Ile kosztuje wyjazd na narty do Francji?

  

Sezon zimowy rozkręcił się na dobre - wciąż trwają ferie, które są idealnym okresem do zimowego szaleństwa. Mówiąc o zimowym szaleństwie, pierwszym, co przychodzi na myśl, jest wyjazd na narty. Destynacji takiego wyjazdu może być dużo - świetnie czas na stoku można spędzić chociażby w Niemczech, Austrii oraz Włoszech. Jednak bez dwóch zdań najpiękniejszym i najbardziej niezapominanym kierunkiem jest właśnie Francja. Zapierające dech w piersiach góry, doskonale przygotowane trasy i niesamowity klimat sprawiają, że kraj ten jest jednym z wymarzonych miejsc każdego narciarza. Ma jednak jedną, bardzo istotną wadę - jest drogi. W tym artykule ustalimy, ile pieniędzy średni należy przeznaczyć na wyjazd na narty do Francji.Koszt dojazdu - ile pieniędzy pochłania sama podróż?

Francja, na nieszczęście narciarzy, jest bardzo daleko. Najmniejsza odległość do pokonania samochodem od Warszawy do najpopularniejszego ośrodku narciarskiego we Francji - Chamonix Mount Blanc - wynosi 1616km. Chyba nie trzeba mówić, że jest to odległość bardzo duża, a warto wspomnieć, że Chamonix znajduje się stosunkowo blisko granicy, więc odległość do innych ośrodków często jest jeszcze większa. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera podróż samolotem zamiast samochodem. Którą z nich powinno się wybrać - odpowiemy na to pytanie abstrahując od czasu i komfortu podróży, a biorąc pod uwagę jej cenę.


Podróżując samochodem, należy liczyć się z ogromnym kosztem benzyny i opłatami za autostrady. Statystyczne auto osobowe spala 1 litr na 10 kilometrów (wszystko jednak zależy od modelu samochodu - sprawdź, ile pali twój). W lutym koszt litru paliwa w Polsce wynosi średnio 5,19 złotych. Trasę 1600km nie można jednak przejechać na jednym baku - zatankować będzie trzeba prawdopodobnie gdzieś w Niemczech, gdzie paliwo kosztuje średnio 7,68 złotych i Szwajcarii, gdzie paliwo kosztuje 7,93 złote. Przeciętne auto posiada pojemność baku około 50 litrów (ten parametr także różni się w zależności od samochodu - sprawdź, jaką pojemność ma twój). Tak więc, spalając 1 litr na 10 km i posiadając pojemność 50 litrów, zapłacimy: 50*5,19zł (po pokonaniu 500km paliwem z Polski) + 2*50*7,68zł (1000 km paliwem z Niemiec - bak prawdopodobnie napełnimy dwa razy) + 50*7,93zł (już do samego celu paliwem ze Szwajcarii). W sumie daje nam to 1424 złotych na paliwo w jedną stronę, czyli w dwie strony - około 2848 złotych. Dodając do tego koszt autostrad, należy liczyć koszt dojazdu samochodem na ponad 3000 złotych.


Wybierając lot samolotem, należy przygotować się na koszt pomiędzy 250 a 500 złotych za sam lot. Dodając do tego ograniczoną ilość bagażów (wiele rzeczy trzeba będzie kupić na miejscu) oraz koszt dojazdu busem lub pociągiem do ośrodka, powinno się liczyć z ceną około 1500-2000 złotych.


Koszt zakwaterowania i karnetów - ile pieniędzy wydamy w samej Francji?

Warto szczególną uwagę zwrócić na ceny zakwaterowania we Francji. Ich amplituda jest bardzo duża - przykładowo, w Chamonix można znaleźć hotel za 1500 zł za noc, a także za 100 zł za noc. Minimalną kwotą, na którą powinniśmy się przygotować, jest właśnie liczba stu złotych za jedną noc. Jeżeli chodzi o karnet, jednodniowy w Chamonix kosztuje od 100zł do 260zł (w zależności od wybranej oferty). Karnet 5-dniowy natomiast oscyluje między 1000 a 1400 złotych.


Pomoc w spełnianiu marzeń - wygodny i sprawdzony sposób

Opisywane w tym tekście ceny nie są zbytnio optymistyczne. Co więcej, nie wspomniano tutaj o cenie jedzenia, które we Francji jest wyjątkowo drogie. Nie jest to jednak problem nie do pokonania, bowiem z pomocą przychodzą chwilówki na raty Saverium. Jest to szybka i przyjazna klientowi pożyczka online, będąca bardzo wygodna w spłacaniu z minimalnym okresem pożyczki wynoszącym 61 dni. Prosta wygodna i, przede wszystkim, skuteczna - taka właśnie jest pożyczka na raty Saverium, dzięki której wyjazd do Francji na narty nie będzie jedynie nieosiągalnym marzeniem. To co - narty pod pachę i w drogę?


Sprawdź również: Ski Dubai - narty w Dubaju


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.082970 ms