Planujesz budowę całorocznego domu letniskowego na wynajem? Pamiętaj o tej ważnej kwestii!

  

Całoroczny domek letniskowy może być wspaniałym miejscem do odpoczynku. Oddalony od miejskiego zgiełku, w otoczeniu przyrody oraz niespotykanych na co dzień widoków, zachęca do wynajęcia i spędzenia w nim urlopu. Budując całoroczny domek letniskowy, nie można jednak zapominać o jednej ważnej kwestii. W związku z tym, że będzie on wynajmowany przez 365 dni w roku, trzeba zadbać o komin, który odprowadzi dym i spaliny z urządzenia grzewczego. Wszystko po to, aby najemcom nie było zimno w chłodne miesiące, a także byli bezpieczni.



Całoroczny domek letniskowy na wynajem i ogrzewanie

W związku z tym, że całoroczny domek letniskowy przeznaczony jest na wynajem zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, należy zadbać o jego ogrzewanie. Nikt przecież nie chce marznąć w budynku, do którego przyjeżdża odpocząć. Gościom trzeba więc zapewnić komfortowy pobyt, aby chętnie wracali do tego samego domku letniskowego oraz polecali go wśród rodziny i znajomych. Zwykle ogrzewanie w tego typu budynku nie jest zbytnio skomplikowane. W całorocznym domku letniskowym korzysta się głównie z pieca typu koza. Jest on na tyle wydajny, że bez problemów poradzi sobie z ogrzaniem pokoi. Poza tym nowoczesne konstrukcje są na tyle atrakcyjne, że stanowią ozdobę pomieszczeń.

Komin do całorocznego domku letniskowego

Chcąc, aby faktycznie domek letniskowy był wynajmowany całorocznie, trzeba zadbać nie tylko o ogrzewanie, ale również o odprowadzanie dymu i spalin z pieca. Niezbędny jest zatem komin. Zapewni on odpowiednią drogę do odprowadzania produktów spalania poza budynek, a także wpłynie na efektywność urządzenia grzewczego.


Całoroczne domki letniskowe wykonane są w różnych stylach architektonicznych. Odchodzi się jednak od stosowania w nich tradycyjnych murowanych kominów. Są one zbyt kosztowe, a także ich wygląd nie jest zbyt atrakcyjny. Ponadto takie rozwiązania nie są dostosowane do nowoczesnych urządzeń grzewczych. Dlatego też do całorocznego domku letniskowego, który będzie wynajmowany, lepiej wybrać stalowy komin systemowy, jak np. Jawar Smooth. Model ten ma możliwość pracy z różnymi paleniskami, nie tylko z piecem typu koza. Jego płaszcz wewnętrzny wykonany jest ze stali kwasoodpornej, zaś zewnętrzny z nierdzewnej. Wspomniany komin doskonale nadaje się do całorocznego domku letniskowego z uwagi na wiele możliwości montażu. Można go posadowić na piecu, skorzystać z podłączenia bocznego, a także poprowadzić wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz - w zależności od aranżacji oraz ilości miejsca w wynajmowanym domku letniskowym.


Jaki komin do kozy w domku letniskowym?

zobacz również: Jaki komin do kozy w domku letniskowym?

Komin w całorocznym domku letniskowym - połączenie atrakcyjnego wyglądu i funkcjonalności

W całorocznym domku letniskowym, który jest wynajmowany gościom, trzeba pamiętać, że ogromne znaczenie ma aranżacja. Dlatego też komin nie powinien być najzwyklejszą konstrukcją. Musi on pasować do wspomnianej aranżacji. Jawar Smooth ma minimalistyczny wygląd. Pasuje więc do całorocznych domków letniskowych w stylu skandynawskim, ale także pozostałych. Występuje on w czarnym kolorze, ale istnieje możliwość wyboru własnego z dostępnej palety.


Jawar Smooth jest kominem bezpiecznym. Dzięki temu, że można go zamontować w odległości 50mm od elementów drewnianych, sprawdzi się w większości całorocznych domków letniskowych. Posiada on szereg rozwiązań, które wpływają na jego trwałość oraz bezpieczeństwo, jak np. rodzaj i jakość izolacji. Tym samym najemcy nie będą musieli się obawiać, że w całorocznym domku letniskowym w zimowe miesiące będzie chłodno, a ewentualne rozpalenie w piecu wiązałoby się z wydobywaniem dymu i spalin do wewnątrz budynku.


Ten artykuł może Cię zainteresować: Jaki komin do domku letniskowego?


Podsumowanie

Wynajmując całoroczny domek letniskowy, trzeba pamiętać o zapewnieniu ogrzewania oraz odprowadzaniu dymu i spalin z pieca poza budynek. Komin, jaki będzie zamontowany w tego typu budynku, musi być więc funkcjonalny, ale też atrakcyjny pod względem wyglądu. Poza tym powinien spełniać szereg norm bezpieczeństwa, aby najemcy mogli relaksować się pobytem w całorocznym domku letniskowym, jego otoczeniem, a nie martwić się problemami z ogrzewaniem.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów