Co warto zobaczyć będąc w Gdańsku?

  

Gdańsk miasto położone nad Zatoką Gdańską u brzegu Morza Bałtyckiego. Wchodzi w skład trójmiasta razem z GdyniąSopotem. Walorem Gdańska jest środowisko przyrodnicze, specyficzny nadmorski klimat oraz liczne atrakcje turystyczne.

Będąc w Gdańsku warto zobaczyć

Fontannę Neptuna – słynny symbol miasta, który znajdziecie na reprezentacyjnej ulicy Długim Targu przed Dworem Artusa, który w przeszłości był miejscem spotkań kupców a obecnie jest oddziałem Muzeum Gdańskiego.

Długie Pobrzeżenadwodny deptak ciągnący się wzdłuż brzegów Motławy.

Kadr z kamery na Stary Rynek i Bramę Mariacką w Gdańsku - zobaczzdjęcie z kamery na Stare Miasto w Gdańsku 


Jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. W sezonie letnim cumują tu zabytkowe galeony. Obok ulicy znajdują się gotyckie bramy wodne, którymi transportowano towary. Urok rzeki oraz kładkę na Ołowiankę możecie oglądać na kamerze online.

 Widok z kamery na deptak, kawiarenki oraz kładkę dla pieszych na Motławie.


Lubiącym naturę polecamy zabytkowy Park Oliwski, w którym znajduję się Palmiarnia, Ogród Botaniczny liczne alejki czy drzewny żywopłot. Gdańsk to także liczne muzea np. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe-oddział sztuki dawnej, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu. Warto odwiedzić też niewątpliwy symbol Gdańska - Westerplatte.

W dniach 22-25.08.2019 Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Festiwal Solidarity of Arts. To już 11 edycja tej imprezy w tym roku pod hasłem #odwaga.

Plaża i kąpieliska w Gdańsku 

Na wakacyjny wypoczynek polecamy gdańskie plaże, szerokie piaszczyste, czyste. Kilka z nich posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Odpoczną tutaj amatorzy morskich kąpieli i leniuchowania jak i fani sportów wodnych. Pogodę możecie sprawdzać zawsze na żywo za pośrednictwem kamery.

 Ujęcie z kamery na molo i plażę w Gdańsku.

zdjęcie; widok na molo i plaże w Gdańsku Brzeźnie

Atrakcje turystyczne Gdańska 

By łatwiej było znaleźć poszczególne atrakcje poniżej kilka adresów:

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. Władysława Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności
Pl. Solidarności 1
80-863 Gdańsk

Muzeum Gdańska
ul. Długa 46/47
80-831 Gdańsk

Muzeum Morskie
Ołowianka 9-13
80-751 Gdańsk

 

Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.085115 ms