Narty w Turcji - ośnieżone stoki i hotele all inclusive
Narty w Turcji - ośnieżone stoki i hotele all inclusive
Artykuł sponsorowany
Turecka Kapadocja to region, do którego turyści przybywają tłumnie nie tylko latem, ale też zimą. Bo, chociaż może wydać się to zaskakujące, zimą w Turcji nie brakuje śniegu i doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa. A o zakwaterowanie zadbają wygodne hotele all inclusive. Zobacz, co czeka na narciarzy w Turcji.
materiał przesłany przez reklamodawcę
Turcja nie tylko latem
Urlop w Turcji niezmiennie kojarzy się z sezonem letnim. Bajkowe plaże, dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, zabytki sztuki starożytnej, turecka kultura i bardzo oryginalna kuchnia w lecie przyciągają turystów z całego świata. Turcja zimą jawi się jako nieciekawa, odpychająca, nieatrakcyjna. Bo co można robić w Turcji zimą, gdy na plażach leży śnieg?
Leżąca na południu Turcja kojarzy się z ciepłym klimatem. Śnieg w Turcji? Brzmi jak abstrakcja, ale to właśnie Turcja wyrasta na topowy kierunek urlopów zimowych. Powód? Śnieg! Prawdziwy lecący z nieba śnieg, a do tego fantastyczne stoki narciarskie. Ośnieżona Kapadocja wygląda naprawdę bajkowo, no i te kilometry ośnieżonych tras przygotowanych zarówno z myślą o początkujących, jak i bardzo zaawansowanych narciarzach. Sezon narciarski zaczyna się w grudniu, a kończy w kwietniu. To blisko cztery miesiące białego szaleństwa.
zdjęcie przesłane przez reklamodawcę
Erciyes – wygasły wulkan to dziś najnowocześniejszy ośrodek narciarski
Narty na wulkanie? Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można zakosztować takich atrakcji. Oferuje je właśnie Turcja. Położony w Kapadocji – bajkowo wyglądającym regionie – wygasły wulkan stał się najnowocześniejszym ośrodkiem narciarskim z kilkudziesięcioma trasami o różnym stopniu trudności. Znajdziemy tu między innymi:
– 34 trasy różniące się stopniem trudności – 15 o średnim i 2 bardzo dużym,
– 14 wyciągów (1 kolejka kabinowa),
– 102 kilometry ośnieżonych tras,
– 58 kilometrów tras wyposażonych w system sztucznego naśnieżania,
– 55 kilometrów tras poddawanych stałemu nadzorowi i w razie potrzeby ratrakowaniu.
– szkółki narciarskie dla początkujących.
zdjęcie przesłane przez reklamodawcę
W pobliżu wulkanu znajdują się wygodne hotele i ośrodki narciarskie, można się do nich dostać, choćby planując urlop z ITAKĄ. W zależności od wybranej opcji możemy liczyć na wyżywienie all inclusive i skipass w cenie pobytu.
Warto też wiedzieć, że Erciyes ma blisko 4000 m n.p.m, czyli to całkiem spora góra. Trasy narciarskie znajdują się powyżej drugiego tysiąca metrów. Wyciągi narciarskie nie dowiozą nas na samą górę, tam można dojechać tylko na… nartach. Na pewno warto, bo widoki są doprawdy niezapomniane, zwłaszcza w pogodne dni, kiedy z jednej strony możemy zobaczyć Morze Śródziemne, a z drugiej – Morze Czarne. Choćby na tej podstawie można stwierdzić, że Kapadocja jest sercem Turcji.
Kapadocja, czyli zrób sobie dzień przerwy od nart
Chociaż zapaleni narciarze udają się do Kapadocji w bardzo konkretnym celu, warto zrobić sobie dzień przerwy i zobaczyć coś więcej, niż tylko stoki Erciyes.
zdjęcie przesłane przez reklamodawcę
Stosunkowo blisko, bo zaledwie 25 km od Erciyes leży przepiękne miasto Kayseri. To jeden z najstarszych ośrodków w tym regionie, pamiętający czasy bizantyjskie.
Jednak ciekawsza pod względem turystycznym jest nieduża i położona nieco dalej wioska Goreme. Podobnie jak inne miejscowości w Kapadocji, składa się z budynków wydrążonych w miękkich skałach tufowych, co samo w sobie jest niezwykłe, ale jej największą atrakcją są rozległe podziemne miasta. Zamieszkujący je przed wiekami ludzie potrafili nie wychodzić na powierzchnię ziemi przez wiele miesięcy. Dziś miasta te są chętnie odwiedzaną atrakcja turystyczną.