Gdzie wysłać dziecko na wakacje? Obozy, kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. 

  

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Aby umilić wolny od zajęć lekcyjnych wakacyjny czas swoim dzieciom, zastanawiamy się czy pojechać na wspólne wakacje czy raczej pozwolić dziecku na samodzielny wyjazd. Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych oraz stopnia samodzielności pociech, ale na rynku turystycznym jest w czym wybierać. Znajdą się też takie oferty, gdzie niekoniecznie musimy rozstawać się z dzieckiem na całe tygodnie.

zdjęcie: shuttersock.com

 

Nauka samodzielności dzieci w czasie wakacji

Dzieci podczas swojego rozwoju stają się coraz bardziej samodzielne, ciekawość świata pcha je ku poznawaniu nowych rzeczy, doświadczaniu i odkrywaniu. Taka jest ich natura. Jednak jak wielu na pewno zauważyło nie zawsze postęp samodzielności u naszych dzieci wygląda tak modelowo. Nie wszystkie są otwarte i żądne przygód, niektóre potrzebują więcej poczucia bezpieczeństwa i obecności rodziców. Trudno jest znaleźć równowagę między opieką nad dziećmi, a pozwoleniem im na samodzielność. Idealne do wspomagania i zwiększania samodzielności będą zajęcia organizowane w czasie letniej przerwy w nauce.

Kolonie, obozy czy warsztaty tematyczne?

Na rynku dostępne są oferty zajęć wakacyjnych dla dzieci. Rodzice mogą wybierać pomiędzy rodzajami wyjazdów: kolonie, obozy, półkolonie, weekendowe zajęcia czy warsztaty. Rozróżniamy też podział na zainteresowania dzieci. Mogą to być zajęcia sportowe, artystyczne, taneczne, językowe czy muzyczne. Często w celu wyróżnienia się i podniesienia atrakcyjności ofert wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizatorzy letnich animacji wymyślają temat przewodni. Prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu można wysłać swoje pociechy na tygodniowy obóz z zagadkami w stylu Harryego Pottera, kolonie językową z kosmicznymi motywami czy zajęcia ruchowe połączone z odwiedzinami wyjątkowej gwiazdy ze świata sportu.

Kolonie, obozy czy warsztaty tematyczne?

zdjęcie: widok na plażę w Mrzeżynie /czerwiec 2023 r.

Ile kosztuje wysłanie dziecka na letni wypoczynek?

Poniżej przykłady ofert na wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane przez kluby sportowe, szkoły językowe i biura turystyczne.

Obóz językowy dla dzieci i młodzieży

Obóz językowy to doskonały sposób aby dzieci w przyjaznej atmosferze szlifowały umiejętność komunikacji w obcym języku. Nauka połączona z dużą ilością zabawy to idealne rozwiązanie.
Ceny wakacyjnych zajęć językowych wahają się w zależności od ilości zajęć czy długości pobytu. I tak za zagraniczny tygodniowy obóz językowy zapłacimy w granicach dwóch tysięcy złotych z kolei tygodniowa półkolonia to wydatek rzędu 800-1000 zł. Jedna z małopolskich szkół językowych oferuje półkolonie tematyczne o nazwach: Nasa Projekt, Animal Planet, Fashion week, Men’s world czy Disney week. W ramach każdego turnusu dzieci mają zapewnione: 10 godzin angielskiego z native speakerem, wyżywienie, opieka nad dziećmi od 8 do 16, 1-dniowa atrakcyjna wycieczka, aktywny wypoczynek (w tym basen ogrodowy ze zjeżdżalnią), zajęcia tematyczne. Koszt takiego tygodnia to 950 zł.


Siatkówka, piłka nożna czy pływanie?

Wakacje na sportowo to dobry pomysł zarówno dla dzieci, które uwielbiają lekcje wychowania fizycznego, codziennie biegają za piłką i w czasie roku szkolnego uczęszczają na różnego rodzaju zajęcia ruchowe. Dla nich sport to po prostu pasja, będą zachwycone taką formą letniego wypoczynku. Ale ruch na sportowej kolonii wskazany jest także dla tych dzieci, które w czasie całorocznej nauki spędziły wiele godzin tylko przed komputerem. 

Wybrać można zajęcia ogólnorozwojowe, ale też skupione na konkretnej dyscyplinie sportowej takiej jak np. siatkówka, piłka nożna czy pływanie. Przykładowo jeden z klubów w swojej ofercie posiada tygodniowe zajęcia siatkarskie w cenie 550 zł. W ofercie: dojazd na salę sportową przy szkole. 2 treningi w ciągu dnia (I trening technika, taktyka, II trening małe gry), opieka 2-3 trenerów, przewodnika, jeden nocleg w szkole, całodzienne wyżywienie wyjście w góry i spotkanie z zawodnikiem Plus Ligi.

Obóz rekreacyjny z patentem żeglarskim, nauką tańca czy kolonia jeździecka?

Jedno z największych biur podroży w Polsce w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt obozów rekreacyjnych na terenie kraju i kilkanaście zagranicznych propozycji.  Wyjazdy organizowane są zarówno nad morze jak i w góry. Podczas zajęć można zdobyć na przykład patent żeglarski czy doskonalić umiejętności taneczne.


Widok na marinę w Giżycku na Mazurach

W jednym  z programów kolonii przygodowej w Mielnie przeczytamy o następujących atrakcjach: zakwaterowanie na terenie, w którym znajduje się plac zabaw, sala dydaktyczna, boisko do siatkówki, wiata grillowa, stół do tenisa. Ponadto linowe ewolucje, zajęcia z chustą animacyjną, wyścig w workach i na nartach wieloosobowych, turnieje sportowe, wycieczki piesze i spacery, plażowanie i kąpiele. A dodatkowo poznanie zasad pomocy przedmedycznej, symulacje akcji ratowniczych.


zdjęcie: widok na plażowiczów wypoczywających na plaży w Mielnie

Ceny kolonii w Polsce zaczynają się od około dwóch tysięcy złotych. Za tygodniowy pobyt na obozie jeździeckim, gdzie dziecko uczy się jazdy na lonży czy nauki stępowania i kłusowania, zapłacimy od 2099 zł. Za zagraniczny wyjazd dziecka z biurem podróży, należy wydać od trzech tysięcy złotych wzwyż. To ogólnopolskie biuro proponuje na przykład wyjazd autokarem do Włoch na 10 dni w cenie od 3299 zł, a w ofercie zwiedzanie Florencji, Pizy, Mediolanu, Werony połączone z wypoczynkiem nad Morzem Liguryjskim.


Wakacje tuż tuż, pomysłów na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest naprawdę wiele. Wszystko zależy na czym nam najbardziej zależy. Stawiamy na naukę i ruch czy tylko wypoczynek? Zachęcamy by w miarę możliwości pozwalać dzieciom na samodzielne spędzenie choć części czasu wolnego, tak by mogły nabierać pewności siebie i zdobywać nowe doświadczenia i znajomości. 


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów