KONIEC SEZONU NARCIARSKIEGO 2021/2022 NA POLSKICH WYCIĄGACH NARCIARSKICH 

  

 Mijający sezon narciarski był bardzo udany, pod względem bardzo dobrych i sprzyjających warunków atmosferycznych, obfitych w tęgi mróz oraz opady śniegu. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Deski czy narty trzeba w końcu schować...do następnego sezonu zimowego. Należy przy tym pamiętać, że sprzęt przechowujemy w suchym i chłodnym miejscu. Deski snowboardowe chowamy do pokrowca, a narty złożone ślizgami do siebie zabezpieczamy paskami do nart. 

Pomimo 5 fali pandemii koronawirusa, frekwencja na rodzimych stokach narciarskich dopisywała.

źródło: schotterstock.com


4 kwietnia 2022 roku ostatni raz w tym sezonie zimowym poszusować za darmo od 13:00 do 17:00, można było na stacji narciarskiej WISŁA SOSZÓW. Dziś również, jak czytamy na stronie ośrodka, oficjalne zakończenie odbyło się na stokach SZCZYRK MOUNTAIN RESORT.

Warunki na stoku KLEPKI WISŁA MALINKA, której kolej linowa ostatni raz w tym sezonie zimowym czynna była od 8:00 do 21:00 były doskonałe. Film poniżej. 


Wczoraj oficjalnie zakończony został też sezon narciarski w grupie TATRYSUPER SKI, do której należy 18 stacji z Podhala, Spisza i Pienin. 

NARTY A PANDEMIIA COVID-19 

Pomimo 5 fali pandemii koronawirusa, frekwencja na rodzimych stokach narciarskich dopisywała. Jak zapewniała początkiem listopada 2021 roku Minister Olga Semeniuk pełnomocnik do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, ośrodki narciarskie i rekreacyjne pozostały otwarte przez cały sezon zimowy.Aż 4 miesiące doskonalić jazdę na nartach czy snowboardzie można było w ponad kilkudziesięciu ośrodkach narciarskich w kraju. Poczynając od najmniejszych wyciągów orczykowych przygotowanych dla poczatkujących, po koleje gondolowe z czarnymi trasami w wyższych partiach gór. 

Mamy nadzieję, że przyszły sezon narciarski będzie równie udany.  


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów