Dominikana - co warto wiedzieć? Kiedy jechać?

  

Kiedy jechać na Dominikanę? Dominikana — co warto wiedzieć? Jakie plaże warto odwiedzić?

Kiedy jechać na Dominikanę? Dominikana — co warto wiedzieć? Jakie plaże warto odwiedzić?


Dominikana słynie głównie z rajskich krajobrazów i białych plaż usianych palmami. Sprawdź, w jakich miesiącach warto odwiedzić Dominikanę (https://travelers.pl/dominikana-kiedy-jechac) i co ma do zaoferowania ta karaibska perełka. W tym artykule dowiesz się, co warto zobaczyć na wakacjach w tym kraju, jaki jest tu klimat i pogoda.


Dominikana — pogoda w styczniu, lutym, marcu 

Klimat na Dominikanie w styczniu jest bardzo przyjemny. Średnia temperatura to około 26 stopni Celsjusza, więc lato dominuje całkowicie. Niska wilgotność, mało deszczu. W lutym pogoda na Dominikanie jest prawie taka sama jak w styczniu. Jest też bardzo słonecznie i ciepło.


Dominikana — pogoda w kwietniu, maju i czerwcu 

Klimat idealny, to był kwiecień na Dominikanie, ponieważ nie ma wtedy pory deszczowej. Temperatury w kwietniu wahają się od 27°C do 30°C. W maju klimat na Dominikanie staje się coraz bardziej wilgotny. To właśnie w maju rozpoczyna się pora deszczowa. Możesz już spodziewać się bardziej ulewnych deszczy, które nagle pojawiają się, znikają, a potem znów świeci słońce. Temperatura w maju to około 30 stopni. W czerwcu zaczyna się sezon huraganów. Mogą być obecne na wyspie, ale można ich też uniknąć. W czerwcu temperatura jest taka sama jak w maju. 


Dominikana - pogoda w lipcu i sierpniu 

W lipcu i sierpniu panuje upał i wilgoć, które są nie do zniesienia. Temperatury w ciągu dnia w cieniu sięgają nieco ponad 35 stopni. Pogoda na wyspie w sierpniu to środek pory deszczowej. 


Pogoda na Dominikanie we wrześniu i październiku 

Wrzesień jest nieco chłodniejszy, ale już pod koniec miesiąca powietrze staje się przyjemniejsze, ponieważ wilgotność powietrza również spada. Październikowa pogoda na Dominikanie jest kontynuacją wrześniowej, z coraz mniejszymi opadami deszczu. Deszcz raczej nie pokrzyżuje planów dobrego wypoczynku pod palmami.


Pogoda na Dominikanie w listopadzie i grudniu

Na Dominikanie pogoda w listopadzie jest prawie idealna. Średnia temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza – w nocy zaś spada do około 21 stopni Celsjusza. Listopad to także ostatnie chwile pory deszczowej. Od połowy grudnia pogoda staje się bardzo słoneczna i ciepła, a ryzyko opadów jest znikome. Temperatura utrzymuje się na poziomie 30 stopni.


Kiedy jechać na Dominikanę? Tak naprawdę o każdej porze roku można jechać, ale to wszystko zależy od Waszego uznania.


Dominikana — co warto wiedzieć?

Bardzo przyjazna atmosfera — mieszkańcy Dominikany są pogodni, przyjaźni i gościnni, zawsze gotowi do rozmowy lub zabawy. Przyjaźń i relacje rodzinne są dla nich ważne, a przyjaciele i krewni często okazują sobie nawzajem uczucia w miejscach publicznych. Oprócz spotkań z bliską grupą ludzi dominikanie uwielbiają gromadzić się na miejskich placach, plażach i ulicach, aby celebrować wspólne życie – jedzenie, lokalny rum i muzykę na żywo. Dominikana — co warto wiedzieć? Jest ona idealnym miejscem między innymi na romantyczny wypad we dwoje. Urocza merengue Mieszkańcy Dominikany pasjonują się życiem, co przejawia się głównie w zamiłowaniu do muzyki i tańca. Podobno ich serca biją w żywym i wesołym rytmie szalonych lat dwudziestych. Na ulicach miasta często można spotkać zespoły muzyczne i zgromadzonych wokół nich ludzi, którzy po chwili zaczynają tańczyć.


Jakie plaże warto odwiedzić?

Playa Rincon — Perła Karaibów 

Położona na półwyspie Samana na Dominikanie plaża Rincon to prawdziwy klejnot Karaibów, dziki i prawie nietknięty. Uznawana w wielu rankingach za jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko na Dominikanie, ale i na całym świecie, przyciąga turystów białym piaskiem i palmami, a na jej końcu znajduje się urocza i spokojna zatoczka idealna na pływanie. W pobliżu parkingu na turystów czeka niewielka restauracja oraz kilka ulicznych straganów serwujących lokalne jedzenie. Plaża Rincon rozciąga się na ponad 3 kilometry i daje niekończące się wrażenie, dając nam poczucie izolacji, wręcz bajkowy widok. Jeśli widzisz idealne tropikalne plaże, biały piasek, turkusowe wody i rozłożyste palmy, Dominikana Beach Rincon jest jej ucieleśnieniem.


Plaża Macao w pobliżu Punta Cana

Plaża Macao  była kiedyś uważana za jedną z najpiękniejszych dziewiczych plaż na Dominikanie. Obecnie obszar przechodzi okres dynamicznego rozwoju turystyki. Położona w pobliżu Punta Cana, słynącego  z luksusowych hoteli i pięknych plaż, Macao Beach ma wyjątkowe wybrzeże, które pozostaje w dużej mierze nietknięte przez ludzi. Turyści znajdą tu ciszę i spokój. Znajdują się tutaj strome i majestatyczne klify, wysokie palmy, które zapewniają schronienie przed upałem i rozległymi turkusowymi wodami


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów