Internet bez zobowiązań, czyli co? 3 powody, dla których warto go rozważyć

  

Długa umowa to bardzo często jeden z czynników, który odstrasza potencjalnego klienta przed związkiem z operatorem. Są całe grupy społeczne z założenia ceniące sobie pełną swobodę i brak jakichkolwiek ograniczeń, które idą w parze z tego rodzaju ustaleniami. Na czym w tym kontekście polegają umowy internetu bez zobowiązań?
Istotą internetu bez zobowiązań jest wolność. Tego rodzaju oferty operatorzy przedstawiają raczej sporadycznie i np. w określonym czasie – np. przed startem sezonu akademickiego. Wynika to ze specyfiki ofert internetu bez zobowiązań.

Klient podpisuje umowę, ale nie jest ona zawarta na konkretny okres. Ma więc pełną swobodę w zakresie jej trwania. Może w dowolnym momencie zgłosić się do operatora i – oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia – z dnia na dzień zakończyć korzystanie z jego usług.

Dlaczego internet bez zobowiązań jest dla wielu grup tak ważny? To przede wszystkim poczucie swobody. Standardowa umowa oznacza dla klienta obowiązek – w praktyce to warunek np. dwuletniej płatności za określone usługi. W przypadku zmiany mieszkania lub wyprowadzki pozostaje ona ważna – chyba że dojdzie do cesji warunków na nowego właściciela lub najemcę.

Komu opłaca się internet bez zobowiązań?

Powszechnie przyjęło się, że internet bez zobowiązań to głównie domena studentów. Specyfika ich codzienności sprawia, że brak regulacji co do czasu umowy jest szczególnie pożądana. Jak wygląda to w praktyce?

Wyobrazić można sobie mieszkanie studenckie, w którym grupa czworga przyjaciół składa się co miesiąc na multimedia – w tym internet stacjonarny. Dwuletnia umowa z operatorem w dużej mierze wymusza na nich również taki czas wynajmu nieruchomości. Tymczasem może być tak, że po roku dwie osoby z tej grupy zdecydują się na samodzielny wynajem mieszkania, a trzecia w ogóle przeprowadzi się do nowego miasta. Długa umowa byłaby w tym kontekście problematyczna. Brak zobowiązań pozwala na szybkie jej rozwiązanie i dostosowanie warunków do nowych realiów.

Nie można tego jednak sprowadzać wyłącznie do grupy studentów. Internet bez zobowiązań docenią również młode małżeństwa czy inne osoby o dużej mobilności i cechujące się skłonnością do częstej zmiany lokalizacji.

Czy internet bez zobowiązań się opłaca?

Opcja umowy bez zobowiązań to przede wszystkim ukłon operatora w stronę klienta: zapewnia usługę, ale nie może w żaden sposób zaplanować – również w kontekście budżetu – jak długo będzie ją świadczyć. W efekcie często bywa tak, że za brakiem zobowiązań idzie nieco wyższa cena internetu. Nawet mimo tego warto takie rozwiązanie rozważyć, jeśli priorytetem nie jest cena, ale pewność, że umowa na internet zostanie w razie potrzeby natychmiast zakończona, a abonent będzie mógł podjąć nową – w innej lokalizacji.

Warto również pamiętać, że oferty internetu na rok lub dwa lata mogą być powiązane z atrakcyjnymi rabatami i promocjami zapewnianymi przez operatorów. W takiej sytuacji nawet dłuższy okres zobowiązania może okazać się zaskakująco korzystny. W tym kontekście szczególnie ważne jest sprawne i pełne porównanie wszystkich ofert internetu oraz ewentualnych pakietów z telewizją. Takie rozwiązanie umożliwia platforma usług telekomunikacyjnych PanWybierak.pl.Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów