Gdzie na wakacje w marcu i kwietniu?

  

Wiosna to czas kiedy często jesteśmy już zmęczeni niskimi temperaturami, a pogoda w Polsce jeszcze nie zachęca do plażowania czy dłuższych spacerów. Dlatego wiele osób, chcąc nieco odpocząć od codziennych obowiązków i zmienić otoczenie, planuje wyjazd właśnie wiosną. O tej porze roku nawet w największych kurortach turystów będzie znacznie mniej niż latem, co jest kolejną zaletą takiego wyjazdu. Gdzie jednak najlepiej wybrać się na wakacje w marcu i kwietniu? Podpowiadamy.Wakacje last minute w marcu i kwietniu

Wakacje w marcu i kwietniu możemy spędzić w wielu różnych regionach świata. Wybierając konkretny kierunek, warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Czy chcemy plażować i wygrzewać się na słońcu, czy może chcielibyśmy zwiedzać region w komfortowych warunkach temperaturowych. Jeśli nie mamy pomysłu, gdzie moglibyśmy spędzić nasz urlop i nie lubimy planować wyjazdów z dużym wyprzedzeniem, wówczas możemy zdecydować się, by skorzystać z oferty wakacji last minute. Dzięki temu nieco zawęzimy obszar swoich poszukiwań. O tej porze roku wyjazdy w tej formule cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, lecz dostępnych jest więcej ofert ze względu na to, że jednak najczęściej bierzemy urlopy latem.

Gdzie na wakacje w marcu?

W marcu optymalne warunki pogodowe panują na przykład na Malcie. Wówczas słupki rtęci w tym rejonie pokazują około 20 stopni. Jest to więc świetny czas na zwiedzanie tej pięknej wyspy, która ma sporo do zaoferowania. Jeżeli jednak chcielibyśmy doświadczyć prawdziwie słonecznej pogody i już na początku marca odprężyć się na plaży i kąpać w wodzie, wówczas warto postawić na Egipt. Jest to kierunek całoroczny. W marcu jednak temperatury oscylują tu w granicach 26 stopni. Przeglądając oferty dostępne na przykład na: https://www.traveligo.pl/, możemy zauważyć, że w marcu warto wybrać się również na Wyspy Kanaryjskie. Przyjemne temperatury panują w tym miesiącu już na Teneryfie, Gran Canarii czy Fuerteventurze. Jeżeli chcielibyśmy spędzić nasze wakacje w nieco dalszych regionach, wówczas świetną propozycją będzie Dominikana czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Gdzie na wakacje w kwietniu?

W kwietniu dobrym wyborem może być Turcja lub Tunezja. Wówczas temperatury w tych regionach oscylują w zakresie 19-21 stopni, lecz ze względu na intensywnie operujące słońce, odczuwalnie są znacznie wyższe. Panują tam więc bardzo przyjemne warunki do wypoczynku. Również Portugalia w kwietniu może być dobrym miejscem na wakacyjny wyjazd. Decydując się na podróż do tego kraju, wybierzmy jednak regiony, które znajdują się na samym wybrzeżu. Jeśli szukamy atrakcyjnych cenowo ofert, a jednocześnie chcielibyśmy podziwiać piękną rozkwitającą przyrodę, świetnym wyborem w kwietniu będzie Cypr. Bez wątpienia stanowi on jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków i warto wybrać się tam również poza sezonem. W kwietniu możemy postawić też na hiszpańskie wyspy, a jeżeli chcielibyśmy zwiedzić egzotyczne rejony, wówczas świetne warunki o tej porze roku panują na Kubie, Jamajce, Seszelach czy Omanie.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów