dostępne. Dobrej jakości telewizor z 4K i smart TV jest teraz w zasięgu wielu osób! Nic więc dziwnego, że mając taką możliwość, miłośnicy telewizyjnej rozrywki będą sięgać po nowocześniejsze sprzęty. Szczególnie ciekawa jest dla nich oferta marki Samsung, w której znajdziemy zróżnicowane modele, dostosowane do każdego budżetu i potrzeb. System operacyjny Tizen jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących w zakresie korzystania ze smart TV. A do tego - można postawić na zaawansowane telewizory QLED, oferujące doskonałej jakości obraz.

Nic więc dziwnego, że szukając nowoczesnego sprzętu, który posłuży wiele następnych lat, Samsung jest jednym z pierwszych wyborów.

Wybór nowego telewizora Samsung - co wziąć pod uwagę?

Gdy zdecydujemy się na wybór konkretnej marki, dobrze uważnie przeanalizować specyfikację techniczną, by postawić na najlepsze modele. Co wziąć pod uwagę?

Oprócz wspomnianej technologii matrycy i systemu operacyjnego, dobrze kierować się takimi czynnikami, jak:

-przekątna ekranu;

-rozdzielczość;

-technologie wspierające jakość obrazu i dźwięku;

-HDR;

-rodzaje i rozmieszczenie złączy;

-design pasujący do pomieszczenia.

Jakie modele Samsunga można polecić? Jest ich naprawdę wiele do wyboru! Szukając jednak sprzętu o świetnym stosunku jakości do ceny, warto przyjrzeć się następującym urządzeniom.

SAMSUNG UE43AU7192U - telewizor 4K w promocji kupimy za mniej niż 1500 zł! Ma przekątną 43 cale, HDR oraz technologie Precyzyjne i Żywe Kolory, która sprawia, że wszystko, co widzimy na ekranie, prezentuje się naturalnie. Z ciekawych innowacji warto wymienić Upłynniacz Ruchu, dzięki któremu świetnie prezentować się będą dynamiczne sceny w filmach i transmisjach sportowych.

SAMSUNG QE43Q67BAU - jeśli dołożymy ok. 1000 zł, możemy postawić na telewizor QLED o przekątnej 43 cale. To zupełnie nowa jakość obrazu i perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Nowy wymiar barw i kontrastu to zasługa technologii Quantum HDR. Tutaj również znajdziemy Upłynniacz Ruchu, a dodatkowo - Ultraszeroki Widok w Grach, które to rozwiązanie jest ukłonem w stronę miłośników gamingu.

SAMSUNG QE55Q67BAU - jeszcze większy telewizor? To QLED w cenie niewiele przekraczającej 3000 zł. Ma 55 cali i będzie świetną inwestycją na nadchodzące lata! Oprócz kinowej jakości obrazu i dźwięku oraz rozwiązań opisanych we wcześniejszym modelu, sprzęt ten odznacza się świetnym designem, dobrze dopasowanym do większości wnętrz.

Telewizory Samsung w MediaMarkt to wiele modeli do wyboru. Szukając nowego sprzętu, który będzie inwestycją na wiele lat, możemy wybierać spośród urządzeń o różnych stopniach zaawansowania, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb i budżetów.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów