Aparatura modułowa - dlaczego tak ważne jest jej właściwe dopasowanie?

  

Aparatura modułowa określa urządzenia powszechnie wykorzystywane w szafach elektrycznych potrzebnych do zasilania oraz sterowania maszynami. Aparatura modułowa jest bardzo istotnym elementem instalacji elektrycznej, sprawuje nad nią kontrolę oraz zapewnia jej bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej. W przeciwnym razie - nieodpowiednio wykonana może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia. Od dobranej we właściwy sposób aparatury modułowej uzależniona jest zatem w dużej mierze nie tylko żywotność instalacji, ale także bezpieczeństwo użytkowników.


Jesteś ciekawy co wchodzi w skład aparatury modułowej oraz jakie ma przeznaczenie? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu.

Aparatura modułowa - podział

Do składu aparatury modułowej możemy zaliczyć różne urządzenia. Wyróżniamy m.in.:

 • wyłączniki nadmiarowoprądowe,
 • wyłączniki różnicowoprądowe,
 • wyłączniki silnikowe,
 • wyłączniki nadmiarowo-prądowe o zwiększonej wytrzymałości zwarciowej,
 • rozłączniki bezpiecznikowe,
 • rozłączniki główne – izolacyjne,
 • liczniki energii elektrycznej na szynę DIN,
 • ograniczniki przepięć,
 • system pomiaru prądu CMS.

Dobierz produkt idealny do swoich potrzeb

Szukasz sklepu z aparaturą modułową wysokiej jakości od sprawdzonych producentów? W sklepie Elektrogiełda znajdziesz produkty od następujących producentów:

 • Aparatura modułowa Schneider Electric,
 • Aparatura modułowa Siemens,
 • Aparatura modułowa ABB,
 • Aparatura modułowa Lovato Electric,
 • Aparatura modułowa Finder,
 • Aparatura modułowa GE Power Control,
 • Aparatura modułowa F&F,
 • Aparatura modułowa Eaton i wielu innych.

Odwiedź stronę internetową sklepu https://elektrogielda.com/49798-aparatura-modulowa i zapoznaj się z jego pełnym asortymentem, a przy pomocy dostępnych na stronie sklepu filtrów bez trudu odnajdziesz produkt o parametrach idealnie dopasowanych do Twojego zastosowania. Elektrogiełda to nie tylko solidne produkty w przystępnych cenach, ale również w pełni fachowe doradztwo. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z pracownikiem sklepu i uzyskaj wszystkie niezbędne informacje.

Aparatura modułowa - zastosowanie

Aparatura modułowa wykorzystywana jest najczęściej w instalacjach sygnalizacyjnych, zabezpieczających, sterowniczych i łączeniowych. Umożliwia ona kontrolowanie, sterowanie, zabezpieczenie, a także rozdzielanie energii elektrycznej. Aparatura modułowa wykorzystywane jest m.in. w nowoczesnych instalacjach mieszkaniowych, komercyjnych, a także w obiektach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo. Aparatury modułowe świetnie sprawdzą się zarówno w budynkach użytku publicznego, np. w sklepach, restauracjach, centrach handlowych, domkach jednorodzinnych, jak również we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych.


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów