Odkryj urok Świąt Wielkanocnych w górskim klimacie. Co oferują hotele? Sprawdzamy.

  

Stajemy się coraz mniej tradycyjni. Z biegiem lat wzrasta ilość osób, którym marzy się wyjazd na czas Świąt Wielkanocnych. Można wtedy wyjątkowo odpocząć zamiast spędzać czas na zakupach, a potem w przygotowywaniu świątecznych potraw. Hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe w kraju wychodzą takim rodziną naprzeciw, oferując wyżywienie, relaks w basenach czy SPA dla całych rodzin w atrakcyjnych cenach.


zdjęcie: shutterstock.com


Spędzając Wielkanoc w górach można także celebrować tradycję. Większość hoteli w ofercie posiada uroczyste Wielkanocne śniadania, a w menu znajdziemy żury, wędliny, jajka i oczywiście pyszne mazurki. Dla chcących poczuć atmosferę rodzinnego ciepła w malowniczych miejscach, położonych wśród górskiej przyrody sprawdziliśmy kilka ofert wielkanocnych pakietów.


Widok z Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej

Hotel STOK – Wielkanoc w Wiśle

Hotel STOK to obiekt w górach z dala od miasta. Zapewnia rodzinną atmosferę podczas świątecznego wypoczynku. Do dyspozycji basen, strefa Wellness, spa, animacja dla dzieci oraz liczne atrakcje dla różnych grup wiekowych.
Pakiet świąteczny zawiera:
- noclegi w pokojach gdzie w większości można spodziewać się widoku na góry
- śniadania w formie bogatego bufetu by każdy mógł wybrać coś dla siebie, dodatkowo wystawne śniadanie Wielkanocne, obfitujące w tradycyjne potrawy
- obiadokolacje, specjalne menu przygotowane przez szefa kuchni, napoje (woda i herbata) do kolacji bezpłatnie,
- nielimitowane wejście do strefy Wellness, w której znajdują się sauny suche, parowe, góralskie, wanna z hydromasażem, strefa wypoczynku,
- nielimitowane wejścia na basen, dla dzieci oddzielna niecka z zabawnym nosorożcem i jeżykiem, basen ze zjeżdżalniami, wodospad i armatka wodna,
- wstęp na siłownię
- animacje dla dzieci a w programie m.in. szukanie wielkanocnego zajączka
- strefa dziecka wyposażona w basen z piłeczkami, ściankę wspinaczkową, liczne gry i łamigłówki oraz oddzielna salka, w której można skorzystać z gry na play station
- stół do ping-ponga
Ponadto sporo wielkanocnych atrakcji, tematycznych warsztatów i mini koncerty. Bezpłatne wifi, nadzorowany parking i opłata miejscowa w cenie. Koszt świątecznego pakietu zaczyna się od 500 zł.

Wielkanoc z widokiem – Hotel Złoty Groń w Istebnej

Hotel Złoty Groń zaprasza na spędzenie rodzinnych chwil, z dala od zgiełku, wśród budzącej się beskidzkiej przyrody. Dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji miedzy innymi wyjątkowy Śmigus Dyngus, a dokładniej piana party na basenie.
Szczegóły wielkanocnego pakietu:
- uroczyste śniadanie oraz obiad Wielkanocny, a po nim słodki bufet
- noclegi w wysokim standardzie
- śniadania oraz obiadokolacje
- wyjątkowa kolacja w towarzystwie góralskiej kapeli
- święcenie pokarmów (możliwość zakupu świątecznego koszyka)
- nielimitowana możliwość korzystania ze strefy wellness
- dedykowane menu specjalnie dla dzieci
- sala zabaw i gier  
- małpi gaj, animacje
Za dodatkową oplata można korzystać z zabiegów w strefie SPA oraz znajdującego się na dachu Sky Club Jacuzzi. Cena Wielkanocnego pakietu to około 610,00 zł za dobę. Dzieci do czwartego roku życia bezpłatnie, a w wieku 4-10 lat korzystają ze zniżki 25%.Święta pod Tatrami – wielkanocny czas w Hotelu Bania

Świąteczna oferta w hotelu Bania to czas od 28.03.2024 do 02.04.2024. By z niego skorzystać pobyt musi trwać co najmniej 4 dni.  W cenie pakietu, który zaczyna się od 950 zł mamy nocleg ze śniadaniem. Dodatkowo odbędzie się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Oferowany jest całodzienny i nielimitowany dostęp do term, a także do strefy saunowej.

Hotelowe animatorki zajmują się dziećmi codziennie od 10 do 18. Dodatkowo plac zabaw, wieczorne seansy filmowe, gry i zabawy. Dla tych co chcą wypoczywać aktywniej w okolicy jest sporo tras biegowych oraz rowerowych i oczywiście szlaki górskie. Za dodatkową opłata można wybrać się na przejażdżkę quadami lub wybrać się na trekking z lokalnym przewodnikiem.

Widok na kompleks rekreacyjno-wypoczynkowym Bania

Wielkanoc w prawdziwym górskim klimacie – rodzinne świętowanie w Świeradowie

Rodzinną atmosferę w górach zagwarantują też liczne hotele znajdujące się w Świeradowie. Oferty cenowe są zróżnicowane, tak by każdy mógł znaleźć coś na własną kieszeń. My sprawdziliśmy ofertę hotelu połączonego ze SPA. Cena doby w świątecznym pakiecie zaczyna się od 455 zł, a pobyt musi trwać minimum trzy noce.
Pakiet zawiera:
1 tradycyjne śniadanie w formie bufetu
2 świąteczne śniadania bogate w świąteczne przysmaki
1 tradycyjna obiadokolacja
1 świąteczna obiadokolacja
1 obiadokolacja w czasie której serwowane będą dania z grilla
Podczas pobytu można korzystać ze strefy saun i jacuzzi a także basenu.
Wśród dodatkowych atrakcji wymienić należy konkursy i zabawy dla najmłodszych, basenowy Śmigus Dyngus lub aerobik w basenie z wyjątkowym widokiem na góry. W ofercie także seanse w grocie solnej, ceremonia saunowa (po wcześniejszym zapisie), relaks przy dźwiękach gongów tybetańskich (także obowiązuje rezerwacja). Na terenie całego obiektu bezpłatne wifi.

Także można też tak spędzić czas z rodziną w okresie Świąt Wielkanocnych. 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów