Co warto zobaczyć będąc w Gdańsku?

  

Gdańsk miasto położone nad Zatoką Gdańską u brzegu Morza Bałtyckiego. Wchodzi w skład trójmiasta razem z GdyniąSopotem. Walorem Gdańska jest środowisko przyrodnicze, specyficzny nadmorski klimat oraz liczne atrakcje turystyczne.

Będąc w Gdańsku warto zobaczyć

Fontannę Neptuna – słynny symbol miasta, który znajdziecie na reprezentacyjnej ulicy Długim Targu przed Dworem Artusa, który w przeszłości był miejscem spotkań kupców a obecnie jest oddziałem Muzeum Gdańskiego.

Długie Pobrzeżenadwodny deptak ciągnący się wzdłuż brzegów Motławy.

Kadr z kamery na Stary Rynek i Bramę Mariacką w Gdańsku - zobaczzdjęcie z kamery na Stare Miasto w Gdańsku 


Jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. W sezonie letnim cumują tu zabytkowe galeony. Obok ulicy znajdują się gotyckie bramy wodne, którymi transportowano towary. Urok rzeki oraz kładkę na Ołowiankę możecie oglądać na kamerze online.

 Widok z kamery na deptak, kawiarenki oraz kładkę dla pieszych na Motławie.


Lubiącym naturę polecamy zabytkowy Park Oliwski, w którym znajduję się Palmiarnia, Ogród Botaniczny liczne alejki czy drzewny żywopłot. Gdańsk to także liczne muzea np. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe-oddział sztuki dawnej, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu. Warto odwiedzić też niewątpliwy symbol Gdańska - Westerplatte.

W dniach 22-25.08.2019 Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Festiwal Solidarity of Arts. To już 11 edycja tej imprezy w tym roku pod hasłem #odwaga.

Plaża i kąpieliska w Gdańsku 

Na wakacyjny wypoczynek polecamy gdańskie plaże, szerokie piaszczyste, czyste. Kilka z nich posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Odpoczną tutaj amatorzy morskich kąpieli i leniuchowania jak i fani sportów wodnych. Pogodę możecie sprawdzać zawsze na żywo za pośrednictwem kamery.

 Ujęcie z kamery na molo i plażę w Gdańsku.

zdjęcie; widok na molo i plaże w Gdańsku Brzeźnie

Atrakcje turystyczne Gdańska 

By łatwiej było znaleźć poszczególne atrakcje poniżej kilka adresów:

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. Władysława Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności
Pl. Solidarności 1
80-863 Gdańsk

Muzeum Gdańska
ul. Długa 46/47
80-831 Gdańsk

Muzeum Morskie
Ołowianka 9-13
80-751 Gdańsk

 

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów