7 ciekawych miejsc na Mierzei Wiślanej, które warto zobaczyć z dziećmi. 

  

Mierzeja Wiślana to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi.  

Oprócz pięknych i piaszczystych plaż, Mierzeja Wiślana posiada też doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej czy wodnej nie zapominając o atrakcjach dla najmłodszych. 

Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał w województwie pomorskim, oddzielający Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego. 

Zobacz na plażę z Pomorza Wschodniego

źródło: zdjęcie shutterstockPodróżując mierzeją, dotrzemy do Kątów Rybackich. Niewielkiej wsi w gminie Sztutowo gdzie, oprócz plażowania, możemy zwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego. W sezonie wakacyjnym czynne w każdy dzień tygodnia od godziny 10 do 17. Bilety w cenie 8 zł normalny 5 zł ulgowy. Na wystawie prezentowana jest głównie historia rybołówstwa i szkutnictwa z tamtejszych terenów. Zobaczymy oryginalny zakład szkutniczy z kompletem narzędzi potrzebnych do wykonywania tej profesji m.in. strugi. Wśród eksponatów jest także barak – jednostka o napędzie żaglowym służąca do połowów oraz inne łodzie rybackie.

Kąty Rybackie to oczywiście też możliwość opalania na wspaniałej piaszczystej plaży. Kąty Rybackie to oczywiście też możliwość opalania na wspaniałej piaszczystej plaży.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Kątach Rybackich

Kiedy będziemy znudzeni plażowaniem możemy wybrać się do zupełnie innego świata. Idąc leśną ścieżką przez wydmy dotrzemy do ponad 50 - letniego rezerwatu ornitologicznego. Ochrania on, największe w Europie,  miejsca lęgowe czapli siwej - około 600 sztuk i kormorana czarnego.


Miejscowość ta z uwagi na swoje położenie zachęca do uprawiania żeglarstwa. Znajduje się tu wygodna przystań dla jachtów, gdzie zimą można spróbować swoich sił na bojerach. 

Bojery to żeglowanie napędzane jest siłą wiatru, gdzie żaglówka porusza się po lodzie na płozach. 

Na dzieci czeka „Piracka Zatoka” czyli park dmuchańców. Do zabawy zaprasza zjeżdżalnia Titanic, statek piracki Kraken, bubble football i wiele innych.

Następnie zmierzamy w kierunku STEGNY. Niewielkiej miejscowości z piękną piaszczystą plażą.

Zobacz co obecnie dzieje się na plaży w Stegnie - kliknij i oglądaj źródło: zdjęcie z kamery na plażę w Stegnie

 


Docieramy do Jantaru. To kolejna wioska położona na Mierzei Wiślanej, gdzie koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Bursztynnictwa. Historyczno-dydaktyczna wystawa, na której zobaczymy unikatowe wyroby z bursztynu, mapy, ryciny, fotografie. Muzeum w okresie letnim otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Co roku odbywają się w Jantarze Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Niestety w zeszłym roku jak i w tym ze względu na  sytuacją pandemiczną impreza nie odbędzie się. Pozostaje więc mieć nadzieję, że w przyszłym roku impreza dojdzie do skutku.

Idealnym miejscem dla odkrywców, małych i dużych jest  „Pasieka u strusi”. Zapoznamy się z życiem pszczół, poznamy tajniki pszczelarstwa i zobaczymy jak hoduje się strusie. Miejsce to ma charakter edukacyjny w związku z czym warto je odwiedzić.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie możliwość samodzielnego nakarmienia zwierząt w mini zoo, gdzie zobaczyć można; kozy kameruńskie, lamy, alpaki, osły czy kangury.


W Jantarze jest jedna z najszerszych na polskim wybrzeżu plaż, strzeżona przez ratowników. 

Widok po zachodzie słońca na plażę w Jantarze
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok po zachodzie słońca na plażę w Jantarze

ART Inwazja Owadów to park, w którym poczujemy się mniejsi od żuka. Zobaczymy czterometrowego szerszenia i inne gigantyczne owady. Poznamy świat oczami tych małych istot, których jest od groma, bo owady to aż 80% zwierząt żyjących na całym świecie.

Przez Jantar przejeżdża kolej wąskotorowa, którą dotrzemy do Sztumu, Grudziądza czy nawet Malborka. Można zakupić bilet łączony – przejażdżka plus zwiedzanie Zamku w Malborku lub odwiedziny w Żuławskim Muzeum w Nowym Dworze Gdańskim w zależności w którą stronę pojedziecie.


Przejażdżka plus zwiedzanie Zamku w Malborku lub odwiedziny w Żuławskiego Muzeum w Nowym Dworze Gdańskimźródło: zdjęcie z kamery na Zamek w Malborku


Niegdyś wioski rybackie, obecnie miejsca  otwarte dla turystów chcących spędzić swój letni urlop nad morzem z dziećmi. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tych nadmorskich miejscowości.

Przy współpracy z producentem męska biżuteria sygnety 


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów