Na narty do Zakopanego? Mapa wyciągów narciarskich z widokiem na Tatry.

  

Jak na narty, to do Zakopanego. Jedna z najchętniej wybieranych destynacji przez tych, którzy uwielbiają góry. Latem są to głównie turyści chcący zdobyć granie i szczyty lub pospacerować po tatrzańskich szlakach, zimą natomiast Zakopane zamienia się w raj dla narciarzy i snowboardzistów. 

 Widokowa Stacja narciarska Polana Szymoszkowa

 Stacja narciarska Polana Szymoszkowa. Ośrodek narciarski znajdujący się bezpośrednio w Zakopanem. W czasie zjazdu na trasach Szymoszkowej cały czas możemy podziwiać wspaniały widok na Tatrzańskie szczyty z Giewontem na czele. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano dwie koleje. Jedna z nich (6-osobowa) dowozi na sam szczyt Gubałówki, a druga wywozi do połowy stoku. W związku z tym, zjeżdżać na niej mogą zaawansowani sportowcy jak i adepci jazdy na nartach. Duża trasa liczy 1322 metry, a jej nachylenie to 20% na mniejszej trasie nachylenie wynosi 10%, a długość 400 metrów. Przy dolnej stacji znajduje się Kids Park z wyciągiem taśmowym, w którym najmłodsi mogą pod okiem instruktorów lub rodziców rozpocząć przygodę z zimowymi dyscyplinami.

Zdjęcie z kamery na stok Polana Szymoszkowa z górnej stacji z widokiem na Śpiącego Rycerza.foto: Zdjęcie z kamery na stok Polana Szymoszkowa z górnej stacji z widokiem na Śpiącego Rycerza.

Wyciągi narciarskie Harenda 

Stacja narciarska Harenda to kompleks narciarski, który oferuje miłośnikom sportów zimowych aż sześć tras narciarskich. Trzy z nich to trasy o średnim stopniu trudności. Kolejne dwie to trasa łatwa o długości 250 metrów i bardzo łatwa licząca 100 metrów. Jest także trasa z oznaczeniem FIS zaliczana do trudnych. Różnica wzniesień to prawie dwieście metrów, a zjazd ma 800 metrów długości. Ci którzy nie potrafią jeździć na nartach mogą skorzystać z dużego lodowiska na Harendzie. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu zimowego, gdzie oprócz nart wypożyczyć można również łyżwy. Na stację dotrzemy samochodem, ale także np. busem, który rusza z dworca PKS w Zakopanem. Z Krupówek na Wyciągi narciarskie Harenda jest zaledwie 4 km. 


zdjęcie: widok z górnej stacji ośrodka narciarskiego Harenda - sezon zimowy 2022/23r. 

Ośrodek narciarski Witów ski 

Stacja narciarska Witów znajduje się w odległości około 15 kilometrów od Zakopanego. Na jej terenie dostępna jest 4-osobowa kolej linowa o długości 1000 metrów, wyciąg orczykowy o długości 120 metrów z 15 metrową różnicą poziomów. Tak jak większość ośrodków narciarskich trasy w Witowie są przygotowane dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy czy snowboardzistów.
Chętni mogą wziąć udział w organizowanych na stacji zawodach w slalomie gigancie. Narciarze i snowboardziści mogą startować w 6 kategoriach wiekowych. Mile widziane na starcie są całe rodziny. Dla zachowania tradycji organizatorzy przewidzieli bonifikatę czasową dla tych, którzy wystąpią w strojach góralskich. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która w swojej ofercie posiada narty, deski snowboardowe, akcesoria zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dla gości odwiedzających stację narciarską Witów jest przygotowany bezpłatny parking oraz skibus.


zdjęcie: ujęcie z kamery z górnego odcinka wyciągów narciarskich Witów Ski skąd przy słonecznej pogodzie rozpościera się w wspaniały widok na Tatry. 

Wyciąg Orczykowy Czerwienne ski

Do Czerwiennego dotrzemy z Zakopanego po przejechaniu około 17 kilometrów. To niezwykle urokliwa wioska znajdująca się w centrum Podhala. Czerwienne Ski to kameralna stacja narciarska o bardzo dobrej infrastrukturze. Dostępny wyciąg narciarski może przetransportować 850 osób na godzinę. Trasa liczy 650 metrów, ale jest bardzo szeroka. Pozwala to na wydłużenie zjazdu i możliwość swobodnego szerokiego szusowania co zwiększa bezpieczeństwo jazdy. W razie potrzeb stok jest dośnieżany i ratrakowany, tak aby fani sportów zimowych mogli w idealnych warunkach korzystać z wyciągu do późnych godzin nocnych.

foto: zdjęcie z kamery na stację narciarską Czerwienne Ski

Wyciągi Narciarskie Jurgów ski

Stacja narciarska Jurgów Ski znajduje się około 23 kilometry od Zakopanego. Dla narciarzy oddanych jest tu osiem tras narciarskich, których łączna długość wynosi prawie 5 kilometrów. Ośrodek położony jest na północno-zachodnim zboczu Górków Wierch (1045 m n.p.m.) dzięki czemu długo utrzymuje się tu pokrywa śnieżna. Wyciągi Jurgów ski leżą niespełna 500 metrów od granicy ze Słowacją. Do dyspozycji gości są dwie koleje linowe, cztery wyciągi talerzykowe oraz przenośnik taśmowy. Co ciekawe ośrodek oferuje jedną z najtrudniejszych tras na Podhalu - czarną i czerwoną.

Aktualne warunki narciarskie na stacji można śledzić na żywo dzięki zainstalowanym kamerom. Na terenie działa oczywiście szkoła narciarska zajmująca się nauką jazdy na nartach czy snowboardzie dzieci i dorosłych. Organizowane są także szkolenia dla grup zorganizowanych. Parkingi na terenie wyciągów narciarskich Jurgów ski są bezpłatne. W godzinach między 9, a 21 w sezonie wysokim można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i wykonać serwis własnych nart.


zdjęcie: Widok z kamery na dolny odcinek trasy Jurgów ski z piękną panoramą Tatr w oddali.

Więcej wyciągów narciarskich z Podhala znajdziesz tutaj


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.118017 ms