Jak wybrać agregat prądotwórczy na kemping?

  

Wyjazd na kemping to idealny pomysł na spędzenie weekendu lub dłuższego urlopu. Nie ma nic przyjemniejszego niż kilka dni na łonie przyrody z rodziną lub przyjaciółmi. Na taki wyjazd należy się jednak właściwie przygotować. Ważne jest choćby to, aby zadbać na kempingu o odpowiedni komfort. Mowa tu o możliwości korzystania z urządzeń elektrycznych. Na miejscu zapewne nie będzie dostępu do sieci elektrycznej. Dlatego wyposażyć należy się w agregat prądotwórczy. Jaki model sprawdzi się najlepiej?Czym jest i jak działa agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy służy do zasilania urządzeń elektrycznych. W domach sprawdza się w przypadku awarii zasilania. Swoje zadanie spełnić może również podczas kempingu, kiedy nie ma się w ogóle dostępu do sieci elektrycznej. 

Sam sposób działania agregatu nie jest skomplikowany. Urządzenie to składa się z dwóch podstawowych elementów, z silnika i z prądnicy. Dostępne na rynku agregaty najczęściej zasilane są benzyną lub gazem LPG. W momencie uruchomienia urządzenie spala paliwo, a tym samym generuje ruch, czyli energię kinetyczną. W ten sposób napędzany jest wirnik prądnicy wytwarzający siłę elektromotoryczną. W tym też momencie generowana jest w obwodzie stojana energia elektryczna, która przekształca się w napięcie 230 V (agregat jednofazowy) lub 400 V (agregat trójfazowy). W efekcie podłączone do agregatu urządzenia zostają zasilone energią elektryczną i mogą normalnie działać. Z różnymi modelami agregatów prądotwórczych zapoznać można się m.in. na: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/agregaty.

Jaki agregat na kemping?

Dziś rynek oferuje różne modele agregatów prądotwórczych. Różnią się one od siebie kilkoma istotnymi parametrami. To, co je różni to także ich wielkość. W przypadku wyjazdu na kemping lepiej sprawdzi się agregat o mniejszych rozmiarach. Taki mały i kompaktowy agregat określany to agregat inwertorowy. Ze względu na swoje mniejsze gabaryty idealnie sprawdzi się podczas wyjazdu za miasto. Co ciekawe, urządzenia inwertorowe pracują bardzo cicho, co sprawia, że nie generują one hałasu, który mógłby przeszkadzać otoczeniu. 

Agregaty inwertorowe są w stanie zasilać urządzenia wrażliwe na skoki napięcia. Mowa tu o sprzęcie elektronicznym jak np. laptop czy różnego rodzaju elektronarzędzia. W agregatach tego typu zamontowany jest bowiem falownik i konwerter, dzięki którym zapewniona jest właściwa częstotliwość oraz stabilne napięcie wyjściowe. Wszystko to sprawia, że urządzenia podłączone go agregatu na pewno nie zostaną uszkodzone.

Czym się kierować, wybierając agregat na kemping?

Decydując się na zakup agregatu prądotwórczego na kemping, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Po pierwsze, takie urządzenie powinno pracować dość cicho. Agregaty inwertorowe spełniają ten warunek. To ważne, jeśli urządzenie ma być wykorzystywane choćby w lesie. Po drugie, urządzenie powinno cechować się odpowiednią mocą. Innymi słowy, powinno zapewnić energię elektryczną przynajmniej na kilka godzin. I po trzecie, agregat powinien być oczywiście bezpieczny. Dobrym rozwiązaniem może być wybór urządzenia z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Urządzenia spełniające te warunki dostępne są np. na: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/agregatyRedakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.058889 ms