Dlaczego warto się ubezpieczyć wybierając się na zagraniczne wakacje?

  

Wybierając się w podróż, chcemy, by wyjazd był przede wszystkim udany i bezpieczny. Analizując dostępne u ubezpieczycieli dane, można zauważyć, że najwięcej nieszczęśliwych wypadków przytrafia się latem, a zatem w okresie wzmożonego podróżowania.Ochrona przed nieprzewidzianymi wydatkami

Wyjeżdżając na wakacje, warto zadbać o ochronę siebie i najbliższych. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to istotna część planowania wyjazdu. Niezależnie od jak najlepszej organizacji wyjazdu, mogą przytrafić się nagłe, niespodziewane sytuacje, takie jak: kradzież paszportu, nieszczęśliwy wypadek czy zgubienie bagażu. Warto skorzystać z oferty ubezpieczeń turystycznych i zapewnić sobie spokój w przypadku konieczności pokrycia bardzo wysokich kosztów.

Rodzaje ubezpieczeń

Oferta firm ubezpieczeniowych to wiele możliwości wyboru. Można tam znaleźć m.in.:

    ubezpieczenia od NNW, kosztów leczenia i transportu medycznego,
    polisy od zgubienia bagażu czy dokumentów,
    dodatkowe ubezpieczenie pojazdu za granicą,
    ubezpieczenie sprzętu od kradzieży,
    ochronę mienia,
    kompleksowe ubezpieczenia podróżne.

Ochrona przed wydatkami medycznymi

To najczęściej wybierany rodzaj ubezpieczeń i najbardziej przydatny. Najwięcej nieszczęśliwych wypadków wydarza się właśnie podczas sezonu letniego. Dodatkowo, podróżując za granicę, należy pamiętać, że koszty leczenia i transportu medycznego mogą być bardzo wysokie. Nagłe zachorowanie, nieprzewidziany wypadek czy nawet nagły atak alergii mogą zrujnować i wpędzić w długi każdego, nawet najbardziej przygotowanego turystę. Po wykupieniu ubezpieczenia, które obowiązuje za granicą, można uchronić się od następstw finansowych nagłych sytuacji medycznych.

Ochrona mienia podczas wakacji

Warto też pamiętać o ubezpieczeniu mienia w czasie wyjazdu za granicę. W tej kwestii może przydać się nie tylko polisa od zgubionego bagażu czy dokumentów, ale także ubezpieczenie sprzętu, jaki ze sobą zabieramy. Dobrym rozwiązaniem jest polisa chroniąca wydatki związane z domem czy mieszkaniem. W trakcie wakacji może nastąpić wiele nieprzewidzianych zdarzeń: zalanie sąsiada, włamanie czy pożar. Od ich następstw również można zabezpieczyć się, wykupując odpowiednią polisę.

Kompleksowe ubezpieczenia dla podróżujących za granicę

Rozwiązania pakietowe zawsze gwarantują szeroką gamę zdarzeń, na wypadek których jest się ubezpieczonym. Każdy jest w stanie dopasować ofertę ubezpieczyciela do swoich indywidualnych wymagań. Należy wiedzieć, że niektóre kraje, najczęściej te wymagające wiz, wymagają od turystów konkretnego, minimalnego zestawu ubezpieczeń do wjazdu na teren państwa.

Jakie ubezpieczenie podróży wybrać?

To zależy od wielu indywidualnych kwestii. Ważny jest też docelowy kraj pobytu. Osoby z chorobami przewlekłymi, czy udające się do egzotycznych krajów powinny wybrać ubezpieczenia z jak najszerszym zakresem ochrony. Nie znając języków obcych bądź nie będąc biegłymi rozmówcami, warto zwrócić uwagę na dostępność całodobowego konsultanta, który pomoże w dochodzeniu roszczeń za granicą. Tylko biorąc pod uwagę wszelkie ewentualności, można dobrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia.

Artykuł powstał przy współpracy z porównywarką ubezpieczeń Compero.pl.

Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów