Dlaczego warto się ubezpieczyć wybierając się na zagraniczne wakacje?

  

Wybierając się w podróż, chcemy, by wyjazd był przede wszystkim udany i bezpieczny. Analizując dostępne u ubezpieczycieli dane, można zauważyć, że najwięcej nieszczęśliwych wypadków przytrafia się latem, a zatem w okresie wzmożonego podróżowania.Ochrona przed nieprzewidzianymi wydatkami

Wyjeżdżając na wakacje, warto zadbać o ochronę siebie i najbliższych. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to istotna część planowania wyjazdu. Niezależnie od jak najlepszej organizacji wyjazdu, mogą przytrafić się nagłe, niespodziewane sytuacje, takie jak: kradzież paszportu, nieszczęśliwy wypadek czy zgubienie bagażu. Warto skorzystać z oferty ubezpieczeń turystycznych i zapewnić sobie spokój w przypadku konieczności pokrycia bardzo wysokich kosztów.

Rodzaje ubezpieczeń

Oferta firm ubezpieczeniowych to wiele możliwości wyboru. Można tam znaleźć m.in.:

    ubezpieczenia od NNW, kosztów leczenia i transportu medycznego,
    polisy od zgubienia bagażu czy dokumentów,
    dodatkowe ubezpieczenie pojazdu za granicą,
    ubezpieczenie sprzętu od kradzieży,
    ochronę mienia,
    kompleksowe ubezpieczenia podróżne.

Ochrona przed wydatkami medycznymi

To najczęściej wybierany rodzaj ubezpieczeń i najbardziej przydatny. Najwięcej nieszczęśliwych wypadków wydarza się właśnie podczas sezonu letniego. Dodatkowo, podróżując za granicę, należy pamiętać, że koszty leczenia i transportu medycznego mogą być bardzo wysokie. Nagłe zachorowanie, nieprzewidziany wypadek czy nawet nagły atak alergii mogą zrujnować i wpędzić w długi każdego, nawet najbardziej przygotowanego turystę. Po wykupieniu ubezpieczenia, które obowiązuje za granicą, można uchronić się od następstw finansowych nagłych sytuacji medycznych.

Ochrona mienia podczas wakacji

Warto też pamiętać o ubezpieczeniu mienia w czasie wyjazdu za granicę. W tej kwestii może przydać się nie tylko polisa od zgubionego bagażu czy dokumentów, ale także ubezpieczenie sprzętu, jaki ze sobą zabieramy. Dobrym rozwiązaniem jest polisa chroniąca wydatki związane z domem czy mieszkaniem. W trakcie wakacji może nastąpić wiele nieprzewidzianych zdarzeń: zalanie sąsiada, włamanie czy pożar. Od ich następstw również można zabezpieczyć się, wykupując odpowiednią polisę.

Kompleksowe ubezpieczenia dla podróżujących za granicę

Rozwiązania pakietowe zawsze gwarantują szeroką gamę zdarzeń, na wypadek których jest się ubezpieczonym. Każdy jest w stanie dopasować ofertę ubezpieczyciela do swoich indywidualnych wymagań. Należy wiedzieć, że niektóre kraje, najczęściej te wymagające wiz, wymagają od turystów konkretnego, minimalnego zestawu ubezpieczeń do wjazdu na teren państwa.

Jakie ubezpieczenie podróży wybrać?

To zależy od wielu indywidualnych kwestii. Ważny jest też docelowy kraj pobytu. Osoby z chorobami przewlekłymi, czy udające się do egzotycznych krajów powinny wybrać ubezpieczenia z jak najszerszym zakresem ochrony. Nie znając języków obcych bądź nie będąc biegłymi rozmówcami, warto zwrócić uwagę na dostępność całodobowego konsultanta, który pomoże w dochodzeniu roszczeń za granicą. Tylko biorąc pod uwagę wszelkie ewentualności, można dobrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia.

Artykuł powstał przy współpracy z porównywarką ubezpieczeń Compero.pl.

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów