Czym kierować się przy wyborze walizki?

  


Odpowiednia walizka to podstawa, jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas podróży. Bez względu na to, czy wyjeżdżasz na jeden dzień, czy na dwa tygodnie, potrzebujesz solidnego akcesorium tego rodzaju. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, kupując nową walizkę!
Walizka na kółkach – wygoda, którą docenisz

Walizki na kółkach stały się niesamowicie popularne. Dzięki nim można zapomnieć o dźwiganiu bagażu w drodze na pociąg lub na lotnisko. Nowoczesne walizki z obrotowymi kółkami i z teleskopową rączką sprawiają, że można cieszyć się wyższym standardem podróży! Co istotne, masz do wyboru modele o różnej pojemności, więc na pewno uda Ci się znaleźć walizkę w sam raz na dwudniowy wyjazd służbowy, ale też i na znacznie dłuższy pobyt w nadmorskim kurorcie. Wśród walizek na kółkach wyróżniają się walizki kabinowe, które spełniają wymagania linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego. Szukasz czegoś znacznie większego? Duża walizka na kółkach, która będzie idealna do luku bagażowego, na pewno Ci się przyda. 

Na jaką wielkość walizki się zdecydować?

Dla wielu osób ustalenie tego, co powinno znaleźć się w walizce, stanowi nie lada wyzwanie. Szczególnie kłopotliwe może być spakowanie się do walizki kabinowej. Jeśli wybierasz się w krótką podróż samolotem, opłaci Ci się zmieścić wszystko, co jest niezbędne podczas takiego wyjazdu, właśnie do niewielkiej walizki o ściśle określonych wymiarach. Opłata za walizkę umieszczoną w luku bagażowym zniechęca zwłaszcza osoby korzystające z tanich linii lotniczych. Warto zatem postarać się i dobrze przemyśleć swój wyjazdowy niezbędnik, by zaoszczędzić pieniądze. Kupując walizkę kabinową, koniecznie porównaj jej wymiary z tymi, które określiła linia lotnicza. Każdy przewoźnik ma swoje ściśle określone wymagania w tym zakresie i choć większość linii podaje identyczne dopuszczalne parametry, to zdarzają się wyjątki!

Rozglądasz się za większą walizką? Pamiętaj o tym, że nawet średniej wielkości model może być zaskakująco pojemny, jeśli jest wyposażony w dodatkowe kieszenie. Na takie udogodnienia możesz liczyć, decydując się na walizkę z miękkiego materiału. Dodatkowe kieszenie to także możliwość lepszej segregacji niewielkich przedmiotów i dokumentów, do których dobrze jest mieć szybki dostęp. Chcesz kupić naprawdę dużą walizkę z twardego materiału? To najlepsza opcja, jeśli zależy Ci na jak najlepszej ochronie Twojego bagażu, do którego spakowane są rzeczy dla całej rodziny. Znajdujące się w luku bagażowym walizki są narażone na zniszczenie, dlatego bardzo ważne jest, aby były wykonane z bardzo solidnego materiału odpornego na wgniecenia i zarysowania.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom podróżowanie może być bezpieczniejsze i mniej stresujące. Jeśli chcesz uniknąć kradzieży, postaw na walizkę z kieszeniami zamykanymi na zamek szyfrowy. Tylko Ty będziesz mieć do nich dostęp! Bez względu na to, czy zdecydowałeś się na model z miękkiego, czy z twardego materiału, pamiętaj, że warto zainwestować w walizkę, którą łatwo wyczyścić. Zastanawiasz się, czy wybrać walizkę z dwoma czy z czterema kółkami? Walizki z czterema kółkami są na ogół bardziej stabilne. Modele dwukółkowe mogą jednak zupełnie wystarczyć w przypadku stosunkowo niewielkiego obciążenia.

Wbrew pozorom, atrakcyjny, wyróżniający się design walizki nie jest kwestią drugorzędną. Model w intensywnym kolorze będzie wyróżniał się na lotnisku i szybko dostrzeżesz go podczas odbioru bagażu w holu przylotów. Efektownie wyglądająca walizka doda też atrakcyjności Twojemu wizerunkowi! Sprawdź, jakie walizki oferuje Ci sklep CCC. Jest znany ze swojego szerokiego asortymentu i nie brakuje w nim walizek dostosowanych do różnych wymagań. Znajdziesz w nim modele najwyższej jakości, które będą służyć Ci przez lata. W CCC możesz robić zakupy stacjonarnie oraz online!

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów