ROWEREM PRZEZ TRÓJMIASTO

  

 Po latach stagnacji turystyka rowerowa w kraju nabiera rumieńców. Coraz więcej regionów angażuje się w tworzenie nowych inwestycji dla turystyki rowerowej tworząc ścieżki, trasy czy szlaki rowerowe w cudownych i malowniczych miejscach w Polsce. 

Nadmorska trasa rowerowa to wizytówka Trójmiasta. Trasa rowerowa z licznymi atrakcjami jest przeznaczona nie tylko dla rodzin z dziećmi czy amatorów pedałowania ale i zaprawionych cyklistów.  Opisywana poniżej nadmorsko-miejska trasa rowerowa w dużej części z międzynarodową drogą EuroVelo.

Nadmorska trasa rowerowa to wizytówka Trójmiasta. źródło: shutterstock(EuroVelo to projekt stworzony przed Europejską Federację Cyklistów, którego celem jest stworzenie europejskiej sieci szlaków rowerowych łączących różne kraje oraz promocja częstszego podróżowania rowerem zamiast samochodami.)

Prowadzimy rower z Wyspy Spichrzów przez Motławę i dalej na Długi Targ. źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Starówkę w Gdańsku 


Zaczynamy w Gdańsku, bardziej miejsko. Na początku trochę zwiedzania. Prowadzimy rower z Wyspy Spichrzów przez Motławę i dalej na Długi Targ.  W tym czasie możemy podziwiać zabytki i miejską architekturę, oglądać wspaniałe kamienice Starego Miasta. Następnie kierując się na północ dotrzemy do historycznej bramy nr 2 w Stoczni Gdańskiej,

Następnie kierując się na północ dotrzemy do historycznej bramy nr 2 w Stoczni Gdańskiej,źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Port Morski w Gdyni oraz Stocznię Gdańską


spod której udajemy się do dzielnicy Wrzeszcz. Jeśli mamy więcej czasu możemy poszukać tu historycznych miejsc związanych w urodzonym w Gdańsku, noblistą Günterem Grassem. Dalej proponujemy dwa rozwiązania albo nadal miejsko do dzielnicy Oliwa zobaczyć monumentalną Katedrę Oliwską lub nad morze.

Druga opcja kieruje nas wprost na molo w Brzeźnie. Chwilowy odpoczynek i ruszamy dalej.

Druga opcja kieruje nas wprost na molo w Brzeźnie. Chwilowy odpoczynek i ruszamy dalej.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Gdańsku 


Teraz już wzdłuż morza, jadąc przez Jelitkowo docieramy do Sopotu. Proponujemy zsiąść z roweru i pospacerować po liczącym ponad pół kilometra największym molo na Bałtyku.

Proponujemy zsiąść z roweru i pospacerować po liczącym ponad pół kilometra największym molo na Bałtyku.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Molo w Sopocie


Dla tych, którzy mają zapasy sił proponujemy sportowo- rekreacyjną trasę leśną. Ścieżka w całości utwardzona wiedzie przez zielone tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Opuszczamy Sopot i kierujemy się w stronę Orłowa, przejeżdżamy przez Park Kolibki i jesteśmy przy molo stąd docieramy do skweru Kościuszki.

W Gdyni koniecznie zobaczcie trzymasztowy żaglowiec, statek muzeum – Dar Pomorza. 

W Gdyni koniecznie zobaczcie trzymasztowy żaglowiec, statek muzeum – Dar Pomorza.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na deptak w GdyniUrlop, weekend czy kilka wolnych dni nad morzem można spędzić nie tylko wypoczywając na plaży ale także aktywnie np. właśnie na dwóch kółkach. Dzięki temu możemy zobaczyć znane nam miejsca z innego punktu widzenia – nie z plażowego koca a zza kierownicy roweru.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.925064 ms