Po czym poznać problemy z aparatem w iPhone?

  

Aparat iPhone jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w codziennym życiu podzespołów. Używamy go bez większego zastanawiania się nad tym – do wideorozmów, robienia tak spontanicznych, jak i przemyślanych zdjęć, a w nowszych modelach również do odblokowywania ekranu. Aparat zaczynamy zauważać dopiero wtedy, gdy pojawiają się problemy z jego działaniem. Po czym rozpoznać uszkodzenie i co robić, by poradzić sobie z usterką?


zdjęcie: pexels.com

Jak dochodzi do uszkodzenia aparatu?

Uszkodzenie aparatu oraz usterki doświadczane podczas korzystania z niego mogą stanowić zupełnie inne przyczyny. Uszkodzenie matrycy aparatu przeważnie jest rezultatem uderzenia, upadku bądź przedostania się pod szybkę zanieczyszczeń skutkujących zarysowaniem soczewki. Nierzadko zdarza się jednak, że aparat nie jest uszkodzony, a jedynie jego osłona jest zabrudzona. Kolejna kategoria to wadliwe działanie systemu. Ostatnią jest natomiast nieprawidłowe działanie innych części wewnątrz telefonu.

Czarny ekran

Czarny ekran po włączeniu aplikacji aparatu iPhone to klasyczny objaw usterki lub przycinania się oprogramowania. W pierwszej kolejności należy wykonać banalnie proste, lecz zazwyczaj skuteczne działania:

spróbuj przełączyć się pomiędzy przednim i tylnym aparatem z poziomu aplikacji,

zamknij aplikację i uruchom ją ponownie.

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie rozwiąże problemu, zresetuj iPhone’a. W modelach wyposażonych w przycisk Home (czyli serie do iPhone 8 oraz wszystkie wersje iPhone SE) wystarczy nacisnąć go i przytrzymać przez około 10 sekund, by wyczyścić pamięć podręczną urządzenia. iPhone X i wyższe wymagają naciśnięcia przez moment najpierw klawisza podgłaszania, a następnie przyciszania. Jeśli wykonanie tej czynności nie udaje się, zawsze możesz wyłączyć telefon i włączyć go ponownie.

Czas ponownego uruchamiania smartfona wykorzystaj na sprawdzenie, czy nic nie zasłania obiektywu aparatu. W sytuacji, gdy powyższe metody nie wyeliminowały usterki, rozważ przeprowadzenie dokładnej diagnostyki przez doświadczony serwis Apple.

Rozmyte zdjęcia

Twój iPhone wykonuje rozmyte zdjęcia? Przyczyny potrafią być naprawdę prozaiczne. Irytujący problem „zapalcowanego” tyłu i łatwo osadzających się drobinek kurzu sięgnąć może także kamer. Zabrudzenia obiektywu (szczególnie, gdy znajduje się na nim tłusty film) powodują efekt nieostrych zdjęć.

Drugi częsty powód niezadowalających rezultatów to zbyt szybkie poruszanie aparatem – pozwól zaawansowanym algorytmom na skuteczne działanie i daj im chwilę na dobór odpowiedniej ostrości. Chwila cierpliwości może dać wielkie efekty.

Kłopoty mogą sprawiać także niepozorne akcesoria – niektóre futerały i dodatkowe obiektywy magnetyczne mogą negatywnie wpływać na działanie mechanizmu optycznej stabilizacji obrazu. Zdejmij dodatki i wykonaj zdjęcia porównawcze. Może się okazać, że w Twoim przypadku serwis iPhone nie będzie konieczny.

Lampa błyskowa nie działa

Zużyta bateria iPhone’a może sprawić, że lampa błyskowa przestanie się uruchamiać. Przegrzewanie się urządzenia – które także może być powodowane złym stanem akumulatora lub usterką układu zasilania – niejednokrotnie uniemożliwia uruchomienie lampy błyskowej. Wyłącz iPhone’a, poczekaj aż bryła powróci do optymalnej temperatury, zanim uruchomisz go ponownie. Nie bagatelizuj problemu nagrzewającego się telefonu. Zamów serwis iPhone, by nie dopuścić do powstania rozległych uszkodzeń.

W jaki sposób naprawić aparat w iPhone?

Poza przeprowadzeniem resetu i przeczyszczeniem osłon matryc miękką, suchą ściereczką z mikrofibry, we własnym zakresie zrobić możesz niewiele. Przenieś ciężar problemu na profesjonalny serwis iPhone dysponujący sprzętem do realizacji diagnostyki, gruntownego czyszczenia oraz wymiany wadliwego aparatu (lub samej lampy doświetlającej) na oryginalne, sprawne podzespoły.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów