Znów się będą rozbierać, miss natura wybierać. Top 5 dzikich plaż dla nudystów. 

  

 Nad polskim morzem jest całkiem sporo miejsc, w których mogą wypoczywać nudyści. Niektóre z nadbałtyckich plaż dla naturystów są znane wszystkim do innych docierają tylko wtajemniczeni. Są takie, których trzeba intensywnie szukać ale też z oznaczeniami i drogowskazem a jest i taka, gdzie dotrzemy nawet autobusem. Plaże dla nudystów można spotkać w całym kraju. Znajdują się nad jeziorami lub w pobliżu rzek. W tym zestawieniu skupimy się jednak na miejscach, gdzie można opalać się nago nad Morzem Bałtyckim. Będą to, plaża w Łebie, plaża Stogi w Gdańsku, plaża w Mrzeżynie, plaża w Dębkach i oczywiście plaża dla nudystów w Chałupach. Rozsławiona przez Zbigniewa Wodeckiego śpiewającego "Jak co roku w Chałupach gdy zaczyna się upał słychać wielki szum, można spotkać golasa jak na plaży w Mombassa...".

Dzikie plaże w Polsce. Top 5 plaż dla nudystów. "Znów się będą rozbierać, miss natura wybierać"
zdjęcie: schutterstock.com

 

Tam oko kamery nie sięga... czyli, gdzie w Polsce znajdują się plaże dla nudystów?


1. PLAŻA NUDYSTÓW W DĘBKACH - "Znów się będą rozbierać, miss natura wybierać"

 Dębki w powiecie puckim odwiedza z roku na rok coraz więcej nudystów. Dwa kilometry od centrum, 500 metrów od ujścia rzeki zaczyna się miejsce, w którym można opalać się bez stroju. Plaża rozciąga się w kierunku zachodnim. Prawie 9 kilometrów drobnego piasku aż do Białogóry. W lato wypoczywa tam nawet tysiąc roznegliżowanych wczasowiczów. Każdego roku odbywa się tu konkurs Miss Natura. 

PLAŻA W DĘBKACH - "Znów się będą rozbierać, miss natura wybierać"

foto: widok z kamery na plażę w Dębkach

2. "Naturyści między Pogorzelicą a Mrzeżynem" 

 Największy obszar plaży dla tych, którzy nie lubią kąpielówek czy bikini rozciąga się na odcinku 10 kilometrów, między Pogorzelicą a Mrzeżynem. Dodatkową ochronę przed wścibskim wzrokiem i ciekawością „tekstylnych” stanowi brak jakichkolwiek miejscowości i zabudowań przez całą szerokość plaży. Wydmy od strony lądu ogrodzone są siatką, gdyż te zalesione tereny były wykorzystywane na potrzeby wojska. Idąc od Mrzeżyna wystarczy odejść 300-400 metrów i już zaczynają się dziewicze tereny. Nie spotkamy tam też za wielu spacerowiczów, gdyż do kolejnego miasteczka jest aż 10 kilometrów.

Kup dostęp do Usługi PREMIUM na WebCamera.pl i oglądaj kamery bez reklam.

3. PLAŻA NUDYSTÓW W ŁEBIE - "Wszyscy mile widziani, ale rozebrani"

 Plaża dla nudystów jest też w Łebie. W tym atrakcyjnym i popularnym nadmorskim kurorcie otwarto oficjalną plażę dla naturystów. Jest ona specjalnie oznakowana i posiada swój regulamin, który zaczyna się słowami „Wszyscy mile widziani, ale rozebrani”. Poza tym istotne jest szanowanie prywatności osób tam przebywających tj. staramy się rozbijać swój parawan w pewnej odległości od innych plażowiczów, nie przyglądamy się ostentacyjnie i oczywiście obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Plaża dla nudystów w Łebie jest niewielka, około 200 metrów linii brzegowej, a rozpoczyna się około 400 metrów na zachód od ulicy Turystycznej.

PLAŻA W ŁEBIE - "Wszyscy mile widziani, ale rozebrani"

foto: widok z kamery na plażę w Łebie


4. PLAŻA DLA NUDYSTÓW W CHAŁUPACH - "Chałupy, welcome to"

 Plaża w Chałupach - najsłynniejsza plaża dla nudystów. Otoczona jest sosnowym zagajnikiem. Znajdziemy na niej prywatność i swobodę. Od ciekawskich oczu osłania plażowiczów wysoki klif. W związku z tym jest polecane osobom zaczynającym przygodę z nudyzmem. Miejsce to, lubiący obcować z naturą znajdą na długości około 4 kilometrów między Chałupami a Kuźnicą. Malownicza, duża plaża cieszy się niesłabnącą popularnością. Czy to ze względu na klimat, sentyment czy piosenkę … kto wie.

PLAŻA W CHAŁUPACH - "Chałupy, welcome to"zdjęcie: Widok z kamery w Kuźnicy na Zatokę Pucką

5. PLAŻA NUDYSTÓW - GDAŃSK STOGI - Gdzie można spotkać golasa?

 Gdańsk, plaża na Stogach. Na prawo od wejścia 23, rozciąga się teren znany nudystom. Miejsce to licznie oblegają amatorzy nagiego opalania. Jednak nie jest to miejsce polecane wyznawcom naturyzmu z małymi dziećmi. Warto zapoznać się z aktualnymi opiniami na różnych forach. Zdania co do atmosfery tego miejsca są podzielone. Nie zmienia to faktu, że jest to jedna z najładniejszych i najstarszych plaży tego typu w Polsce. Miłośnikom opalania w stroju Adama i Ewy polecamy przyjechać i samemu sprawdzić klimat.

PLAŻA - GDAŃSK STOGI - Gdzie można spotkać golasa?

foto: Widok z kamery na plażę w Gdańsku

 Plaże dla nudystów są nadal owiane dość dużą tajemnicą i wciąż jest to temat tabu. Zapewne z uwagi na fakt, że nadal nieliczna ilość turystów w Polsce korzysta z takiej formy plażowania. Wielbiciele plażowania nago, muszą wybierać dzikie zatoczki, zasłaniać się parawanami lub latać w odległe zakątki świata. Jednakże ci, którzy chcieli by spróbować nowego doświadczenia i zrzucić ciuchy znajdą sporo dzikich plaż nad Bałtykiem, aby tam poopalać się toples. Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów