Laptopy Dell vs Lenovo - porównujemy najnowsze modele

  

Laptopy Dell i Lenovo należą do najpopularniejszych na rynku. Obie marki mają szeroką ofertę komputerów dla użytkowników biznesowych, graczy oraz osób, które potrzebują sprzętu do uniwersalnego wykorzystania. Czym cechują się najnowsze modele laptopów Dell i Lenovo?

Laptopy do uniwersalnego użytkowania

W grupie laptopów do uniwersalnego użytku na uwagę zasługuje seria Dell Inspiron. Są to komputery przystosowane do potrzeb mniej lub bardziej wymagających użytkowników z różnym budżetem. Ekonomiczne modele, które sprawdzą się do nauki, korzystania z Internetu i grania w proste gry, można kupić już za kwotę 2000-2500 zł.Dla osób poszukujących laptopów multimedialnych odpowiednie są modele z większym ekranem, na którym wygodniej ogląda się filmy i seriale. Seria Inspiron obejmuje również modele tańszych komputerów dla graczy - DELL Inspiron 15 G3.

Marka Lenovo oferuje do użytku uniwersalnego modele z serii ThinkPad E. Są to komputery ekonomiczne, przeznaczone do podstawowych zastosowań. Warto zwrócić na nie uwagę ze względu na wysoką jakość materiałów stosowanych przez Lenovo.

Marka stawia na wytrzymałe komponenty i nawet tańsze modele są jednymi z najciekawszych na rynku w swojej grupie. Są to sprzęty na tyle wytrzymałe i wydajne, że równie dobrze mogą służyć jako tańsze modele biznesowe. Uwagę warto zwrócić między innymi na ThinkPad E14.

Sprawdź ofertę

Laptopy do użytku biznesowego

W użytku biznesowym istotne są nie tylko wydajne podzespoły, ale i stylowy wygląd. Laptop powinien prezentować się estetycznie nawet po długim użytkowaniu. Obudowę powinna cechować odporność na uszkodzenia mechaniczne. Istotna jest również mobilność. Laptop powinien być lekki, łatwy do przenoszenia, mieć wytrzymałą baterię.

Grupa laptopów biznesowych marki Dell obejmuje serię Latitude i Vostro. Modele z serii Latitude są często wykorzystywane w dużych firmach, gdzie sprawdzają się do budowania większej sieci urządzeń. Dostępne laptopy mają zróżnicowane przekątne ekrany, a ich wydajność łatwo dopasowuje się do potrzeb konkretnych użytkowników. Można instalować na nich dedykowane aplikacje firmowe. W serii Latitude na uwagę zasługują Dell Latitude 7400 i 5520, które dobrze sprawdzą się w większości firm. Jeśli poszukuje się urządzenia 2w1 dobrym wyborem jest 9410. Model w razie potrzeby zmienia się w wygodny tablet, a moduły sztucznej inteligencji pozwalają na dopasowanie funkcjonowania sprzętu do stylu pracy użytkownika.

Seria biznesowa Dell Vostro cechuje się wysokiej klasy wyświetlaczami, ergonomiczną klawiaturą i wydajnymi podzespołami. Często wybierają ją użytkownicy, którym zależy na maksymalnej mobilności i optymalnym stosunku wydajności do ceny. Modele takie jak Dell Vostro 3510 lub 5410 są polecane przez wielu użytkowników biznesowych.

Wybierz laptop dla siebie

W przypadku Lenovo, użytkownicy biznesowi uwagę powinni skierować na serię ThinkBook i ThinkPad. Obie posiadają wydajne podzespoły i cechują się intuicyjną obsługą. Wytrzymałe obudowy sprawdzają się w podróżach służbowych. Użytkownicy polecają zwłaszcza model ThinkBook 15, który cechuje się świetną relacją ceny do możliwości. Ma wąskie ramki wokół ekranu, jego obudowa waży stosunkowo niewiele, dzięki czemu jest wyjątkowo mobilny, jak na laptopa z ekranem 15,6 cala.
Laptopy gamingowe

Najmocniejsze laptopy gamingowe Dell obejmują serię Alienware. Charakteryzuje ją wyjątkowa stylistyka. Lekkie, wytrzymałe obudowy kryją w sobie najwydajniejsze podzespoły na rynku. Dodatkowym atutem są innowacyjne rozwiązania, takie jak funkcja śledzenia oczu. Laptopy takie jak DELL Alienware M17 R4-1200 odpowiedzą na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, choć ich cena może być zaporowa.

Lenovo Legion to seria, w której znajdzie się modele przystępniejsze cenowo. W tańszych komputerach zastosowano podzespoły, które z powodzeniem poradzą sobie z większością gier na rynku. Są przystosowane do płynnej, wielogodzinnej rozgrywki. Wydajne modele dostępne są już za 5000 zł.

Sprawdź parametry techniczne laptopów z serii Lenovo Legion

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów