Jaka walizka na wyjazd na ferie? Dowiedz się! 

  

Wybór walizki na wyjazd na ferie nie jest tak prostym zadaniem, jak może się z pozoru to wydawać. Przy jej zakupie należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym m.in. docelowe miejsce podróży, długość pobytu oraz listę niezbędnych rzeczy, które trzeba zabrać. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze walizki na wyjazd na ferie? Poniżej podpowiadamy! 

Czym kierować się przy wyborze walizki na ferie? 

Ferie zimowe są szczególnym czasem zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy często planują wtedy swoje urlopy i wybierają się razem w podróż. To właśnie wtedy można pozwolić sobie na odrobinę zimowego szaleństwa. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, wcześniej musimy spakować bagaże, co niekiedy bywa nieco żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Pomocne mogą być odpowiednie walizki, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Zanim jednak udamy się do sklepu i kupimy pierwszą lepszą walizkę, warto wcześniej zadać sobie kilka pytań, które znacznie ułatwią podjęcie tej decyzji. Mowa tu w szczególności o: przeznaczeniu walizki (ma ona służyć dzieciom czy dorosłym), długości trwania pobytu (determinuje to wielkość walizki), środka transportu podróży (wybieramy się na ferie samochodem, pociągiem czy samolotem). 

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U TŁOCZONA WITTCHEN

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U TŁOCZONA WITTCHEN

Duża czy mała walizka na wyjazd na ferie? 

Na początku warto zastanowić się nad wielkością walizki. W przypadku wypadu na ferie – jedno- lub dwutygodniowego – zdecydowanie lepszą opcją będzie duża walizka wykonana z trwałego materiału. Warto bowiem pamiętać, że rzeczy zimowe – strój narciarski, ciepła kurtka, buty, swetry, etc. zajmują sporo miejsca, dlatego też np. walizka kabinowa nie spełni swojej funkcji. Może być ona nieco problematyczna, gdy wysyłamy dzieci na obóz na ferie – w takim przypadku duża walizka będzie odpowiednia wtedy, gdy organizatorzy turnusu zapewniają transportowanie bagaży. Mała walizka podróżna świetnie sprawdzi się na weekendowe wypady – bez trudu powinniśmy zmieścić do niej wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli podróżujemy całą rodziną, to dobrą opcją będzie zakup zestawu walizek o różnych rozmiarach.

ZESTAW WALIZEK Z POLIKARBONU JEDNOKOLOROWYCH WITTCHEN 

ZESTAW WALIZEK Z POLIKARBONU JEDNOKOLOROWYCH WITTCHEN

Z jakiego materiału kupić walizkę podróżną? 

Wielkość walizki podróżnej jest sprawą oczywistą, a zarazem pierwszym kryterium wyboru. Niemniej jednak równie istotny jest materiał, z którego wykonany jest nasz bagaż, ponieważ w znacznym stopniu mówi o jej trwałości. Wobec tego, jeśli nam zależy na tym, by nasza walizka posłużyła co najmniej na kilka lat, to warto wziąć to pod uwagę. Świetnym, a zarazem popularnym rozwiązaniem są walizki z ABS – mieszanki trzech różnych składników o różnych właściwościach. Tego typu walizki charakteryzują się: wytrzymałością, sprężystością, odpornością na zarysowania i bezpieczeństwem. Ostatnio rosnącą popularnością cieszą się walizki z aluminium, które nie tylko niezwykle efektownie się prezentują, ale również są wytrzymałe i funkcjonalne. 

ŚREDNIA WALIZKA Z ALUMINIUM WITTCHEN 


ŚREDNIA WALIZKA Z ALUMINIUM WITTCHEN

Zabezpieczenia walizki

Jeśli już wybraliśmy swoją wymarzoną walizkę na wyjazd na ferie, to warto pomyśleć również o jej zabezpieczeniu. Mowa tu nie tylko o pokrowcu na walizkę, dzięki któremu zminimalizujemy ryzyko zarysowania jej powierzchni wierzchniej, ale również o zabezpieczeniach, które pozwolą nam np. na uniknięcie zniszczenia bagażu. Popularnym rozwiązaniem jest zakup specjalnej kłódki do walizki z systemem TSA, dzięki którym służby w niektórych państwach mogą otworzyć nasz bagaż bez jego zniszczenia. Alternatywą może być pas zabezpieczający z tym samym systemem – wystarczy owinąć nim walizkę i zatrzasnąć klamrę. Oczywiście wpływ na bezpieczeństwo naszego bagażu ma również materiał, z którego został on wykonany. Wspomniane wcześniej materiały: ABS i aluminium charakteryzują się dużą trwałością. 

ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U Z ŻEBROWANIEM WITTCHEN  


ŚREDNIA WALIZKA Z ABS-U Z ŻEBROWANIEM WITTCHEN

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów