Jaka walizka na wyjazd na ferie? Dowiedz się! 

  

Wybór walizki na wyjazd na ferie nie jest tak prostym zadaniem, jak może się z pozoru to wydawać. Przy jej zakupie należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym m.in. docelowe miejsce podróży, długość pobytu oraz listę niezbędnych rzeczy, które trzeba zabrać. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze walizki na wyjazd na ferie? Poniżej podpowiadamy! 

Czym kierować się przy wyborze walizki na ferie? 

Ferie zimowe są szczególnym czasem zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy często planują wtedy swoje urlopy i wybierają się razem w podróż. To właśnie wtedy można pozwolić sobie na odrobinę zimowego szaleństwa. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, wcześniej musimy spakować bagaże, co niekiedy bywa nieco żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Pomocne mogą być odpowiednie walizki, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Zanim jednak udamy się do sklepu i kupimy pierwszą lepszą walizkę, warto wcześniej zadać sobie kilka pytań, które znacznie ułatwią podjęcie tej decyzji. Mowa tu w szczególności o: przeznaczeniu walizki (ma ona służyć dzieciom czy dorosłym), długości trwania pobytu (determinuje to wielkość walizki), środka transportu podróży (wybieramy się na ferie samochodem, pociągiem czy samolotem). 

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U TŁOCZONA WITTCHEN

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U TŁOCZONA WITTCHEN

Duża czy mała walizka na wyjazd na ferie? 

Na początku warto zastanowić się nad wielkością walizki. W przypadku wypadu na ferie – jedno- lub dwutygodniowego – zdecydowanie lepszą opcją będzie duża walizka wykonana z trwałego materiału. Warto bowiem pamiętać, że rzeczy zimowe – strój narciarski, ciepła kurtka, buty, swetry, etc. zajmują sporo miejsca, dlatego też np. walizka kabinowa nie spełni swojej funkcji. Może być ona nieco problematyczna, gdy wysyłamy dzieci na obóz na ferie – w takim przypadku duża walizka będzie odpowiednia wtedy, gdy organizatorzy turnusu zapewniają transportowanie bagaży. Mała walizka podróżna świetnie sprawdzi się na weekendowe wypady – bez trudu powinniśmy zmieścić do niej wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli podróżujemy całą rodziną, to dobrą opcją będzie zakup zestawu walizek o różnych rozmiarach.

ZESTAW WALIZEK Z POLIKARBONU JEDNOKOLOROWYCH WITTCHEN 

ZESTAW WALIZEK Z POLIKARBONU JEDNOKOLOROWYCH WITTCHEN

Z jakiego materiału kupić walizkę podróżną? 

Wielkość walizki podróżnej jest sprawą oczywistą, a zarazem pierwszym kryterium wyboru. Niemniej jednak równie istotny jest materiał, z którego wykonany jest nasz bagaż, ponieważ w znacznym stopniu mówi o jej trwałości. Wobec tego, jeśli nam zależy na tym, by nasza walizka posłużyła co najmniej na kilka lat, to warto wziąć to pod uwagę. Świetnym, a zarazem popularnym rozwiązaniem są walizki z ABS – mieszanki trzech różnych składników o różnych właściwościach. Tego typu walizki charakteryzują się: wytrzymałością, sprężystością, odpornością na zarysowania i bezpieczeństwem. Ostatnio rosnącą popularnością cieszą się walizki z aluminium, które nie tylko niezwykle efektownie się prezentują, ale również są wytrzymałe i funkcjonalne. 

ŚREDNIA WALIZKA Z ALUMINIUM WITTCHEN 


ŚREDNIA WALIZKA Z ALUMINIUM WITTCHEN

Zabezpieczenia walizki

Jeśli już wybraliśmy swoją wymarzoną walizkę na wyjazd na ferie, to warto pomyśleć również o jej zabezpieczeniu. Mowa tu nie tylko o pokrowcu na walizkę, dzięki któremu zminimalizujemy ryzyko zarysowania jej powierzchni wierzchniej, ale również o zabezpieczeniach, które pozwolą nam np. na uniknięcie zniszczenia bagażu. Popularnym rozwiązaniem jest zakup specjalnej kłódki do walizki z systemem TSA, dzięki którym służby w niektórych państwach mogą otworzyć nasz bagaż bez jego zniszczenia. Alternatywą może być pas zabezpieczający z tym samym systemem – wystarczy owinąć nim walizkę i zatrzasnąć klamrę. Oczywiście wpływ na bezpieczeństwo naszego bagażu ma również materiał, z którego został on wykonany. Wspomniane wcześniej materiały: ABS i aluminium charakteryzują się dużą trwałością. 

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U Z ŻEBROWANIEM WITTCHEN  


ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U Z ŻEBROWANIEM WITTCHEN

Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.071049 ms