Gwiazdy światowego kolarstwa w ten weekend  w Jeleniej Górze.

  

Największe gwiazdy światowego kolarstwa zjadą w ten weekend do Jeleniej Góry. Dotrą oni do Polski na zaproszenie naszej wspaniałej olimpijki Mai Włoszczowskiej, by wziąć udział w zawodach Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race – UCI HC + Junior Series PP.


Już w piątek, trasy w Parku Paulinum będą miejscem rywalizacji w short tracku. To pierwsze Mistrzostwa Polski w tej konkurencji. Sobota należeć będzie do zawodów cross-country. Pierwsze starty już o 8:30. Rozpoczynają najmłodsze kategorię. 


Źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl


Najważniejszym wyścigiem tego dnia będzie rozpoczynający się o godzinie 14, start elity kobiet z Mają Włoszczowską. Udział potwierdziła również tegoroczna mistrzyni olimpijska  z Tokio – Jolanda Neff. Swoje próby zdobycia punktów w rankingu podejmą również panowie – start godzina 16.  


Dodatkową atrakcją będzie „Rajd rowerowy  dla wszystkich”. Rozpoczęcie o godzinie 12 spod Galerii Studenckiej (obowiązkowy jest kask, strój sportowy i oczywiście rower). Trasa liczy 7,5km i biegnie w kierunku ulic, Legnickiej, Konstytucji 3-go Maja, W. Pola przez  Al. Solidarności aż do mety w Parku Paulinum. Dla pierwszego tysiąca osób organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki.


26 września w niedzielę z Jeleniej Góry wystartuje UCI Marathon Series. Cztery trasy do wyboru:
FUN- dystans 15km, start o 11:15, bufet na mecie
CLASSIC – dystans 30-40km, start o 11:00, bufet 22km oraz meta
MEGA- dystans 45-50km, start o 11, bufet 15km, 33km, 46km oraz meta
GIGA- dystans 60-80km, start o 10, bufet 15km, 33km, 46km, 63km, 76km oraz meta


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów