Kiedy jechać do Gdańska? | Sezon turystyczny 2023

  

Zdecydowana większość osób planując urlop w Gdańsku celuje w miesiące letnie, gdy na termometrach widnieją wysokie temperatury. Choć takie warunki sprzyjają pobytowi nad wodą, niektórzy mogą czuć się przytłoczeni otaczającymi ich zewsząd skupiskami innych turystów. Na szczęście, najlepsze atrakcje turystyczne Gdańska są dostępne dla zwiedzających znacznie dłużej, niż tylko na przełomie lipca i sierpnia. Jak więc uniknąć tłumów? Kiedy warto jechać do Gdańska? Zapraszamy do lektury. 


Sezon turystyczny 2023 | Gdańsk

Nie da się ukryć, że niezależnie od pory roku, Gdańsk jest świetnym miejscem do spędzenia urlopu. Niestety, piękne widoki i niepowtarzalny klimat dla niektórych to za mało, a do pełni szczęścia potrzebują oni atrakcji. Choć pewne rozrywki dostępne są przez cały rok, to część z nich zarezerwowana jest wyłącznie na czas trwania sezonu turystycznego. Mowa tutaj m.in. o uwielbianych przez najmłodszych festynach, czy różnego rodzaju festiwalach muzycznych, które zwykle przypadają na cieplejsze miesiące. Zimą ciężko też o turystyczny rejs statkiem w Gdańsku, ponieważ ujemne temperatury utrudniają poruszanie się po wodach Bałtyku i Motławy. 

Na szczęście dla fanów ciszy i spokoju, sezon turystyczny w Gdańsku otwiera się już pod koniec kwietnia. Oznacza to, że każda osoba chcąca skorzystać z uroków miasta i oferowanych przez niego atrakcji bez tłumu zwiedzających dookoła, może bez problemu ominąć miesiące szczytu - a więc lipiec oraz sierpień. Gdańsk pod koniec kwietnia oferuje już temperatury rzędu 14 stopni Celsjusza, natomiast w maju i czerwcu można się spodziewać ciepła na poziomie 17-22 stopni. 

Kiedy kończy się sezon turystyczny w Gdańsku?

W każdej branży sezon turystyczny kończy się o nieco innej porze. W Gdańsku, z większości sezonowych atrakcji można skorzystać przynajmniej do końca września. Choć o zakręcone ziemniaki na patyku czy watę cukrową może być trudno już na początku października, większość restauracji oferujących owoce morza jest czynna przez cały rok. Listopad jest miesiącem, w którym zamyka się reszta sezonowych interesów - zazwyczaj jest to też ostatnia okazja, aby kupić zabawny gadżet w sklepiku z pamiątkami lub wybrać się w rejs po Gdańsku na otwartej łodzi.

Rejs statkiem | Gdańsk

Zwiedzający uwielbiają Gdańsk nie tylko ze względu na piękne widoki czy bogatą architekturę budynków. Spora część osób przyjeżdża tutaj, aby przeżyć prawdziwą morską przygodę i świetnie się bawić podczas rejsu turystycznego. Rejsy turystyczne cieszą się sporą popularnością w Grodzie Neptuna i nie da się ukryć, że dla niektórych stanowią główny powód przyjazdu do miasta. W zależności od wybranego przewoźnika oraz typu łodzi, można doświadczyć zupełnie innych przeżyć. Dzieci szczególnie uwielbiają wyprawy na stylizowanych statkach pirackich, dorośli z kolei cenią sobie spokój panujący na pokładach mniejszych łodzi, na przykład tych pokroju słynnego średniowiecznego galara. Fani luksusu również znajdą coś dla siebie - a już na pewno na pokładzie ekskluzywnego jachtu turystycznego.

Kiedy jechać do Gdańska?

Gdańsk cieszy przez cały rok. Jeżeli celem naszego wyjazdu jest odpoczynek z dala od tłumów, najlepiej udać się do niego poza sezonem lub w miesiącach kwiecień-czerwiec/wrzesień-listopad, gdy część atrakcji turystycznych jest wciąż dostępna dla zwiedzających. Z kolei jeśli nie przeszkadza nam obecność innych turystów i zależy nam na wysokich temperaturach - lipiec i sierpień będą doskonałym wyborem. Niezależnie jednak co zostanie postanowione można mieć stuprocentową pewność, że wakacje w Grodzie Neptuna to zawsze dobry wybór.

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów