Na narty do Wisły z nowym karnetem Wispass. Zainspiruj się i pojedź. 

  

Wiślański Skipass – od teraz znany będzie jako Wispass. Projekt ten, który zaczął swoją działalność od sześciu stacji narciarskich z Wisły, obecnie obejmuje łącznie 12 ośrodków z Wisły, Ustronia i Istebnej. Wispass oferuje narciarzom możliwość korzystania z różnych stacji narciarskich w regionie, bez konieczności zakupu osobnych karnetów na każdą z nich.

Wispass oferuje narciarzom możliwość korzystania z różnych stacji narciarskich w regionie, bez konieczności zakupu osobnych karnetów na każdą z nich.

Zdjęcie na stok Klepki w Wiśle i szusujących narciarzy oraz snowboardzistów


Przejście z Wiślańskiego Skipassu na Wispass to symboliczne otwarcie nowego rozdziału w historii tego projektu. Nazwa Wispass odnosi się zarówno do miasta Wisła, z którego projekt wywodzi się, jak i do rzeki, która jest sercem tego pięknego regionu. Bowiem wszystkie ośrodki narciarskie objęte karnetem znajdują się „u źródeł Wisły”.

W Wiśle "wispass", który obowiązuje w 12 ośrodkach, kosztuje od 160 zł za dzień do 2250 zł za cały sezon. Poniżej przedstawiamy listę ośrodków, gdzie można pojeździć korzystając z jednego biletu – wispassa. 

Stacja Narciarska Soszów

Uznawana jest za jedną z największych w rejonie Beskidów. Dla narciarzy przygotowano tu trasy, których łączna długość wynosi ponad sześć kilometrów. Zostały podzielone na odcinki o różnym stopniu trudności. Zazwyczaj panują tam bardzo dobre warunki do jazdy na nartach – na naturalny śnieg można tu liczyć nawet do końca kwietnia. To dobre miejsce, aby rozpocząć przygodę z nartami. Działa tu bowiem szkoła narciarska z kadrą profesjonalnych instruktorów, którzy radzą sobie zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi. 


Kamera przedstawia widok na kolej linową w ośrodku narciarskim Soszów w Wiśle

Ski Siglany

Na stoku Siglany działają dwa wyciągi orczykowe – przy dłuższym znajdują się trasy dla bardziej zaawansowanych, natomiast przy krótszym spokojnie zjeżdżają dzieci i osoby początkujące. Na miejscu działa szkółka narciarska, więc zawsze można skorzystać z profesjonalnej porady i pomocy instruktora. Poza szkółką narciarze skorzystają tu też z wypożyczalni sprzętu, serwisu i bezpłatnego parkingu.

STOK Stacja Narciarska

Znajduje się przy czterogwiazdkowym Hotelu Stok – do dyspozycji narciarzy oddano tu czteroosobową koleję linową, a przy trasie dla początkujących także orczyk. Bardziej doświadczeni narciarze mają to do dyspozycji jeszcze dwie trasy zjazdowe o łącznej długości prawie dwóch kilometrów. Przy stoku działa też szkółka narciarska oraz zimowy plac zabaw dla dzieci, przy którym uruchomiono stok saneczkowy. 


Ujęcie na Stok stacja narciarska w Wiśle wieczorową porą

Ośrodek Narciarski KLEPKI

Stacja znajduje się w Wiśle Malince. Idealne miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych. Ośrodek udostępnia trzy wyciągi, dobrze przygotowane trasy i oślą łączkę – a dzięki oświetleniu zabawa na stoku może trwać nawet do późnych godzin wieczornych. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z nartami i snowboardem, mają możliwość skorzystania z pomocy instruktorów z miejscowej szkółki. 


Wisła-Skolnity Ski & Bike

Niewątpliwym atutem stacji Wisła-Skolnity jest jej lokalizacja – znajduje się w sąsiedztwie kompleksu skoczni narciarskich, a więc właściwie w centrum miasta. Poziom trudności tras dostosowany jest do średnio zaawansowanych oraz początkujących narciarzy. Poza tym przy stoku dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu i punkty gastronomiczne, w tym również bar z tarasem widokowym, gdzie można odpocząć, ciesząc się widokiem Wisły dalszych części Beskidów.


Wisła Skolnity w samym centrum Wisły - ujęcie z kamery 

Wyciągi Narciarskie Pasieki

Pasieki to świetne miejsce dla początkujących narciarzy – ośrodek leży nieco na uboczu, więc nie ma tu takich tłumów, jak w innych częściach Wisły. Pasieki oferują trzy wyciągi: pierwszy przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych narciarzy, kolejny dla początkujących, natomiast trzeci obsługuje tor snowtubingowy. 

Wisła Nowa Osada Ski

Nowa Osada udostępnia narciarzom i snowboardzistom trzy wyciągi oraz czteroosobową kolejkę linową. Na miejscu czeka łącznie sześć tras – przystosowanych zarówno dla osób średnio zaawansowanych, jak i początkujących. Instruktorzy specjalizują się w szkoleniu dzieci, ale w ofercie znajduje się również doskonalenie jazdy – wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy przed wyjściem na trasy chcieliby odświeżyć nieco swoje umiejętności.


Szusowanie na stokach Nowej Osady w Wiśle


Stacja Narciarska Cieńków

Stacja Narciarska Cieńków to jeden z większych kompleksów narciarskich w mieście. Na amatorów zimowych szaleństw czekają tu wyciągi talerzykowe oraz nowoczesna kolej linowa. Trasy mają zróżnicowany stopień trudności, więc miejsce na stoku znajdą zarówno naprawdę zaawansowani, jak i początkujący narciarze. 


Stacja narciarska Cieńków - widok na trasy zjazdowe i 4 osobową kolej krzesełkową

Wyciągi narciarskie Partecznik

Partecznik znajduje się blisko wiślańskiego rynku. Na miejscu udostępniono dwie trasy – o średnim poziomie trudności przy wyciągu orczykowym oraz trasę dla początkujących przy wyciągu talerzykowym.


Ośrodek Narciarski Stożek

Na północno-wschodnim zboczu Wielkiego Stożka znajduje się ośrodek narciarski Stożek. Oferuje on szereg dośnieżanych i ratrakowanych tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Na samą górę wjeżdża 800 metrowa kolej linowa. Dwa krótsze wyciągi talerzykowe usytuowane są przy stacjach dolnej i górnej. Nieopodal tej drugiej znajduje się schronisko PTTK „Stożek” oferujące bazę noclegową oraz gastronomiczną. Również przy dolnej stacji kolejki linowej znajdziemy punkty gastronomiczne i miejsca noclegowe. Ponadto przy ośrodku znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu zimowego, szkoła narciarska oraz parking. 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów