Ile kosztuje wyjazd na narty do Francji?

  

Sezon zimowy rozkręcił się na dobre - wciąż trwają ferie, które są idealnym okresem do zimowego szaleństwa. Mówiąc o zimowym szaleństwie, pierwszym, co przychodzi na myśl, jest wyjazd na narty. Destynacji takiego wyjazdu może być dużo - świetnie czas na stoku można spędzić chociażby w Niemczech, Austrii oraz Włoszech. Jednak bez dwóch zdań najpiękniejszym i najbardziej niezapominanym kierunkiem jest właśnie Francja. Zapierające dech w piersiach góry, doskonale przygotowane trasy i niesamowity klimat sprawiają, że kraj ten jest jednym z wymarzonych miejsc każdego narciarza. Ma jednak jedną, bardzo istotną wadę - jest drogi. W tym artykule ustalimy, ile pieniędzy średni należy przeznaczyć na wyjazd na narty do Francji.Koszt dojazdu - ile pieniędzy pochłania sama podróż?

Francja, na nieszczęście narciarzy, jest bardzo daleko. Najmniejsza odległość do pokonania samochodem od Warszawy do najpopularniejszego ośrodku narciarskiego we Francji - Chamonix Mount Blanc - wynosi 1616km. Chyba nie trzeba mówić, że jest to odległość bardzo duża, a warto wspomnieć, że Chamonix znajduje się stosunkowo blisko granicy, więc odległość do innych ośrodków często jest jeszcze większa. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera podróż samolotem zamiast samochodem. Którą z nich powinno się wybrać - odpowiemy na to pytanie abstrahując od czasu i komfortu podróży, a biorąc pod uwagę jej cenę.


Podróżując samochodem, należy liczyć się z ogromnym kosztem benzyny i opłatami za autostrady. Statystyczne auto osobowe spala 1 litr na 10 kilometrów (wszystko jednak zależy od modelu samochodu - sprawdź, ile pali twój). W lutym koszt litru paliwa w Polsce wynosi średnio 5,19 złotych. Trasę 1600km nie można jednak przejechać na jednym baku - zatankować będzie trzeba prawdopodobnie gdzieś w Niemczech, gdzie paliwo kosztuje średnio 7,68 złotych i Szwajcarii, gdzie paliwo kosztuje 7,93 złote. Przeciętne auto posiada pojemność baku około 50 litrów (ten parametr także różni się w zależności od samochodu - sprawdź, jaką pojemność ma twój). Tak więc, spalając 1 litr na 10 km i posiadając pojemność 50 litrów, zapłacimy: 50*5,19zł (po pokonaniu 500km paliwem z Polski) + 2*50*7,68zł (1000 km paliwem z Niemiec - bak prawdopodobnie napełnimy dwa razy) + 50*7,93zł (już do samego celu paliwem ze Szwajcarii). W sumie daje nam to 1424 złotych na paliwo w jedną stronę, czyli w dwie strony - około 2848 złotych. Dodając do tego koszt autostrad, należy liczyć koszt dojazdu samochodem na ponad 3000 złotych.


Wybierając lot samolotem, należy przygotować się na koszt pomiędzy 250 a 500 złotych za sam lot. Dodając do tego ograniczoną ilość bagażów (wiele rzeczy trzeba będzie kupić na miejscu) oraz koszt dojazdu busem lub pociągiem do ośrodka, powinno się liczyć z ceną około 1500-2000 złotych.


Koszt zakwaterowania i karnetów - ile pieniędzy wydamy w samej Francji?

Warto szczególną uwagę zwrócić na ceny zakwaterowania we Francji. Ich amplituda jest bardzo duża - przykładowo, w Chamonix można znaleźć hotel za 1500 zł za noc, a także za 100 zł za noc. Minimalną kwotą, na którą powinniśmy się przygotować, jest właśnie liczba stu złotych za jedną noc. Jeżeli chodzi o karnet, jednodniowy w Chamonix kosztuje od 100zł do 260zł (w zależności od wybranej oferty). Karnet 5-dniowy natomiast oscyluje między 1000 a 1400 złotych.


Pomoc w spełnianiu marzeń - wygodny i sprawdzony sposób

Opisywane w tym tekście ceny nie są zbytnio optymistyczne. Co więcej, nie wspomniano tutaj o cenie jedzenia, które we Francji jest wyjątkowo drogie. Nie jest to jednak problem nie do pokonania, bowiem z pomocą przychodzą chwilówki na raty Saverium. Jest to szybka i przyjazna klientowi pożyczka online, będąca bardzo wygodna w spłacaniu z minimalnym okresem pożyczki wynoszącym 61 dni. Prosta wygodna i, przede wszystkim, skuteczna - taka właśnie jest pożyczka na raty Saverium, dzięki której wyjazd do Francji na narty nie będzie jedynie nieosiągalnym marzeniem. To co - narty pod pachę i w drogę?


Sprawdź również: Ski Dubai - narty w Dubaju


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów