Najpiękniejsze ośrodki narciarskie w Polsce 

  

Krajobraz górski to jeden z najpiękniejszych widoków, który przez setki lat kształtował się w sposób naturalny. Dzięki naturze człowiek jest w stanie spędzić wypoczynek zimowy na sportowo, nie tylko zdobywając szczyty. Narty czy snowboard cieszą się równie dużą popularnością, a ośrodki narciarskie dają możliwość bezpiecznej jazdy po wyznaczonych trasach, przy asekuracji odpowiednich służb medycznych w razie wypadku. Sprawdź, jakie miejsca są idealne do spędzenia czasu zimowego w górach!

Dzięki naturze człowiek jest w stanie spędzić wypoczynek zimowy na sportowo, nie tylko zdobywając szczyty.

foto: adobestock

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska znajdująca się w Białce Tatrzańskiej to największa stacja narciarska na Podhalu. Białka Tatrzańska to miejsce, które bezapelacyjnie musisz wziąć pod uwagę, jeśli rozważasz sportowy odpoczynek, przy którym możesz równie dobrze rozkoszować się fenomenalnymi krajobrazami. Trasy są rozłożone na różnych szlakach, a ich łączna długość wynosi aż 14 kilometrów! Trasy są podzielone na różne poziomy trudności, dlatego odnajdą się tam osoby uczące się jazdy na nartach czy snowboardzie, ale także starzy wyjadacze szukający mocnych wrażeń. Co ciekawsze, swoje miejsce znajdą tam również biegacze narciarscy, posiadający swoje własne trasy! Tatry to największe pasmo górskie znajdujące się na terenie Polski, więc można śmiało powiedzieć, że widoki ucieszą oko każdego sympatyka gór.

Szczyrk Mountain Resort

Osadzony na zboczach szczytów zwanych Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) i Wierch Pośredni (1000 m n.p.m). Na stoki tego ośrodka równie chętnie przyjeżdżają obywatele Czech i Słowacji. 18 różnorodnych szlaków o łącznej długości 23 kilometrów robi wrażenie, więc nic dziwnego, że nasi sąsiedzi również zaglądają do tego ośrodka. Niestety, tylko 5 km tras jest oświetlonych, co może utrudniać wieczorną jazdę. Najdłuższy dystans jednej trasy wynosi aż 2810 metrów, czyli prawie 3 kilometry szalonej jazdy i pięknych krajobrazów! Dodatkowym atutem jest to, że dzięki połączeniu z Beskid Sport Arena oraz Centralnym Ośrodkiem Sportowym narciarze i snowboardziści mogą korzystać z tras na innych stokach. Co powiecie na 40 kilometrów jazdy? Dla miłośników widoków górskich Szczyrk Mountain Resort oferuje swoje usługi również latem, dając możliwość podróży po szlakach rowerowych. Osoby, które były na takich wycieczkach wiedzą, że pasma górskie w tej miejscowości cieszą oko nawet latem!

Czarna Góra Resort

Czarna Góra Resort identyfikuje się jako ośrodek górski mający najlepsze stoki na Dolnym Śląsku. Wiadomo, że ta ocena może być kwestią sporną w zależności od preferencji, jednak na pewno nie można im odmówić malowniczych pejzaży, które towarzyszą nam przy zjazdach. Część trasy posiada homologację FIS, co oznacza, że niektóre szlaki narciarskie nadają się do organizowania zawodów, co może okazać się dodatkową atrakcją dla fanatyków sportów zimowych. 60 hektarów powierzchni, 15 tras oraz 12 kolei linowych pozwala nam na kilka godzin dobrej zabawy. Najdłuższy dystans trasy wynosi 1680 metrów, taka długość powinna być zadowalająca dla wprawionych osób. Ośrodek posiada 4 pola szkoleniowe, na których swoją przygodę ze sportami zimowymi mogą zacząć najmłodsi i nowicjusze. Trzeba pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie gdy krajobraz jest tak rewelacyjny, że zdobywania nowych umiejętności to czysta przyjemność!

Jeśli myślisz o stałym zamieszkaniu w mieście blisko terenów górskich, warto sprawdzić mieszkania na obido.pl i zdecydować się np. na Śląsk lub Kraków.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów