Obozy młodzieżowe za granicą? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed wyjazdem!

  

Obozy młodzieżowe za granicą? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed wyjazdem!

Obozy młodzieżowe za granicą mogą okazać się niezapomnianym przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długo. Jednak równie ważne jak dokładne spakowanie się i przygotowanie do wyjazdu jest troska o bezpieczeństwo. O czym powinieneś pamiętać przed wyjazdem?

Obozy młodzieżowe za granicą mogą okazać się niezapomnianym przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długo.


Bezpieczne i spokojne obozy za granicą

Aby wakacyjny obóz był dla naszych dzieci w pełni bezpieczny, musimy pamiętać o zasadach związanych z pandemią koronawirusa. Organizatorzy i ośrodki wypoczynkowe stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, warto więc, żebyśmy zrobili to samo. Bez względu na to, czy interesują cię kolonie survivalowe, czy zimowy wyjazd na narty, pamiętaj, by stosować się do obowiązujących obostrzeń. 

Gdy już przygotowujesz się do wyjazdu na obóz młodzieżowy za granicę, nie rób tego na ostatnią chwilę. Stworzenie listy rzeczy do spakowania i pamięć o wszystkim, co niezbędne na pewno zwiększy szansę na udany wyjazd, który na pewno dostarczy wielu świetnych wspomnień.

Przygotowania do obozu młodzieżowego za granicą

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by na stronie organizatora wykupionego obozu młodzieżowego sprawdzić, jak taki wyjazd wygląda. Gdy wyjazd będzie się zbliżał, raz jeszcze zapoznaj się z informacjami dostępnymi w sieci – nie pozwól, żeby ominęło Cię coś istotnego. Przydatne informacje znajdziesz na stronie organizatora obozów młodzieżowych - KochamWakacje.pl.

Sprawdź kilka razy, gdzie się stawić na wyjazd lub wylot na obóz młodzieżowy, mając tego dnia duży zapas czasu – szkoda byłoby przegapić swoje niezapomniane wakacje. Stwórz dokładną i przemyślaną listę rzeczy do zabrania ze sobą – i poradź się w tej sprawie najbliższych osób. 

Spakuj się według listy, pamiętając, że aura bywa zmienna, a jedna para spodni na cały wyjazd to za mało – życie z pewnością będzie chciało Ci to udowodnić. A jeśli jedziesz na obóz tematyczny lub specjalistyczny – przeczytaj dokładnie, czy nie musisz wziąć jakiegoś sprzętu niezbędnego do uczestnictwa w zajęciach.


O czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij spakować dokumentu tożsamości, podstawowych lekarstw i plastrów – o ile tych dwóch ostatnich ktoś Ci może użyczyć, to dokument, który potwierdza naszą tożsamość, jest szczególnie istotny zwłaszcza teraz, w erze COVID-19. 

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd latem, nie zapomnij o kremie do opalania, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych – z upałami nie wygrasz. Jeśli oprócz zwykłego leniuchowania masz możliwość zwiedzania – skorzystaj z tej okazji. Nie zapomnij zabrać ze sobą uśmiechu, pozytywnego nastawienia i otwartości na poznawanie ludzi i nowych kultur. A na koniec przeczytaj następny akapit – jest on wyjątkowo istotny, skoro wyjeżdżasz za granicę w czasach pandemii.

Jak wyglądają obozy młodzieżowe w erze koronawirusa?

Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi podróżowania do kraju docelowego. Śledź regularnie sytuację pandemiczną i ewentualne zmiany w obostrzeniach w miejscu, gdzie spędzisz obóz młodzieżowy. Pamiętaj, że zasady bezpieczeństwa mogą się zmieniać przez cały czas od momentu wykupienia obozu aż do dnia wyjazdu i w jego trakcie. 

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronach rządowych oraz stronie internetowej organizatora Twojego wyjazdu. Przede wszystkim zaś przestrzegaj wszystkich obostrzeń i procedur. Pamiętaj, że dbasz nie tylko o siebie, ale i o kolegów i koleżanki. Zabierz zapas maseczek, płyn dezynfekujący i paszport covidowy (jeśli taki posiadasz). Od tego w dużej mierze zależy, czy Twój wyjazd będzie udany i bezpieczny.Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów