ROWEREM PRZEZ TRÓJMIASTO

  

 Po latach stagnacji turystyka rowerowa w kraju nabiera rumieńców. Coraz więcej regionów angażuje się w tworzenie nowych inwestycji dla turystyki rowerowej tworząc ścieżki, trasy czy szlaki rowerowe w cudownych i malowniczych miejscach w Polsce. 

Nadmorska trasa rowerowa to wizytówka Trójmiasta. Trasa rowerowa z licznymi atrakcjami jest przeznaczona nie tylko dla rodzin z dziećmi czy amatorów pedałowania ale i zaprawionych cyklistów.  Opisywana poniżej nadmorsko-miejska trasa rowerowa w dużej części z międzynarodową drogą EuroVelo.

Nadmorska trasa rowerowa to wizytówka Trójmiasta. źródło: shutterstock


(EuroVelo to projekt stworzony przed Europejską Federację Cyklistów, którego celem jest stworzenie europejskiej sieci szlaków rowerowych łączących różne kraje oraz promocja częstszego podróżowania rowerem zamiast samochodami.)

Prowadzimy rower z Wyspy Spichrzów przez Motławę i dalej na Długi Targ. źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Starówkę w Gdańsku Zaczynamy w Gdańsku, bardziej miejsko. Na początku trochę zwiedzania. Prowadzimy rower z Wyspy Spichrzów przez Motławę i dalej na Długi Targ.  W tym czasie możemy podziwiać zabytki i miejską architekturę, oglądać wspaniałe kamienice Starego Miasta. Następnie kierując się na północ dotrzemy do historycznej bramy nr 2 w Stoczni Gdańskiej,

Następnie kierując się na północ dotrzemy do historycznej bramy nr 2 w Stoczni Gdańskiej,źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Port Morski w Gdyni oraz Stocznię Gdańską


spod której udajemy się do dzielnicy Wrzeszcz. Jeśli mamy więcej czasu możemy poszukać tu historycznych miejsc związanych w urodzonym w Gdańsku, noblistą Günterem Grassem. Dalej proponujemy dwa rozwiązania albo nadal miejsko do dzielnicy Oliwa zobaczyć monumentalną Katedrę Oliwską lub nad morze.

Druga opcja kieruje nas wprost na molo w Brzeźnie. Chwilowy odpoczynek i ruszamy dalej.

Druga opcja kieruje nas wprost na molo w Brzeźnie. Chwilowy odpoczynek i ruszamy dalej.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Gdańsku 


Teraz już wzdłuż morza, jadąc przez Jelitkowo docieramy do Sopotu. Proponujemy zsiąść z roweru i pospacerować po liczącym ponad pół kilometra największym molo na Bałtyku.

Proponujemy zsiąść z roweru i pospacerować po liczącym ponad pół kilometra największym molo na Bałtyku.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Molo w Sopocie


Dla tych, którzy mają zapasy sił proponujemy sportowo- rekreacyjną trasę leśną. Ścieżka w całości utwardzona wiedzie przez zielone tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Opuszczamy Sopot i kierujemy się w stronę Orłowa, przejeżdżamy przez Park Kolibki i jesteśmy przy molo stąd docieramy do skweru Kościuszki.

W Gdyni koniecznie zobaczcie trzymasztowy żaglowiec, statek muzeum – Dar Pomorza. 

W Gdyni koniecznie zobaczcie trzymasztowy żaglowiec, statek muzeum – Dar Pomorza.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na deptak w Gdyni

 

Urlop, weekend czy kilka wolnych dni nad morzem można spędzić nie tylko wypoczywając na plaży ale także aktywnie np. właśnie na dwóch kółkach. Dzięki temu możemy zobaczyć znane nam miejsca z innego punktu widzenia – nie z plażowego koca a zza kierownicy roweru.
Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

×

Kontakt

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

Dołącz do nas