Kamery IP – zastosowanie i rodzaje kamer do monitoringu

  


Bezpieczeństwo naszego mieszkania, domu czy firmy to niezwykle ważna sprawa. Kamery IP są w tej kwestii bardzo dobrym rozwiązaniem!


Dlaczego warto zainwestować w monitoring?


Dlaczego warto zainwestować w monitoring?

Zasada działania monitoringu jest niezwykle prosta: ma on obejmować swoim polem widzenia najbardziej kluczowe miejsca na naszej posesji lub w naszej firmie, aby zapobiec przed włamaniami, kradzieżami czy też innymi występkami powszechnie uważanymi za niemoralne i nieprzyjemne. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo nie tylko naszemu dobru materialnemu, ale także naszym najbliższym albo pracownikom, których zatrudniamy. Co więcej, jeśli jednak dojdzie do przestępstwa na terenie obejmowanym przez kamery, nie będzie problemem namierzenie sprawców zdarzenia, dzięki czemu współpraca z policją czy prokuraturą będzie efektowna. Wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto zainwestować w kamery, które będą pilnowały naszego domu lub budynku firmy – nie są to przesadnie małe koszty, ale mogą nam się one opłacić, bowiem prawdopodobieństwo kradzieży czy włamania bez wykrycia sprawców będzie minimalne, a na pewno skrajnie mniejsze, niż bez systemu monitoringu.

Kamery IP – czy to dobry pomysł?

Kamery IP do monitoringu to nowoczesne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Charakteryzuje się kilkoma niepodważalnymi zaletami. Przede wszystkim, kamery tego rodzaju mają stałe połączenie z internetem, dzięki czemu nie jest potrzebne martwienie się na temat miejsca, w którym obraz mógłby się zapisywać. W kamerach starego typu niezbędne były taśmy filmowe lub karty pamięci – w przypadku omawianego systemu możemy o tym zupełnie zapomnieć i cieszyć się pełnym komfortem wynikającym z tego, że wszystko zapisuje się na serwerze zewnętrznym. Dzięki temu też dużo trudniej o potencjalne zniszczenie czy kradzież dysku z zapisem monitoringu, co często się zdarzało podczas popełniania przestępstwa. 

Skoro już mowa o komforcie użytkowania, to nie możemy zapomnieć o tym, że skoro kamery mają stałe połączenie z internetem, to możemy widzieć nagrywany obraz także za pomocą chociażby dedykowanej aplikacji mobilnej dla systemów Android lub iOS niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Jeśli chodzi o rodzaje takich kamer, to znaleźć możemy chociażby tubowe, kopułowe czy kompaktowe, które różnią się od siebie głównie wyglądem i zastosowaniem. 

Kiedy warto zamontować kamery IP?

Wiele osób poważnie zastanawia się nad zamontowaniem na terenie swojego domostwa jakiegokolwiek monitoringu. Często jednak plany spalają na panewce, ponieważ orientujemy się, że ceny nie są niskie, a poza tym zaczynamy mieć przeczucie, że przecież nikt nie chciałby się do nas włamać. Jest to powszechnie popełniany błąd! Praktycznie każda posesja jest narażona na włamania i kradzieże. Kiedy nie znajduje się tam monitoring, po zdarzeniu niezwykle trudno jest ustalić sprawcę, więc sprawy zwykle kończą się umorzeniem przez brak jakichkolwiek poszlak. Zainwestowanie w monitoring może bardzo szybko się zwrócić, a nawet jeśli nie dojdzie do przestępstwa, to przynajmniej będziemy w pełni spokojni nie tylko o wszelkie dobra materialne, które posiadamy, ale także o zdrowie i życie naszych bliskich. Monitoring bardzo często pełnił niezwykle istotną rolę w różnego rodzaju śledztwach; kamery IP poza spełnianiem podstawowej funkcji monitorującej są także niebywale wygodne i komfortowe w użytkowaniu, a także nie stanowią żadnego problemu podczas eksploatacji. 


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów