Nowoczesne metody poprawy kształtu i koloru zębów - licówki Szczecin

  

Zęby są niezwykle wytrzymałe, ale niestety wiele osób ma z nimi rozmaite problemy. Wynikają one głównie z nieprawidłowej higieny jamy ustnej, przykładem są próchnica i paradontoza. Trzeba też pamiętać o tym, że do zniszczenia szkliwa mogą przyczynić się różne czynniki.


Czasem wystarczy niefortunny upadek, aby doszło do wykruszenia zęba lub nawet utraty części uzębienia. Problemem są także nieestetyczne przebarwienia na szkliwie i szereg innych niedoskonałości typu diastema. Na szczęście nowoczesna stomatologia ma wiele środków zaradczych, które umożliwiają przywrócenie/zachowanie pięknego uśmiechu, cieszenie się mocnymi zębami przez wiele lat. Pozwalają to uzyskać przykładowo licówki i korony zębowe.


Licówki Szczecin sposobem na zniewalający uśmiech

Jeśli ktoś ma zdrowe zęby, ale nie jest zadowolony z ich wyglądu, to może szybko poddać metamorfozie swoje uzębienie, założyć na nie licówki. Jest to skuteczny sposób na dokonanie korekty estetycznej - mówi specjalista stomatolog Szczecin dr Małgorzata Wiechowska. Za pomocą licówek można pozbyć się diastemy, ukryć przebarwienia na zębach, optycznie je powiększyć. Licówki stosuje się w przypadku drobnych nadłamań zębów, w celu ich zabezpieczenia przed działaniem zimna czy kwasów. Na założenie licówek bardzo często decydują się osoby, które mają przebarwienia na zębach wynikające z wad szkliwa, przyjmowania leków, leczenia kanałowego. W przypadku zbyt dużych przerw między zębami również można zastosować licówki, które niwelują powstałe dysproporcje. Za pomocą licówki można wydłużyć koronę zęba, skrócić ją, poszerzyć. W przypadku niwelowania wad ustawienia zębów w zgryzie także stosuje się licówki. Konieczne jest szlifowanie zębów przed założeniem porcelanowych licówek - wspomina chirurg stomatolog Szczecin

Tańszym i szybszym rozwiązaniem będą licówki kompozytowe, łatwe w naprawie i bez konieczności szlifowania zębów.

Piękny uśmiech w mgnieniu oka, czyli bonding zębów

Można uzyskać perfekcyjny uśmiech i to w bezinwazyjny sposób, o czym wie doskonale każdy stomatolog Szczecin. Umożliwia to bonding zębów, czyli szybka poprawa wyglądu uśmiechu za pomocą materiałów kompozytowych. Można nie tylko odbudować zęby mające jakieś defekty, ale też je rozjaśnić. Jeśli ktoś szuka sposobu na szybkie zmienienie kształtu uzębienia, to powinien zdecydować się właśnie na bonding. Poleca się tę metodę przede wszystkim osobom, u których doszło do zniszczenia korony zęba z różnych powodów. Możliwe staje się wyrównanie uzębienia, czyli wyeliminowanie nieestetycznych dysproporcji. Jest to też sposób na pozbycie się diastemy, szpar międzyzębowych. Doświadczony stomatolog Szczecin jest w stanie przeprowadzić zabieg podczas jednej wizyty, czasem wystarczy mu zaledwie godzina. Jest to tańsze rozwiązanie niż licówki Szczecin czy korony.

Korony porcelanowe alternatywą dla protez, do uzupełniania powstałych ubytków

W przypadku pacjentów, u których doszło do powstania dużych zniszczeń w zębach, najlepszym rozwiązaniem jest założenie koron porcelanowych. Będzie to świetna opcja w przypadku uszkodzenia zęba na skutek nieleczonej próchnicy, złamania czy mocnego starcia - mówi ortodonta Szczecin.


Skutkiem leczenia kanałowego jest osłabienie uzębienia, dlatego konieczne staje się odpowiednie zabezpieczenie go przed dalszymi uszkodzeniami. W takich przypadkach godne polecenia są korony porcelanowe. Przydają się one również przy wadach zgryzu, mogą nawet zastąpić problematyczne i długotrwałe leczenie ortodontyczne. Wystarczy zwykle dokonać pewnych modyfikacji na kilku zębach, aby pacjent mógł zapomnieć o wadzie zgryzu, która obniża jego jakość życia. Korony porcelanowe idealnie sprawdzają się do uzupełnienia ubytku po wyrwaniu zęba Mocuje się je na implancie, który służy jako naturalny korzeń. Jest to wieloletnia inwestycja, nie trzeba martwić się o wystąpienie negatywnych skutków ubocznych. Implanty Szczecin są bardzo dobrze tolerowane przez organizm, zrastają się z kością, przywracają piękny uśmiech i pozwalają na dokładne przeżuwanie pokarmu.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów