Jak nie zgubić dziecka na zatłoczonej plaży?

  

 

   Zbliżające się lato to okres wakacyjny, w czasie którego rodziny udają się nad morze. Plaże są przeważnie niezwykle zatłoczone, dlatego też łatwo zgubić tam małe dzieci. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które mogą uchronić dziecko przed zgubieniem się. Jednym z nich jest przyczepienie lokalizatora.
Jak nie zgubić dziecka na plaży?

Mimo niezwykłej ostrożności, i tak zdarzają się sytuacje, kiedy to małe dziecko się gubi. Wystarczy tylko spuścić je na chwilę z oczu. Można jednak uniknąć takich sytuacji. Kluczowym elementem jest tutaj odpowiednie wychowanie malucha. Od najmłodszych lat trzeba przede wszystkim wpajać dziecku, że pod żadnym pozorem nie może oddalać się od rodziców. Opiekunowie niekiedy pozwalają maluchom na zbyt wiele, co potem kończy się właśnie takimi problemami. Przed wyjściem na plażę, warto uświadomić dziecko, jak ma się zachować, jeśli zdarzyłby się taki wypadek. Rodzice muszą być pewni, że dziecko odpowie na podstawowe pytania ratowników czy kogoś dorosłego. Maluch powinien przede wszystkim wiedzieć jak się nazywa, skąd jest i jak nazywają się jego rodzice. Warto pokazać także dziecku jak wyglądają ratownicy, znajdujący się na plaży. Trzeba mu wytłumaczyć, że jeśli się zgubi, musi udać się do konkretnego miejsca i poprosić o pomoc. Oprócz tego, rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy. Nie wolno spuszczać malucha z oczu choćby na chwilę. Obowiązkiem rodziców jest pilnowanie dziecka na plaży, a nie pozostawianie go samemu sobie. Warto zająć czymś malucha. Najróżniejsze zabawy takie jak budowanie zamków z piasku czy wspólna kąpiel powinny przebiegać pod czujnym okiem rodzica. Kolejnym sprawdzonym sposobem na uchronienie malucha przed zgubieniem, jest zakup specjalnych, personalizowanych gadżetów. Obecnie można zamówić koszulki z nazwiskiem i numerem telefonu rodziców. Sprawdzają się także silikonowe bransoletki, które maluch może non stop nosić. Jeśli dziecko jest większe, można wyposażyć je w telefon, który ułatwi kontakt w razie jakichkolwiek problemów.

Przyczepienie lokalizatora

Jednym ze sposobów na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji, jest przyczepienie dziecku lokalizatora. Te niewielkie urządzenia pozwalają na bardzo szybkie namierzenie danej osoby czy obiektu. sprzęt ten został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i obecnie obejmuje on swoim zasięgiem całą kulę ziemską. Lokalizator może okazać się niezwykle pomocnym urządzeniem, które bardzo szybko namierzy dziecko na zatłoczonej plaży. Może on oczywiście znajdować się w telefonie, jednak bezpieczniej przyczepić go do dziecka w inny sposób. W tym przypadku dobrym sposobem jest wykorzystanie zegarka z lokalizatorem. W ten sposób rodzice mają stały podgląd na to, gdzie znajduje się dziecko. Większość takich zegarków posiada wiele dodatkowych funkcji, takich jak guzik SOS. Jego naciśnięcie automatycznie przesyła sygnał do telefonu rodziców, którzy wiedzą, że dziecko ma problem. Innym sposobem jest kupno maskotek z lokalizatorem. Takie małe urządzenie może znajdować się nawet w bransoletkach czy plecaku. Lokalizator warto umieścić tak, aby dziecko nie zgubiło tego urządzenia. 

Dziecko na plaży trzeba pilnować przez cały czas. Kilka sekund nieuwagi może sprawić, że maluch nagle się zgubi. Warto unikać takich sytuacji. Kluczowym elementem jest tutaj wychowanie dziecka. Jednak czasami takie sytuacje się zdarzają. Zakup gadżetów z lokalizatorem to naprawdę dobry pomysł. Urządzenia takie nie są drogie, ale gwarantują bezpieczeństwo i szybkość działania. Przypięcie dziecku lokalizatora pozwoli w szybkim namierzeniu go i sprowadzeniu do rodziców. 


Artykuł został napisany w oparciu o dane na temat lokalizatorów Bluetooth oraz GPS, w tym lokalizatora notiOne.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów