Laptopy Dell vs Lenovo - porównujemy najnowsze modele

  

Laptopy Dell i Lenovo należą do najpopularniejszych na rynku. Obie marki mają szeroką ofertę komputerów dla użytkowników biznesowych, graczy oraz osób, które potrzebują sprzętu do uniwersalnego wykorzystania. Czym cechują się najnowsze modele laptopów Dell i Lenovo?

Laptopy do uniwersalnego użytkowania

W grupie laptopów do uniwersalnego użytku na uwagę zasługuje seria Dell Inspiron. Są to komputery przystosowane do potrzeb mniej lub bardziej wymagających użytkowników z różnym budżetem. Ekonomiczne modele, które sprawdzą się do nauki, korzystania z Internetu i grania w proste gry, można kupić już za kwotę 2000-2500 zł.Dla osób poszukujących laptopów multimedialnych odpowiednie są modele z większym ekranem, na którym wygodniej ogląda się filmy i seriale. Seria Inspiron obejmuje również modele tańszych komputerów dla graczy - DELL Inspiron 15 G3.

Marka Lenovo oferuje do użytku uniwersalnego modele z serii ThinkPad E. Są to komputery ekonomiczne, przeznaczone do podstawowych zastosowań. Warto zwrócić na nie uwagę ze względu na wysoką jakość materiałów stosowanych przez Lenovo.

Marka stawia na wytrzymałe komponenty i nawet tańsze modele są jednymi z najciekawszych na rynku w swojej grupie. Są to sprzęty na tyle wytrzymałe i wydajne, że równie dobrze mogą służyć jako tańsze modele biznesowe. Uwagę warto zwrócić między innymi na ThinkPad E14.

Sprawdź ofertę

Laptopy do użytku biznesowego

W użytku biznesowym istotne są nie tylko wydajne podzespoły, ale i stylowy wygląd. Laptop powinien prezentować się estetycznie nawet po długim użytkowaniu. Obudowę powinna cechować odporność na uszkodzenia mechaniczne. Istotna jest również mobilność. Laptop powinien być lekki, łatwy do przenoszenia, mieć wytrzymałą baterię.

Grupa laptopów biznesowych marki Dell obejmuje serię Latitude i Vostro. Modele z serii Latitude są często wykorzystywane w dużych firmach, gdzie sprawdzają się do budowania większej sieci urządzeń. Dostępne laptopy mają zróżnicowane przekątne ekrany, a ich wydajność łatwo dopasowuje się do potrzeb konkretnych użytkowników. Można instalować na nich dedykowane aplikacje firmowe. W serii Latitude na uwagę zasługują Dell Latitude 7400 i 5520, które dobrze sprawdzą się w większości firm. Jeśli poszukuje się urządzenia 2w1 dobrym wyborem jest 9410. Model w razie potrzeby zmienia się w wygodny tablet, a moduły sztucznej inteligencji pozwalają na dopasowanie funkcjonowania sprzętu do stylu pracy użytkownika.

Seria biznesowa Dell Vostro cechuje się wysokiej klasy wyświetlaczami, ergonomiczną klawiaturą i wydajnymi podzespołami. Często wybierają ją użytkownicy, którym zależy na maksymalnej mobilności i optymalnym stosunku wydajności do ceny. Modele takie jak Dell Vostro 3510 lub 5410 są polecane przez wielu użytkowników biznesowych.

Wybierz laptop dla siebie

W przypadku Lenovo, użytkownicy biznesowi uwagę powinni skierować na serię ThinkBook i ThinkPad. Obie posiadają wydajne podzespoły i cechują się intuicyjną obsługą. Wytrzymałe obudowy sprawdzają się w podróżach służbowych. Użytkownicy polecają zwłaszcza model ThinkBook 15, który cechuje się świetną relacją ceny do możliwości. Ma wąskie ramki wokół ekranu, jego obudowa waży stosunkowo niewiele, dzięki czemu jest wyjątkowo mobilny, jak na laptopa z ekranem 15,6 cala.
Laptopy gamingowe

Najmocniejsze laptopy gamingowe Dell obejmują serię Alienware. Charakteryzuje ją wyjątkowa stylistyka. Lekkie, wytrzymałe obudowy kryją w sobie najwydajniejsze podzespoły na rynku. Dodatkowym atutem są innowacyjne rozwiązania, takie jak funkcja śledzenia oczu. Laptopy takie jak DELL Alienware M17 R4-1200 odpowiedzą na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, choć ich cena może być zaporowa.

Lenovo Legion to seria, w której znajdzie się modele przystępniejsze cenowo. W tańszych komputerach zastosowano podzespoły, które z powodzeniem poradzą sobie z większością gier na rynku. Są przystosowane do płynnej, wielogodzinnej rozgrywki. Wydajne modele dostępne są już za 5000 zł.

Sprawdź parametry techniczne laptopów z serii Lenovo Legion

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów