Kielce - Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa 2022

  

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach powstał na terenie dawnego kamieniołomu. To pozostawione wyrobisko stało się przestrzenią do utworzenia unikatowego miejsca. Wyjątkowa na europejską skalę scena wraz z miejscami dla widzów powstała z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Podczas modernizacji w roku 2010 zbudowano nową scenę, garderoby i pomieszczenia techniczne, zainstalowano rozsuwany dach nad miejscami dla widzów a nad sceną stałe zadaszenie. Obiekt ten jest doskonałym, nowoczesnym miejscem, w którym odbywają się liczne festiwale i wydarzenia artystyczne.


źródło: schutterstock.com

 

Kielce - Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa 2022

25 czerwca 2022 roku Amfiteatr Kadzielnia będzie gościł szereg artystów kabaretowych, którzy wystąpią w Kielcach w ramach Świętokrzyskiej Biesiady Kabaretowej. W tym roku na scenie będzie można zobaczyć:

- Paranienormalni
- Łowcy.B
- Marcin Daniec
- Artyści z kabaretu pod Wyrwigroszem
- Adam Snopek – stand-up
- Kabaret Weźrzesz

Kielce - Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa

foto: widok z kamery na rynek w Kielcach


Paranienormalni – kabaret, który działa nieprzerwanie od 2004 roku.  Początkowo duet, który obecnie działa jako czteroosobowa grupa w skład, której wchodzą: Robert Motyka, Michał Paszczyk, Bogusław Kudłek oraz Rafał Kadłucki.

Łowcy.B – grupa działa od dwunastu lat. Zdobywała wiele  nagród m.in. na rybnickim Ryjku czy na festiwalu kabaretu w Zielonej Górze. Obecnie skecze tworzą:  Bartosz Góra, Maciej Szczęch „Zlew”, Sławomir Szczęch „ Maćkowy Potwór”.

Marcin Daniec – jeden z najbardziej znanych polskich satyryków. Jako artysta kabaretowy działał już od lat osiemdziesiątych kiedy to założył kabaret „Takich Dwóch”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych występuje sam jego znane sceniczne postacie, w które się wciela: Marcinek (duże dziecko), Góral (trafnie i po góralsku komentujący rzeczywistość gazda), Profesor Ignacy.

Kabaret pod Wyrwigroszem – na kieleckiej scenie wystąpią: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski oraz Andrzej Kozłowski. Grupa ta rozśmiesza widownię od dwudziestu pięciu lat. W swoim repertuarze mają zarówno skecze z dawką inteligentnego humoru jak również doskonałe komediowe przeróbki wielu polskich i zagranicznych przebojów muzycznych.

Adam Snopek – w swoich występach łączy koncert fortepianowy, opowieści o historii muzyki oraz stand-up. W zabawny sposób pokazuje ile dziwnych słów kryje się w hitach muzyki rozrywkowej.

Kabaret Weźrzesz – skład kabaretu to Katarzyna Pająk oraz Jarosław Pająk.  Grupa ta zdobyła sporo nagród podczas takich imprez jak Paka, Ryjek czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Ciągle mówi się o nich jak o kabarecie „młodego pokolenia”.

Kielecka Kadzielnia dysponuje miejscami dla 5430 osób. Widownia została podzielona na 13 sektorów oznaczonych odpowiednio kolorami w zależności od tego jak daleko od sceny się znajdują. Wydzielona została również strefa VIP. Scena w Kielcach jest jedną z największych plenerowych scen w Polsce. Wyjątkowe otoczenia oraz nowoczesna infrastruktura pozwalają Amfiteatrowi być miejscem nie tylko Nocy Kabaretowych lecz także wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów czy eventów charytatywnych.Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów