Jak i kiedy kupić tani karnet na narty w dobie szalejącej inflacji?

  

Stacje narciarskie powoli przygotowują się do nadchodzącej zimy. Podobnie jak w poprzednim sezonie, miłośnicy białego szaleństwa muszą liczyć się ze wzrostem cen. Wpływ na to ma rosnąca z dnia na dzień inflacja oraz wysokie ceny energii. Właściciele wyciągów zapewniają, że wyższe ceny karnetów nie oznaczają przerzucenia na klientów wszystkich podwyższonych kosztów. Podwyżki jednak będą, dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o zakupie karnetu na sezon zimowy. Jak i gdzie najtaniej je kupić? 

Nie czekaj do zimy! Kup skipass teraz

Proponujemy sprawdzone i oczywiste rozwiązania. Najlepiej zaopatrzyć się w karnety przed rozpoczęciem sezonu.  Wiele stacji oferuje spore promocje na skipassy.  Dodatkowym argumentem oprócz sporej bonifikaty, dochodzącej nawet do 30 proc., jest również oszczędność czasowa. Unikamy bowiem kolejek w kasach stacji

Część ośrodków zdążyła już opublikować cenniki na nadchodzący sezon. Ich lektura nie jest żadnym zaskoczeniem. Zauważalny jest znaczny wzrost cen.


Promocje przy zakupie online. Znamy ceny niektórych ośrodków

Znajdujący się w Beskidzie Śląskim, jeden z największych ośrodków narciarskich, Szczyrk Mountain Resort, w obliczu szalejącej inflacji ośrodek podniósł ceny biletów. Wyższe koszty funkcjonowania stacji sprawiły, że ceny skipassów sprzedawanych w kasach wzrosną o ok. 13 proc.,  a tych sprzedawanych online o około 8 proc.  

Jeden z największych ośrodków narciarskich, Szczyrk Mountain Resort

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl

Jest tylko jeden sposób, by zminimalizować koszty karnetów.  Kupując skipass za pośrednictwem strony internetowej, przed startem sezonu, np.  już w listopadzie, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 50 proc .sumy, którą musielibyśmy przeznaczyć na karnet w szczycie sezonu zimowego.   

Swój cennik na sezon 2022/23 opublikowała też Czarna Góra (Sienna). To ośrodek narciarski znajdujący się u podnóża Czarnej Góry, w masywie Śnieżnika. Skipassy kupione online z wyprzedzeniem są aż o 30 procent tańsze niż w kasie. I tak za karnet 6-dniowy zapłacicie 483 złote zamiast 690 złotych. Z kolei skipass jednodniowy (na 7 godzin) kosztuje w przedsprzedaży 98 złotych (w kasie 140 złotych).

Swój cennik na sezon 2022/23 opublikowała też Czarna Góra (Sienna). To ośrodek narciarski znajdujący się u podnóża Czarnej Góry, w masywie Śnieżnika.

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl

W ostatnich dniach poznaliśmy też ceny karnetów Tatry Super Ski. Uprawnia on do korzystania z 95 tras narciarskich oraz 86 wyciągów i kolei. Jak można się było spodziewać, tu również nastąpiły spore podwyżki - koszt karnetu dziennego w sezonie wysokim wzrósł do 155 zł (to 30 zł więcej niż w poprzednim sezonie), zaś karnetu 7-dniowego – do 870 zł (w zeszłym roku kosztował on 190 zł mniej).

To, ile zapłacimy za szaleństwo na stokach na Podhalu, zależy to od tego, kiedy pojedziemy na urlop w góry. Sezon na stokach dzieli się na:

sezon niski (od otwarcia pierwszej stacji do 24 grudnia 2022 r.);

-  top sezon (od 25 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r.);

-  sezon wysoki (od 9 stycznia 2023 r. do 12 marca 2023 r.).

Kup dostęp do Usługi PREMIUM na WebCamera.pl i oglądaj ponad 500 kamer bez reklam

Jak kupić karnet?

Najprościej wejść na stronę https://e-skipass.pl/. Można tam zamówić karnety, vouchery, bilety, ubezpieczenia i inne usługi ponad 50 ośrodków narciarskich w Polsce. Im wcześniej zakupimy karnet, tym prawdopodobieństwo niższych cen. Oczywiście tylko w przypadku, gdy interesujący nas ośrodek zdążył już opublikować cennik na sezon 2022/2023.  Jeśli nie, uczyni to pewnie w najbliższym czasie. Warto zatem na bieżąco przeglądać strony interesujących nas stacji. 

Sezon narciarski, jak wynika z informacji zamieszczonych na stronach poszczególnych stacji, zacznie się na dobre w drugim tygodniu grudnia


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów