Do Magicznej Lanckorony przylatują anioły

  

Lanckorona to magiczne miejsce położone pośród gór i lasów tylko 35 km od Krakowa. Ukochana okolica artystów, muzyków, malarzy i aktorów. To tu docierają w poszukiwaniu natchnienia, ucieczki od zgiełku miasta, odpoczynku. Wielu z nich postanowiło na zawsze osiedlić się na tym terenie. Już od ponad wieku, ściąga tu krakowska bohema.

Zdjęcie z kamery na grudniowy uroczysty pochód ulicami miasta Lanckorony

Zdjęcie z kamery na grudniowy uroczysty pochód ulicami miasta Lanckorony


Do Lanckorony zawitał Wyspiański, Malczewski, Mrożek, Szymborska, Grechuta. Ten ostatni poświęcił jej nawet swój utwór:


„(…) Lanckorona, Lanckorona
rozłożona gdzie osłona
od spiekoty i od deszczu
od tupotu szybkich spraw (…)”


Do Magicznej Lanckorony przylatują anioły

Jak co roku o tej porze, czyli w pierwszej połowie grudnia do Magicznej Lanckorony przylatują z różnych stron anioły. To już osiemnasty raz, kiedy na trzy dni to urokliwe miasteczko staje się anielską osadą.

Tradycją jest uroczysty przemarsz na czele, którego podąża na koniu Święty Mikołaj. Rokrocznie mieszkańcy i turyści starają się pobić rekord w ilości aniołów a każdy w odpowiednim stroju otrzymuje „Anielski Certyfikat”.

Anielski Jarmark na Lanckorońskim Rynku

Anielski Jarmark na Lanckorońskim Rynku

źródło: shutterstock.com


Festiwal Aniołów w Lanckoronie - program 


Piątek 10 grudnia 2021

10.00 - 18.00 - wystawa prac młodych artystów Werandy Anieli w Agroturystyce Leśny Ogród
15.00 - Koncert finałowy Regionalnego Konkursu Inspiracji twórczością Patronów Roku 2021 "Biesiada z Mistrzami
16.00 - 20.00 – wystawa fotografii z projektu „Rok w Lanckoronie”, wystawa twórczości Kazimierza Wiśniaka, ul. Kazimierza Wielkiego 7 - Dwór Lanckorona
17.00 Literackie posiady z aniołami – w Izbie Muzealnej Muzeum w Lanckoronie
19.00 Wieczór literacko – muzyczny "Niebieska ławeczka – To Tu w Lanckoronie" - zespół ANNO DOMINI wyśpiewa pastorałki Krzysztofa Biedrzyńskiego
19.00 Anielskie przebudzenie – performens artystyczny w Willi Tadeusz. Ilość miejsc ograniczona

Uroczyste otwarcie festiwalu na Rynku - Anioły z życzeniami wyruszają w świat
foto: archiwum redakcji WebCamera - widok na rynek w Lanckoronie


Sobota 11 grudnia  2021

od 10.00 Anielski Jarmark  na Lanckorońskim Rynku
10.00 Uroczyste otwarcie festiwalu na Rynku - Anioły z życzeniami wyruszają w świat

10.00 - 18.00 Skrzydlate błyski - wystawa prac młodych Artystów Werandy Anieli / Agroturystyka Leśny Ogród, ul. Św. Jana 16
10.00 - 13.00 "Cuda-wianki"- wystawa rękodzieła na Rynku przed Muzeum
10.00 - 13.00 Stowarzyszenie "3 Wionki" zaprasza na warsztaty robienia anielskich atrybutów do Gminnego Ośrodka Kultury
12.00 Anioły dotarły na lanckoroński rynek - liczenie Aniołów, wydawanie Certyfikatów Anielskich,
13.00 Anielski pochód uliczkami miasteczka

13.30 - 14.30– Anioły na wesoło – gry i zabawy na Rynku w Lanckoronie oraz Gminnym Ośrodku Kultury
14.00 - 16.00 Gra terenowa "Lanckorona, jakiej pewnie nie znacie"
16.00 - 19.00 Piknik pod gwiazdami - wspólne gotowanie w Agroturystyce w Zagrodzie Lanckorona
17.30 Nadanie tytułu dla 18. Anioła Lanckorony
18.00 Koncert dla Anioła – „Kolęda Nocka”- piosenki E. Brylla i W. Trzcińskiego w Hotelu Modrzewiówka

 


Niedziela 12 grudnia 2021

10.00 - 17.00 Anielski Jarmark na Lanckorońskim Rynku

10.00 - 18.00 wystawa prac młodych artystów Werandy Anieli w Agroturystyce Leśny Ogród
11.00 „ Śladami lanckorońskich aniołów” - spacer z przewodnikiem
11.00 - warsztaty dekoracji świątecznych w Agroturystyce Leśny Ogród „Nie święci wianki wiją”
11.30 - 12.30 Anioły na wesoło – gry i zabawy
12.00 – Anioły z Mikołajem na Rynku
13.00 – warsztaty malowania aniołów na deskach w Zagrodzie Ławeczki „Podaruj bliskiemu Aniołka”
14.00 - 17.00 warsztaty rękodzielnicze- tworzenie kartek świątecznych metodą scrub booking
14.00 – spektakl familijny teatru ruchomych obrazów „Ballada cygańska”
16.00 – wspomnienie Małgorzaty Misiewicz, lanckorońskiej w Dworze Lanckorona




Pozostaw swojego e-maila, a raz w tygodniu powiadomimy Cię o nowych treściach redakcyjnych czy ciekawych wydarzeniach które mają miejsce w branży turystycznej.
Adres e-mail:
Prosimy podać poprawny adres e-mail.
Wymagamy oświadczenia i akceptacji polityki prywatności.
Wymagamy wyrażenia zgody na przetwarzanie danych abyśmy mogli wysłać newsletter.

Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Widok z Kamery na Jezioro Czorsztyńskie na żywo Widok na Jezioro i zamek w Czorsztynie Szczawnica i widok na Dunajec i tratwy flisaków. Spływ Przełomem Dunajca Kamera turystyczno-pogodowa na przystani flisackiej w Sromowcach Wyżnych zaprasza do podziwiania jednego z najpiękniejszych cudów natury w Polsce – Przełomu Dunajca.Ta niezwykła trasa wodna, poprowadzona przez majestatyczny wąwóz w skałach wapiennych, zachwyca dziewiczym krajobrazem i spektakularnymi widokami na szczyty Pienin, takie jak Trzy Korony czy Sokolica. Spływ tratwami, prowadzony przez doświadczonych flisaków w tradycyjnych strojach, to niepowtarzalne przeżycie – łączące relaks, przygodę i bliskość z naturą.Jak podaje Małopolska Organizacja Turystyczna, ze spływu Przełomem Dunajca można korzystać od kwietnia do końca października, co czyni ją idealnym celem zarówno letnich, jak i jesiennych wycieczek.Dzięki naszej kamerze możesz na bieżąco sprawdzać warunki pogodowe oraz atmosferę na przystani – zanim zdecydujesz się na własną przygodę w sercu Pienin. Zwiedzaj z nami najpiękniejsze zakątki kraju i odkrywaj uroki polskiej natury na żywo. Kamery nad morzem na szeroką plażę i falochrony w Świnoujściu. ŚWINOUJŚCIE - widok na plaże i morze Krynica Morska widok na plażę i morze Krynica Morska - widok na plażę Ustronie Morskie widok z kamery na plażę USTRONIE MORSKIE - widok na plażę  Pogodowa kamera obrotowa prosto z piaszczystej plaży w Ustroniu Morskim. Niezwykle popularnej nadbałtyckiej wsi turystyczno-wypoczynkowej położonej w województwie zachodniopomorskim na wybrzeżu Słowińskim, pomiędzy Koszalinem a Kołobrzegiem. Z tego miejsca prezentujemy ujęcie na zachodnią część plaży w kierunku Sianożęt. Ukazujemy także drewniane Molo Busola przy zejściu numer 7, a patrząc dalej na wschód - kawałek piaszczystej plaży rozciągającej się aż do ujścia rzeki Czerwonej. Zachwycająca lokalizacja, duża baza noclegowa, rozległa plaża oraz wiele atrakcji przyciągają wczasowiczów szczególnie w sezonie letnim. Jest to także bardzo dobre miejsce wypadowe dla poszukujących aktywności pieszych jak i rowerowych. Przez teren gminy Ustronie Morskie przebiega malownicza Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10 biegnąca wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego. Korzystając z dobrej pogody można również wybrać się w pieszą wędrówkę Międzynarodowym Szlakiem Pieszym - E-9, bądź lokalnymi trasami uwzględniającymi zabytki i pomniki przyrody w tej okolicy. Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie Góra Żar - widok ze szczytu Beskidu Małego Góra Żar - widok na Kozubnik

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów