JARMARKI BOŻONARODZENIOWE – Polska 2019

  

 Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce zyskują na popularności. W miastach pojawiają się świąteczne stragany, drewniane domki, a nawet karuzele. Odwiedzających również z roku na rok jest coraz więcej, gdyż oprócz kramów z prezentami jest bardzo dużo imprez towarzyszących pozwalających spędzić miło czas z rodziną w świątecznej atmosferze. Świąteczne Jarmarki możemy spotkać np. w Gdańsku, Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Olsztynie.

Widok na Jarmark Świąteczny w Krakowie


I tak w Poznaniu mamy nominowane do najlepszych parków świątecznych Poznańskie Betlejem, które trwa od 16 listopada 2019 do 20 grudnia 2019. W planie wydarzeń znajdziemy m.in.

04 grudnia 2019
pracownia elfów – rodzinne warsztaty artystyczne
ubieranie choinki – atrakcja dla całych rodzina na Placu Wolności
05grudnia 2019
świąteczny koncert Wujka Ogórka
06 grudnia 2019
spotkanie ze Świętym Mikołajem
11 grudnia 2019
rodzinne kolędowanie

W tym roku odbędzie się także czternasta już edycja Poznań Ice Festival. Stary Rynek stanie się przestrzenią dla 24 rzeźbiarzy tworzących w lodzie. W szranki staną artyści z 11 krajów m.in. z Meksyku, USA, Kanady, Holandii, Hiszpanii, Ukrainy i oczywiście Polski. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Speed Ice Carving oraz konkurs główny- gdzie reprezentacje tworzą dowolną kilkumetrową rzeźbę. Warto być 7-8 grudnia 2019 na Starym Rynku w Poznaniu – impreza ta jest bezpłatna.

Wrocław również organizuje świąteczne miasteczko. Od kilku lat najbardziej charakterystycznym elementem dekoracji wrocławskiego jarmarku jest ogromny świąteczny wiatrak a w tym roku pojawi się obok niego bajkowy domek gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach malowania bombek (czy też baniek). Oprócz wielu kramików z pomysłami na prezent jest ogrom dekoracji, świetlnych iluminacji. Znajdziemy też kolorowe karuzele. Oczywiście dodatkowo cała masa imprez towarzyszących.

01 grudnia 2019
Magiczna Parada - „Święta utkane z baśni”
06 grudnia 2019
Powitanie Mikołaja a po nim rozświetlenie ogromnej choinki
07 grudnia 2019
Mikołajowe występy artystyczne
15 grudnia 2019
Roztańczona parada elfów
22 grudnia 2019
Wigilijny korowód kolędników

Jeśli nie uda się Wam dotrzeć na rynek lub jeszcze się zastanawiacie czy warto to jak pięknie, radośnie i kolorowo jest na miejscu możecie podglądać online.


Na wrocławskim rynku pojawi się nowa karuzela dla najmłodszych – Rudolf i przyjaciele, staną plenerowe kominki gdzie rozgrzejemy się przy żywym ogniu. Będzie można spróbować różnych przysmaków tym samym wprowadzając się w świąteczny klimat.


Jednymi z najstarszych i najsłynniejszych są targi świąteczne w Krakowie. Na Rynku Głównym w Krakowie już pod koniec listopada stawiane są drewniane kramy a wśród nich rozwieszane tysiące światełek, które dodają uroku temu jakże pięknemu miejscu i wprowadzają w odpowiedni nastrój.
Spacerując między kramami możemy rozgrzać się grzanym piwem lub winem. Warto skosztować wielu regionalnych produktów - wędzonych serów, swojskich wędlin, pieczonych kasztanów. Wybór słodkości przyprawia o zawrót głowy - ciasteczka, pierniczki, czekoladki, wyroby z masy cukrowej czy ręcznie robione świąteczne, jadalne ozdoby choinkowe. Znajdziemy wiele pomysłów na prezent bo wystawiają i oferują swoje produkty małopolscy rękodzielnicy więc możemy zakupić ręcznie malowane wyroby ceramiczne, rzeźby drewniane, wyroby z wełny czy artystyczną biżuterię.

Tak prezentuje się świąteczny jarmark w Krakowie.


Jako imprezy towarzyszące zaplanowano:

30 listopada 2019
-uroczyste włączenie świateł na świątecznej choince
-występ Magdy Steczkowskiej
-zabawy i animacje dla najmłodszych

5 grudnia 2019
-77 konkurs szopek krakowskich
-a także korowód kolędniczy, spotkanie opłatkowe, pokaz „Dziadów Polskich”.

Wszystko to a także wiele innych atrakcji czeka na Rynku Głównym w Krakowie już od 29 listopada.

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów