Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce - ujęcia z kamer. [zdjęcia]

  

Zbliżający się okres świąteczny w Polsce niesie ze sobą nie tylko atmosferę radości, spokoju i rodzinnego ciepła, lecz także magiczny czas jarmarków bożonarodzeniowych. To właśnie na tych kolorowych i pełnych życia placach i ulicach miast, miasteczek rozbrzmiewa świąteczna muzyka, a w powietrzu unosi się aromat korzennych przypraw i gorącego grzańca. Jarmarki bożonarodzeniowe to nieodłączny element polskiej tradycji, który nie tylko łączy pokolenia, lecz także wprowadza w magiczny nastrój przedświąteczny.


zdjęcie z kamery na Rynek Główny w Krakowie. Jarmark Bożonarodzeniowy - grudzień 2023r. 


Od lat jarmarki bożonarodzeniowe stanowią integralną część kalendarza adwentowego, przyciągając tłumy odwiedzających swoją wyjątkową atmosferą i bogatą ofertą. To miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a lokalne rzemiosła splatają się z inspiracjami ze świata. Każdy jarmark jest wyjątkowy, mając swój niepowtarzalny charakter, odzwierciedlający regionalne tradycje i zwyczaje.

W naszym artykule pragniemy zaprosić Państwa w podróż po polskich jarmarkach bożonarodzeniowych, gdzie będziemy eksplorować ich barwność, smaki, dźwięki i aromaty. Przyjrzymy się również tradycjom towarzyszącym tym wydarzeniom oraz bogactwu kulturalnemu, jakie oferują odwiedzającym. Gotowi na magiczną podróż po Jarmarkach Bożonarodzeniowych? Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 

Świąteczne kramy i dekoracje na wrocławskim rynku będą rozstawione już od 24 listopada aż do 07 stycznia 2024 roku. Niemniej będzie on nieczynny w Wigilię, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. W drugi dzień świąt otworzy się na gości od godziny 13. W sylwestra stoiska z gastronomią i napojami będą obsługiwać do godziny drugiej w nocy. Najwięcej atrakcji jak co roku znajduje się na wszystkich pierzejach rynku tj. na wschodniej, zachodniej, północnej i południowej. Ponadto bożonarodzeniową atmosferę będzie można poczuć na ulicy Świdnickiej, Oławskiej oraz na Placu Solnym.

W centralnym miejscu rynku tuż przed ratuszem ustawiona została wyjątkowa, duża i  kolorowa choinka. Jest tu też karuzela z reniferami dla maluchów, a także bardzo dobrze znany „Domek pod Krasnalem”, który zaprasza na słynną gorącą czekoladę czy grzańca wrocławskiego. W ofercie jest także herbata, kawa lub świąteczny poncz. Nieopodal znajdują się wiaty pod którymi można przystanąć i w gronie znajomych wypić coś ciepłego i się posilić.

Część z tych atrakcji bożonarodzeniowego jarmarku we Wrocławiu można także zobaczyć na żywo, dzięki kamerze online.


ujęcie z kamery na Jarmark Bożonarodzeniowy - grudzień 2023r.

Przy pierzei wschodniej rynku stanął „Bajkowy Lasek” a w nim świąteczna piramida, która serwuje smakowe grzane wina, czekoladę i inne rozgrzewające napoje. Tu znajduje się taras, z którego można podziwiać urokliwy jarmark z wysokości. Jest to idealne miejsce do wykonania cudownych zdjęć.

Poniżej znajduje się wystawa „Fabryka Prezentów” w czasie której zbudzone ze snu krasnoludki dokonują pakowania prezentów. Zachwyca ona zarówno maluchy jak i dorosłych. Na Placu Solnym ulokowano świąteczny domek, Christmas Hause. Jest to miejsce spotkań i rozrywki, głównie dla najmłodszych. „Robin Hood” czyli rzucanie do puszek w celu zdobycia atrakcyjnej nagrody. Stanęła tu także fotobudka, dzięki której można uwiecznić te wyjątkowe chwile z jarmarku na fotografii.

Na straganach znajdziemy pamiątki, biżuterię i prezenty, ale także dania z  kociołka czy świąteczne pierniki. Jest tu wysoki budynek nazywany „Ratuszem Placu Solnego”, w którym można się ogrzać, odpocząć, spróbować czekolady krasnala lub grzanego cydru. Jarmark ten co roku dostarcza wielu atrakcji i koniecznie trzeba go odwiedzić.


ujęcie z kamery na Jarmark Bożonarodzeniowy - grudzień 2023r.

Na Piotrkowską w Łodzi wraca Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczny jarmark w Łodzi został otwarty już pierwszego grudnia a kolorowe stragany zostaną na Piotrkowskiej prawie do samych świąt tj. do 23 grudnia. Najwięcej bożonarodzeniowych stoisk znajduje się między ulicami Tuwima, a Nawrot - centrum wydarzeń jest plac przy pasażu Schillera. Jarmark w Łodzi czynny jest w tygodniu od 11 do 19 a w weekendy od 12 do 21.

Spacerując w okresie przedświątecznym po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi można zakupić nietuzinkowe prezenty, ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze. Szukający prezentów znajdą tu wiele pomysłów na upominki dla najbliższych. Oczywiście nie mogło zabraknąć także strefy gastronomicznej. Na niej można skosztować wyjątkowych delikatesów takich jak na przykład: włoskie wędliny, oliwki, sery. Na zwiedzających czekają także świąteczne słodkości, pierogi, naleśniki, kisze a nawet pieczone kasztany.

Ci, którzy zmarzną w czasie zwiedzania jarmarku bożonarodzeniowego w Łodzi mogą rozgrzać się owocową herbatą, miodem pitym lub grzanym winem. W czasie trwania jarmarku odbywają się oczywiście imprezy towarzyszące. Należą do nich muzyczne piątki, spotkanie z Mikołajem i śnieżynkami, animacje i pokazy, spotkania z  elfami oraz koncerty kolęd. Łódź zaprasza wszystkich do spędzenia czasu przed świętami na jarmarku na Piotrkowskiej.

Bydgoszcz i tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Bydgoski jarmark bożonarodzeniowy rozciąga się aż od mostu Staromiejskiego przez plac Teatralny, a jego sercem jest Stary Rynek. Uroczystego otwarcia dokonano już 18 listopada a trwać będzie do 22 grudnia. Czynny jest on codziennie od godziny 13 do 20 a w piątek i sobotę godzinę dłużej do godziny 21.

Dla gości przygotowano szereg atrakcji. Jest karuzela, świąteczna kolejka, diabelski młyn o wysokości trzydzieści trzy metry. Tegoroczną nowością jest świąteczna platforma do robienia zdjęć 360 stopni. Dzięki temu będzie można na jednej fotografii zawrzeć wiele świątecznych elementów jarmarku. Dla odwiedzających przygotowano wiele stoisk, w których można spróbować potraw z różnych regionów kraju. Znajdziemy doskonałe wędliny, pierogi z kapustą i grzybami, dziczyznę, marynowane ryby. Dostępne będą różne rodzaje pieczywa do tego pyszne domowe konfitury, nalewki lub regionalne piwo.

Wszystkich tych napitków można spróbować w wersji na ciepło. Szukający upominków mogą wybierać między biżuterią,  ręcznie robioną odzieżą czy naturalnymi kosmetykami. Do tego wiele ozdób, którymi można udekorować własny dom na czas Świąt Bożego Narodzenia.

ujęcie z kamery na Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy - grudzień 2023r.


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 2023

Sercem Gdańskiego Bożonarodzeniowego Jarmarku jest Targ Węglowy. Świąteczne kramy rozstawione są też wzdłuż ulicy Bogusławskiego i Tkackiej. Jarmark otwarty jest przez 7 dni w tygodni a stoiska czynne są od niedzieli do czwartku w godzinach 12-20 a w piątek i sobotę od 12 do 21.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Prawie w każdy dzień tygodnia można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. I tak we wtorek można słuchać wyjątkowych świątecznych koncertów, połączonych z  kolędowaniem. W kolejnym dniu będzie można osobiście wykonać największe świąteczne hity biorąc udział w jarmarkowym karaoke. W czwartki jest wielkie czytanie baśni. Utwory o tematyce związanej ze świętami będą czytać aktorzy Teatru Wybrzeże.


ujęcie z kamery na Długi Targ w Gdańsku - grudzień 2023r.


W tym dniu ulicami przechadzają się wielobarwne parady. Piątek to liczne animacje dla najmłodszych, a dla starszych wieczorne tańce przy świątecznych hitach. W weekendy kumulacja zajęć. Występy zespołów, akcje charytatywne, wizyta Mikołaja. Czas dla rodziny, wspólne oglądanie spektakli, kolędowanie, a także poznawanie działań wolontariatu i promocja radości z bycia dobrym. Ponadto w  „Zakątku świątecznych podróży” znajdzie się wyjątkowa karuzela, mini rollercoster – wirujące beczki, a nawet symulator lotu saniami św. Mikołaja.

Warto zauważyć, że gdański jarmark zajął prestiżowe drugie miejsce w konkursie European Christmas Market czyli na najpiękniejszy europejski bożonarodzeniowy jarmark w Europie.ujęcie z kamery na Jarmark Bożonarodzeniowy w Kazimierzu Dolnym - grudzień 2023r.


Na żywo można zobaczyć także Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie, świąteczne stragany w centrum Ustronia lub kolorowe stoiska w klimatycznym Kazimierzu Dolnym.


Redakcja poleca

Widok na jedną z tras narciarskich - Kotelnica I oraz na wspaniałe szczyty Tatr Białka Tatrzańska - Kotelnica Widok z Kamery na dolną stację narciarską SKI SUCHE - widok na stok Jaworzyna Krynicka - widok na rodzinną trasę nr 7 NOWOŚĆ Jaworzyna Krynicka - trasa niebieska nr 7  Transmisja z dolnej stacji 4-osobowej kolei krzesełkowej Jaworzyna Krynicka z widokiem na rodzinną trasę numer 7. Trasa została potocznie nazwana "niebieską" przez charakterystyczne zabarwienie osłon przeciwwietrznych. Dostęp do tej części stoku uzyskujemy po wyjściu z górnej stacji kolei gondolowej. Z kolei widoczne krzesełka zabiorą narciarzy na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej, skąd bez problemu będzie można przemieścić się w kierunku innych tras zjazdowych. Sama trasa nr 7 jest określana jako bardzo łatwa, z przeznaczeniem dla wszystkich, którzy chcą się uczyć bezpiecznej jazdy w komfortowych warunkach. Jej długość to 500m długości, 35m szerokości, a średnie nachylenie - 15%. Usytuowanie trasy pozwala podziwiać urzekające widoki Beskidu Sądeckiego. Widok z Kamery na Ulicę Krupówki w Zakopanem na żywo Krupówki - widok na deptak Widok ze Zbójnickiej Kopy w Szczyrku. SZCZYRK MOUNTAIN RESORT - Zbójnicka Kopa Kamera z Kasprowego Wierchu na czteroosobową kolejkę krzesełkową. KASPROWY Wierch Live  Panorama Tatr okiem kamery obrotowej zainstalowanej na Kasprowym Wierchu. Polskie Tatry cudowne o każdej porze roku. Bądź na bieżąco z warunkami atmosferycznym panującymi w górach, oglądaj obrazy live z tej i wielu innych kamer na Podhalu. Obraz z tej kamery najczęściej oglądany jest w sezonie zimowym, kiedy to miłośnicy nart i snowboardu oddają się białemu szaleństwu.  Ujęcie na promenadę i morze w Mielnie. MIELNO - widok na promenadę NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Obraz na żywo na Molo i Plażę w Kołobrzegu Kołobrzeg - widok na molo  Cudowne wschody i zachody słońca, piękna szeroka plaża i molo z nocną iluminacją. Po zachodniej stronie widać falochrony Portu w Kołobrzegu i morską latarnię. Kołobrzeg to miasto nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim z licznymi atrakcjami turystycznymi. Miasto posiada status kurortu uzdrowiskowego. W Kołobrzegu znajduje się aż 27 sanatoriów, w których można skorzystać z licznych zabiegów leczniczych z wykorzystaniem borowiny czy wód solankowych. Co roku do Kołobrzegu przyjeżdżają tłumy wczasowiczów aby pospacerować wzdłuż kołobrzeskiej plaży czy podziwiać piękne długie na 220 metrów molo. Planujesz wczasy w Kołobrzegu? Wybierz sprawdzone noclegi Kołobrzeg na portalu e-wczasy.pl.Żelbetonowe molo w Kołobrzegu zlokalizowane jest w uzdrowiskowej dzielnicy tegoż miasta w okolicy ulicy Mickiewicza przy sanatorium Bałtyk i bulwarze Jana Szymańskiego. Pierwszy most został zbudowany w 1881 roku. Drewniana konstrukcja w kształcie litery T wtedy miała około stu metrów długości, niestety nie przetrwała II wojny światowej. 220 metrowe molo które obecnie podziwiamy z kamery ma szerokość 9 metrów a na końcu pomostu znajduje się przystań, gdzie cumować mogą małe statki wycieczkowe. Oficjalnie kołobrzeskie molo otwarto 19 czerwca 1971 roku. Od 2014 roku po generalnym remoncie wieczorową porą, możemy zaobserwować piękną iluminacje świetlną.  Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny Widok z Kamery na Plac Łokietka w Lublinie LUBLIN - widok na Bramę Krakowską

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

Zobacz również

POZNAŃ - widok na Stary Rynek

POZNAŃ - Stary Rynek

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów