Jak założyć konto oszczędnościowe przez internet?

  

Konto oszczędnościowe jest instrumentem finansowym, dzięki któremu można kumulować nawet niewielkie nadwyżki finansowe. Pozwala ono na pełną swobodę w dostępie do środków, umożliwiając jednocześnie gromadzenie kapitału bez utraty odsetek. Jest idealnym rozwiązaniem wspomagającym budowanie „poduszki finansowej” i zabezpieczającym nawet niewielkie kwoty przed utratą ich realnej wartości.Ranking kont oszczędnościowych

Ranking kont oszczędnościowych jest narzędziem kumulującym wiele ofert bankowych w jednym miejscu. Warto z niego korzystać celem porównania poszczególnych propozycji i doboru produktu najlepiej dopasowanego do potrzeb i możliwości: https://polakoszczedza.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe-ranking-kont/

Ranking kont umożliwia między innymi analizę wysokości oprocentowania poszczególnych kont oraz warunków związanych z otworzeniem i prowadzeniem rachunku. Pomaga również w doborze ofert promocyjnych, w których przez określony czas obowiązuje podwyższona stawka oprocentowania. 

Otworzenie konta oszczędnościowego w kilku krokach

Założenie konta oszczędnościowego powinno być poprzedzone szczegółową analizą dostępnych propozycji bankowych. We wniosku należy podać dane osobowe z dowodu osobistego, dane adresowe oraz kontaktowe, takie jak adres e-mail i aktualny numer telefonu komórkowego. Po wprowadzeniu danych należy potwierdzić swoją tożsamość i zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku. W zależności od procedur bankowych może to być przelew weryfikacyjny z konta osobistego, wykonanie zdjęć dowodu osobistego i własnej twarzy według instrukcji systemowych lub podpisanie wniosku kodem przesłanym przez bank SMS-em na podany we wniosku numer telefonu.  

Kodem SMS i przelewem weryfikacyjnym można również podpisać umowę o prowadzenie rachunku. Jednakże można również wybrać opcję wizyty w banku lub dostarczenia pisemnej umowy kurierem. 

Czym różni się lokata od konta oszczędnościowego? 

Konto oszczędnościowe jest przede wszystkim instrumentem finansowym dającym stały dostęp do gromadzonych środków finansowych. Nie jest ograniczone limitem wpłat i wypłat pieniędzy ani wymaganą kwotą minimalną. Ponadto umowa o oprowadzenie rachunku zawierana jest na czas nieokreślony. 

Lokata z kolei jest instrumentem finansowym, na którym środki finansowe deponuje się jednorazowo w określonej wysokości i na określony czas, bez możliwości dopłaty środków i wcześniejszej wypłaty bez utraty odsetek. 

Promocyjne oprocentowanie — warto korzystać

Podwyższone na określony czas w ramach oferty promocyjnej oprocentowanie może wartością procentową sięgać zysku równego lokatom lub nawet go przewyższać. Nawet jeśli dotyczy to określonego czasu i niewielkich kwot - warto z tego korzystać, ponieważ oprocentowanie jest dla klienta zyskiem wypracowanym pasywnie bez nakładu pracy ze strony posiadacza konta.

Ponadto zawsze należy pamiętać, że oprocentowanie chroni gromadzone środki przed utratą ich realnej wartości, przynajmniej w części. Jest zatem czynnikiem decydującym o wartości gromadzonych środków.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów