Meble ze stali nierdzewnej! 

  

Nieprzeciętny wygląd i stabilność. Efektywny wygląd i elegancko prezentujący się połysk. Są to właśnie cechy, najbardziej pożądane w meblach do użytku gastronomicznego. Meble ze stali nierdzewnej charakteryzują się solidnością i wytrzymałością. Właśnie to, możemy znaleźć w sklepie gastroprodukt.pl. Co brać pod uwagę wybierając meble ze stali nierdzewnej? Jak je utrzymywać w czystości? Na co zwracać uwagę. Ten artykuł pomoże ci znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. 

 
1.Meble ze stali nierdzewnej - dlaczego to dobry wybór? 
1.Czym się charakteryzują meble nierdzewne? 
1.Jak utrzymać czystość mebli ze stali nierdzewnej? 
1.Meble nierdzewne - czy tylko gastronomia?  
1.Podsumowanie. 

meble ze stali nierdzewnej

Meble ze stali nierdzewnej - dlaczego to dobry wybór? 
 
Na początek warto się zastanowić czym różnią się meble ze stali nierdzewnej od innego rodzaju mebli używanych w gastronomii. Meble ze stali nierdzewnej można bowiem uznać za rozwiązanie pośrednim między meblami wykonanymi z aluminium a meblami z żeliwa. Zdecydowanie są cięższe niż te wykonane z aluminium, z drugiej strony  lżejsze i subtelniejsze od tych wykonanych z żeliwa. Już samo sprawia, że będą one najlepszym wyborem. Największą gamę wyboru możemy znaleźć na gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne, gdzie z łatwością znajdziemy meble nierdzewne dopasowane do naszych potrzeb, przy tym bezpieczne i łatwe w użyciu. 
 
Czym się charakteryzują meble nierdzewne? 
 
Meble nierdzewne, najczęściej wykorzystywane w gastronomii pozwalają one na sprawne przygotowywanie i przechowywanie jedzenia. Również, pomaga w zachowywaniu pełnej higieny w miejscach, w których jest przygotowywana żywność. Taki rodzaj mebli, wykonany jest ze stali nierdzewnej, który zapewnia im trwałość. Jak wiemy, meble często ulegają korozji, jednak meble nierdzewne, przy kontakcie z wodą czy innymi płynami jej nie ulegają. Co przyczynia się do łatwego utrzymania mebli w sterylnej czystości. Nie ma potrzeby malowania czy konserwowania tego rodzaju mebli. Do zachowania ich w dobrym stanie wystarczy regularne mycie. Stal nierdzewna to mieszanka żelaza i węgla z dodatkiem chromu, a czasem niklu. To właśnie te dodatki sprawiają, że stal jest bardziej wytrzymała na korozję. Domieszka chromu to minimum 10 procent, ale już taka ilość wystarczy, żeby zapobiec procesom utleniania żelaza. 
 
Jak utrzymać czystość mebli ze stali nierdzewnej? 
 
Stal nierdzewna jest praktycznie wszędzie w komercyjnej kuchni. To bardzo wytrzymały i łatwy w czyszczeniu materiał, który też świetnie wygląda. Zastanówmy się jak utrzymać czystość mebli ze stali nierdzewnej?  Powierzchnia takich mebli jest niezwykle gładka, pozbawiona porów, wyjątkowo  łatwo jest ją utrzymać w czystości. Ponieważ nie chłonie wilgoci, czy zabrudzeń nie ma też ryzyka, że w takiej powierzchni utknie mikroskopijna drobina jakiegoś produktu spożywczego, która mogłaby się przyczynić do rozprzestrzenienia się niepożądanych bakterii. Utrzymanie czystości przy użytkowaniu mebli nierdzewnych, jest stosunkowo proste, gdyż wystarczy zwykły roztwór z wody i mydła. Należy delikatnie przetrzeć nim powierzchnię, którą chcemy wyczyścić, a następnie wytrzeć i wypolerować. Równie dobre efekty może dać czyszczenie stali nierdzewnej z pomocą wody sodowej, soku z cytryny lub octu. Samo usuwanie zabrudzeń, to jednak nie wszystko. Miejsca, w których przygotowywane, są posiłki przede wszystkim, trzeba zadbać o odpowiednią dezynfekcję oraz o sterylność. Oczywiście istnieje wiele profesjonalnych środków do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej, więc przy ich wyborze nie powinniśmy mieć zbyt dużego kłopotu. Środki takie, nie tylko czyszczą i zapewniają meblom połysk, ale też pomagają wzmocnić warstwę ochronną. Regularne czyszczenie mebli nierdzewnych zapobiega również zasychaniu brudu i plam na powierzchni, przez co nie będzie trzeba wkładać dużo wysiłku w ich czyszczenie. 
 
Meble nierdzewne - czy tylko gastronomia? 
 
Meble ze stali nierdzewnej okazują się bardzo praktycznym wyborem nie tylko w gastronomii profesjonalnej, ale również mogą idealnie nadać się na wypełnienie przestrzeni w domu, czy ogrodzie. Meble ze stali nierdzewnej to jedne z najlepiej nadających się sprzętów do użytku na podwórku lub do otwartej kuchni w ogrodzie. Na przykład, kupując grill, ze stali nierdzewnej możemy, mieć pewność, że sprzęt ten posłuży nam na długie lata. Tworzące go nierdzewne materiały zapewnia jego funkcjonalność a przy tym przyrządzanie aromatycznych i smacznych potraw. Również krzesła i stoły ze stali nierdzewnej okazują się niezastąpione, gdyż są odporne na obciążenia, wilgotność, nasłonecznienie i opady.  

meble nierdzewne

Gwarancja jakości i trwałość wykonania to właśnie definiuje meble wykonane ze stali nierdzewnej, które możemy znaleźć w dobrym sklepie z takimi produktami. Stal nierdzewna wyróżnia się na rynku swoją wytrzymałością, łatwością w czyszczeniu oraz możliwością użytkowania ich przez bardzo długi czas. Ten typ mebli, dzięki swojej prostej konstrukcji jest również bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu. Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.084877 ms