Po czym poznać problemy z aparatem w iPhone?

  

Aparat iPhone jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w codziennym życiu podzespołów. Używamy go bez większego zastanawiania się nad tym – do wideorozmów, robienia tak spontanicznych, jak i przemyślanych zdjęć, a w nowszych modelach również do odblokowywania ekranu. Aparat zaczynamy zauważać dopiero wtedy, gdy pojawiają się problemy z jego działaniem. Po czym rozpoznać uszkodzenie i co robić, by poradzić sobie z usterką?


zdjęcie: pexels.com

Jak dochodzi do uszkodzenia aparatu?

Uszkodzenie aparatu oraz usterki doświadczane podczas korzystania z niego mogą stanowić zupełnie inne przyczyny. Uszkodzenie matrycy aparatu przeważnie jest rezultatem uderzenia, upadku bądź przedostania się pod szybkę zanieczyszczeń skutkujących zarysowaniem soczewki. Nierzadko zdarza się jednak, że aparat nie jest uszkodzony, a jedynie jego osłona jest zabrudzona. Kolejna kategoria to wadliwe działanie systemu. Ostatnią jest natomiast nieprawidłowe działanie innych części wewnątrz telefonu.

Czarny ekran

Czarny ekran po włączeniu aplikacji aparatu iPhone to klasyczny objaw usterki lub przycinania się oprogramowania. W pierwszej kolejności należy wykonać banalnie proste, lecz zazwyczaj skuteczne działania:

spróbuj przełączyć się pomiędzy przednim i tylnym aparatem z poziomu aplikacji,

zamknij aplikację i uruchom ją ponownie.

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie rozwiąże problemu, zresetuj iPhone’a. W modelach wyposażonych w przycisk Home (czyli serie do iPhone 8 oraz wszystkie wersje iPhone SE) wystarczy nacisnąć go i przytrzymać przez około 10 sekund, by wyczyścić pamięć podręczną urządzenia. iPhone X i wyższe wymagają naciśnięcia przez moment najpierw klawisza podgłaszania, a następnie przyciszania. Jeśli wykonanie tej czynności nie udaje się, zawsze możesz wyłączyć telefon i włączyć go ponownie.

Czas ponownego uruchamiania smartfona wykorzystaj na sprawdzenie, czy nic nie zasłania obiektywu aparatu. W sytuacji, gdy powyższe metody nie wyeliminowały usterki, rozważ przeprowadzenie dokładnej diagnostyki przez doświadczony serwis Apple.

Rozmyte zdjęcia

Twój iPhone wykonuje rozmyte zdjęcia? Przyczyny potrafią być naprawdę prozaiczne. Irytujący problem „zapalcowanego” tyłu i łatwo osadzających się drobinek kurzu sięgnąć może także kamer. Zabrudzenia obiektywu (szczególnie, gdy znajduje się na nim tłusty film) powodują efekt nieostrych zdjęć.

Drugi częsty powód niezadowalających rezultatów to zbyt szybkie poruszanie aparatem – pozwól zaawansowanym algorytmom na skuteczne działanie i daj im chwilę na dobór odpowiedniej ostrości. Chwila cierpliwości może dać wielkie efekty.

Kłopoty mogą sprawiać także niepozorne akcesoria – niektóre futerały i dodatkowe obiektywy magnetyczne mogą negatywnie wpływać na działanie mechanizmu optycznej stabilizacji obrazu. Zdejmij dodatki i wykonaj zdjęcia porównawcze. Może się okazać, że w Twoim przypadku serwis iPhone nie będzie konieczny.

Lampa błyskowa nie działa

Zużyta bateria iPhone’a może sprawić, że lampa błyskowa przestanie się uruchamiać. Przegrzewanie się urządzenia – które także może być powodowane złym stanem akumulatora lub usterką układu zasilania – niejednokrotnie uniemożliwia uruchomienie lampy błyskowej. Wyłącz iPhone’a, poczekaj aż bryła powróci do optymalnej temperatury, zanim uruchomisz go ponownie. Nie bagatelizuj problemu nagrzewającego się telefonu. Zamów serwis iPhone, by nie dopuścić do powstania rozległych uszkodzeń.

W jaki sposób naprawić aparat w iPhone?

Poza przeprowadzeniem resetu i przeczyszczeniem osłon matryc miękką, suchą ściereczką z mikrofibry, we własnym zakresie zrobić możesz niewiele. Przenieś ciężar problemu na profesjonalny serwis iPhone dysponujący sprzętem do realizacji diagnostyki, gruntownego czyszczenia oraz wymiany wadliwego aparatu (lub samej lampy doświetlającej) na oryginalne, sprawne podzespoły.


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.695944 ms