Aparatura modułowa - dlaczego tak ważne jest jej właściwe dopasowanie?

  

Aparatura modułowa określa urządzenia powszechnie wykorzystywane w szafach elektrycznych potrzebnych do zasilania oraz sterowania maszynami. Aparatura modułowa jest bardzo istotnym elementem instalacji elektrycznej, sprawuje nad nią kontrolę oraz zapewnia jej bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej. W przeciwnym razie - nieodpowiednio wykonana może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia. Od dobranej we właściwy sposób aparatury modułowej uzależniona jest zatem w dużej mierze nie tylko żywotność instalacji, ale także bezpieczeństwo użytkowników.


Jesteś ciekawy co wchodzi w skład aparatury modułowej oraz jakie ma przeznaczenie? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu.

Aparatura modułowa - podział

Do składu aparatury modułowej możemy zaliczyć różne urządzenia. Wyróżniamy m.in.:

 • wyłączniki nadmiarowoprądowe,
 • wyłączniki różnicowoprądowe,
 • wyłączniki silnikowe,
 • wyłączniki nadmiarowo-prądowe o zwiększonej wytrzymałości zwarciowej,
 • rozłączniki bezpiecznikowe,
 • rozłączniki główne – izolacyjne,
 • liczniki energii elektrycznej na szynę DIN,
 • ograniczniki przepięć,
 • system pomiaru prądu CMS.

Dobierz produkt idealny do swoich potrzeb

Szukasz sklepu z aparaturą modułową wysokiej jakości od sprawdzonych producentów? W sklepie Elektrogiełda znajdziesz produkty od następujących producentów:

 • Aparatura modułowa Schneider Electric,
 • Aparatura modułowa Siemens,
 • Aparatura modułowa ABB,
 • Aparatura modułowa Lovato Electric,
 • Aparatura modułowa Finder,
 • Aparatura modułowa GE Power Control,
 • Aparatura modułowa F&F,
 • Aparatura modułowa Eaton i wielu innych.

Odwiedź stronę internetową sklepu https://elektrogielda.com/49798-aparatura-modulowa i zapoznaj się z jego pełnym asortymentem, a przy pomocy dostępnych na stronie sklepu filtrów bez trudu odnajdziesz produkt o parametrach idealnie dopasowanych do Twojego zastosowania. Elektrogiełda to nie tylko solidne produkty w przystępnych cenach, ale również w pełni fachowe doradztwo. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z pracownikiem sklepu i uzyskaj wszystkie niezbędne informacje.

Aparatura modułowa - zastosowanie

Aparatura modułowa wykorzystywana jest najczęściej w instalacjach sygnalizacyjnych, zabezpieczających, sterowniczych i łączeniowych. Umożliwia ona kontrolowanie, sterowanie, zabezpieczenie, a także rozdzielanie energii elektrycznej. Aparatura modułowa wykorzystywane jest m.in. w nowoczesnych instalacjach mieszkaniowych, komercyjnych, a także w obiektach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo. Aparatury modułowe świetnie sprawdzą się zarówno w budynkach użytku publicznego, np. w sklepach, restauracjach, centrach handlowych, domkach jednorodzinnych, jak również we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów