Najlepsze komedie romantyczne

  

Lubicie komedie romantyczne? My bardzo. Pozwalają nam się odprężyć, czasami rozbawiają, a nierzadko wzruszają. Jak ze wszystkimi filmami bywa - są produkcje lepsze i te gorsze, których raczej byśmy nie polecili. Dlatego właśnie wybraliśmy pięć, według nas, najlepszych komedii romantycznych, które wspaniale sprawdzą się na odstresowanie po ciężkim dniu, jako widowisko na randkę czy po prostu samotny wieczór na kanapie. Nie dołują, rozbawiają - czyli spełniają swoją rolę. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

Lubicie komedie romantyczne? My bardzo. Pozwalają nam się odprężyć, czasami rozbawiają, a nierzadko wzruszają.

Amelia 

Nasz absolutnie ulubiony film. Amelia Poulain to piękna, młoda dziewczyna, która samotnie mieszka w Paryżu. Jest kelnerką w kafejce, czuje się zagubiona, nie ma narzeczonego ani przyjaciół. I pewnego dnia tak po prostu odnajduje ukryty w swojej łazience skarb. Postanawia, że zrobi wszystko, aby odnaleźć właściciela. Kiedy wręcza mu jego własność, człowiek ten nie kryje wzruszenia. Wtedy właśnie Amelia zdaje sobie sprawę ze swojego własnego przeznaczenia - powinna uszczęśliwiać ludzi. To właśnie jest jej życiowy cel. Dlatego zmienia absolutnie wszystko, a to przynosi do jej życia pewnego mężczyznę... "Amelia" to pozycja OBOWIĄZKOWA. 

Holiday

Dwie kobiety, które mają absolutnie nieudane życie uczuciowe. Jedna mieszka w Los Angeles, a druga na angielskiej wsi. I nawet, gdy dzieli cię 4000 kilometrów - możesz mieć te same problemy. Pewnego dnia Amanda i Iris trafiają na siebie na stronie, która oferuje zamianę domami. Tym samym Amanda, która dowiedziała się o zdradzie ukochanego, wyjeżdża na wieś, a Iris, która zakochana jest w mężczyźnie który ma poślubić inną, przyjeżdża do LA. Na każdą z nich czeka jej przeznaczenie... Okazuje się, że pewne rzeczy są kompletnie błahe, podczas gdy inne mają ogromne znaczenie. Bardzo ciepły i przyjemny film, który doskonale sprawdzi się na zimowe miesiące. 

To tylko seks 

Jej związki szybko się rozpadają. On nie potrafi stworzyć stałej relacji. Poznają się w momencie, kiedy Dylan przyjeżdża do Nowego Jorku, aby odbyć rozmowę o pracę, do której poleciła go Jamie - łowczyni głów. Szybko okazuje się, że można mieć "związkowe" korzyści, czyli seks, ale nie być w związku, co niniejszym ci przyjaciele czynią. Ale zawsze jest ryzyko, że któreś z nich poczuje coś więcej. Film jest całkiem zabawny i w sumie był jednym z pierwszych z taką tematyką. Uroku dodaje piękna Mila Kunis, a Justin Timberlake dużo uwodzi uśmiechem. No i genialny Woody Harrelson. 

Dziennik Bridget Jones 

Nie mogło zabraknąć tutaj Bridget. I chociaż wydaje się, że nie trzeba jej przedstawiać to... my i tak zrobimy. ŚWIETNA ekranizacja powieści Helen Fielding, która opowiada o 32-letniej Bridget Jones, która postanawia, że będzie prowadziła dziennik. Ale nie byle jaki dziennik, tylko taki, który ma odmienić jej życie. I w tym dzienniku chce ona zapisywać wszystko to, co intymne. Wierzy, że dzięki temu będzie chciała uporządkować wiele spraw w swoim życiu. I cóż, jej dziennik mógłby być bestsellerem, a to wszystko dlatego, że mimo swojej gapowatości, Bridget jest kobietą o ciekawym patrzeniu na świat, bezkompromisową i potrafiącą walić prawdę prosto z mostu, co zaprowadzi ją w objęcia tego jednego jedynego. W ekranizacji genialna Renée Zellweger i wspaniały Colin Firth, a na dokładkę Hugh Grant. 

Narzeczony mimo woli

To jest dopiero komedia! Margaret Tate, główna bohaterka filmu, to kobieta sukcesu, która nagle dowiaduje się, że nie dopełniła procedur związanych ze swoim pobytem w Stanach Zjednoczonych. Kanadyjka ma więc dwie opcje - pierwsza z nich to powrót do rodzimego kraju. Druga opcja - ślub. I w tym celu wybiera swojego asystenta, szantażuje go i... musi podać się za jego narzeczoną na imprezie rodzinnej. Czy ich udawany związek ma szansę przekuć się w coś większego? Czy ta sytuacja pozwoli jej dostrzec to, co jest ważne w życiu? Cóż... Musicie przekonać się sami! 


Artykuł powstał we współpracy ze spokeo.pl. 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów