Gwiazdy światowego kolarstwa w ten weekend  w Jeleniej Górze.

  

Największe gwiazdy światowego kolarstwa zjadą w ten weekend do Jeleniej Góry. Dotrą oni do Polski na zaproszenie naszej wspaniałej olimpijki Mai Włoszczowskiej, by wziąć udział w zawodach Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race – UCI HC + Junior Series PP.


Już w piątek, trasy w Parku Paulinum będą miejscem rywalizacji w short tracku. To pierwsze Mistrzostwa Polski w tej konkurencji. Sobota należeć będzie do zawodów cross-country. Pierwsze starty już o 8:30. Rozpoczynają najmłodsze kategorię. 


Źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl


Najważniejszym wyścigiem tego dnia będzie rozpoczynający się o godzinie 14, start elity kobiet z Mają Włoszczowską. Udział potwierdziła również tegoroczna mistrzyni olimpijska  z Tokio – Jolanda Neff. Swoje próby zdobycia punktów w rankingu podejmą również panowie – start godzina 16.  


Dodatkową atrakcją będzie „Rajd rowerowy  dla wszystkich”. Rozpoczęcie o godzinie 12 spod Galerii Studenckiej (obowiązkowy jest kask, strój sportowy i oczywiście rower). Trasa liczy 7,5km i biegnie w kierunku ulic, Legnickiej, Konstytucji 3-go Maja, W. Pola przez  Al. Solidarności aż do mety w Parku Paulinum. Dla pierwszego tysiąca osób organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki.


26 września w niedzielę z Jeleniej Góry wystartuje UCI Marathon Series. Cztery trasy do wyboru:
FUN- dystans 15km, start o 11:15, bufet na mecie
CLASSIC – dystans 30-40km, start o 11:00, bufet 22km oraz meta
MEGA- dystans 45-50km, start o 11, bufet 15km, 33km, 46km oraz meta
GIGA- dystans 60-80km, start o 10, bufet 15km, 33km, 46km, 63km, 76km oraz meta


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów