Tej zimy ośrodki narciarskie w Polsce otwarte dla turystów

  

 Jak zapewnia Minister Olga Semeniuk pełnomocnik Rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, Minister Rozwoju, Pracy i technologii nie będzie rekomendował zamknięcia branży narciarskiej w nadchodzącym sezonie zimowym. 

Tej zimy ośrodki narciarskie w Polsce otwarte dla turystów

źródło: shutterstock.com

 


  Przedstawione argumenty zebrane od naukowców, zespołów badawczych ze Szwajcarii czy Skandynawii niezbicie wskazują, że nie ma potrzeby zamykania branży narciarskiej w sezonie zimowym 2021/2022.

10 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie branży narciarskiej, w której to brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Spotkanie zorganizowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. 

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego również rekomendowała, że nie ma potrzeby zamykania ośrodków narciarskich, natomiast jest potrzeba zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.  


Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne na zakończenie spotkania przedstawiły swoje stanowisko odnośnie funkcjonowania ośrodków tej zimy; 

 - Ośrodki narciarskie w Polsce powinny działać bez ograniczeń czy limitów osobowych.

- Ferie Zimowe powinny odbyć się według schematu ogłoszonego 13 maja 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki.

Postulaty dotyczą funkcjonowania wszystkich wyciągów, ośrodków i stoków ale nie odnoszą się do hoteli i restauracji.
Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów