Polski Ład – czy będzie łatwiej dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

  


Inwestycja w nieruchomość to obecnie mnóstwo wyrzeczeń i długoterminowe oszczędzanie na wkład własny. Polski Ład ma na celu zmianę istotnych zapisów, co pozwoli na kupno domu bez wkładu własnego.


Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Główne założenia Polskiego Ładu 

Na początku maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ogromne zmiany niemal w każdym sektorze gospodarki i życia społecznego. Oczywiście Polski Ład jest związany między innymi z kryzysem, a ten spowodowany został pandemią koronawirusa. Mnóstwo przedsiębiorstw zamknięto, natomiast ich właściciele zostali z długami. Dlatego rząd zdecydował się na konkretne kroki w celu polepszenia komfortu życia, zwłaszcza najuboższych. Nowy Ład został podzielony na projekty o zdrowiu, uczciwej pracy, rozwoju infrastruktury, a także rolnictwie, czy edukacji. Nie brakuje również zapisów o czystej energii i inwestycjach proekologicznych. Jednak partia rządząca pod szczególną opiekę bierze seniorów i rodziny. Prawo i Sprawiedliwość zakłada budowę mieszkań do 70 m2 bez zbędnych formalności, zwiększoną liczbę żłobków, dostęp do badań prenatalnych, darmowe szczepienie na wirusa HPV, a nawet rozszerzenie świadczeń na dzieci. Oprócz tego nie zabrakło kwestii związanych z kredytem hipotecznym. Co dokładnie ulegnie zmianie? 

Jak wygląda proces brania kredytu hipotecznego? 

Przykładowo kredyt hipoteczny Santander Bank Polska to propozycja oparta na typowych zasadach brania pożyczki. Kredytobiorca musi być zatrudniony w oparciu umowy o pracę, a także spełniać warunki zdolności kredytowej. W tym celu prześledzona zostanie cała historia finansowa, co będzie stanowić kluczowy moment tego procesu. Co więcej, kredyt hipoteczny do tej pory wymagał wkładu własnego w postaci 10% wartości nieruchomości. Wielu rodzin najzwyczajniej nie stać na taką inwestycję, która sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tym młodzi ludzie są zmuszeni do pozostania w swoich rodzinnych domach nawet już po ślubie, pozostając na rachunku rodziców przez kilkanaście lat i oszczędzając na kupno własnej nieruchomości. Podobne warunki proponowane są w przypadku kredytu hipotecznego BNP Paribas Bank Polska. Polski Ład ma w zupełności zmienić ten stan rzeczy i tym samym ułatwić pobieranie pożyczek. W jaki sposób? 

Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Polski Ład zakłada, że w wyniku projektu wiele młodych rodzin skorzysta na programie i w końcu będzie w stanie zainwestować we własne nieruchomości. Dlaczego? Osoby między 20 a 40 rokiem życia w trakcie brania kredytu hipotecznego zostaną zwolnione z wkładu własnego, co zagwarantuje im fundusz państwowy. Co więcej, rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na pomoc w spłacie zaciągniętego na dom długu. Ponadto dodatkowo zezwolenie na budowanie nieruchomości do 70 m2 bez zbędnych i kosztownych formalności sprawi, że koszt mieszkań zostanie jeszcze mocniej obniżony. W związku z tym część pożyczki będzie mogła być przeznaczona na remont, lub wyposażenie. Dofinansowanie nadpłaty to nawet 160 tysięcy złotych. Oprócz tego banki chętniej udzielą kredytu, bo otrzymają gwarancję ewentualnej spłaty do 100 tysięcy złotych ze Skarbu Państwa. W związku z tym zapewni to zupełne bezpieczeństwo finansowe zarówno dla placówek, jak i kredytobiorców. Jednak wysokość kwoty wkładu własnego będzie uzależniona od liczby dzieci, a największe korzyści czekają rodziny wielodzietne. Kolejnym utrudnieniem okaże się cena maksymalna za 1 m2, co będzie stanowić kluczowy aspekt w kwalifikacji do programu mieszkań bez wkładu własnego. 


Redakcja poleca

Widok na jedną z tras narciarskich - Kotelnica I oraz na wspaniałe szczyty Tatr Białka Tatrzańska - Kotelnica Ujęcie na promenadę i morze w Mielnie. MIELNO - widok na promenadę NOWOŚĆ Widok z Kamery na Ulicę Krupówki w Zakopanem na żywo Krupówki - widok na deptak Prezentujemy obraz na żywo z najsłynniejszego deptaka pod Tatrami - Krupówki w Zakopanem. Aleja o długości ponad 1km ma swój początek od skrzyżowania z ulicą Nowotarską, niemal u stóp samej Gubałówki. Skorzystać tam możemy z kolejki górskiej prowadzącej na sam wierch. Zobacz widok online z dolnej stacji kolei na Gubałówkę. Po kilometrowym spacerze pod lekkie wzniesienie kończymy przygodę z Krupówkami na skrzyżowaniu z al. 3-go Maja. Z kamery w lewym rogu obrazu widać skrzyżowanie z ulicą Staszica, gdzie mieści się oczko wodne i pomnik czytelnika. Deptak cieszy się wysoką popularnością nie tylko w sezonie zimowym. Do dyspozycji turystów wzdłuż Krupówek oddane są liczne sklepy, restauracje, karczmy, hotele i wiele innych. Turyści nieraz jako główny cel odwiedzin Podhala wymieniają właśnie spacer po Krupówkach w Zakopanem. Uwielbiasz góry, latem czy zimą?  Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Kamera z Kasprowego Wierchu na czteroosobową kolejkę krzesełkową. KASPROWY Wierch Live Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę  Kamera obrotowa prezentuje ujęcia na deptak, rozległe morze oraz wschodnią część piaszczystej plaży w Sarbinowie. Sarbinowo to urocza miejscowość o charakterze czysto wypoczynkowym w województwie zachodniopomorskim, położona między Mielnem, a Ustroniem Morskim. Niebywałym atutem tej nadmorskiej osady jest względnie niedroga baza noclegowa oraz piękna piaszczysta plaża. Bardzo przestronna i długa promenada, jest idealnym rozwiązaniem dla spacerowiczów o każdej porze dnia i nocy przez okrągły rok. Przygotowując się na wyjazd nad Bałtyk, warto upewnić się jaka jest przewidywana prognoza pogody i zerknąć na nasze transmisje z kamer. Wiemy też, że uwielbiacie tu zaglądać ❤ zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to możecie zatęsknić, powspominać i rozmarzyć się w tle zachodzącego słońca. Dlatego prezentujemy nową kamerę o wysokiej rozdzielczości tylko na zachodnią część plaży w Sarbinowie. Obraz na żywo na Molo i Plażę w Kołobrzegu Kołobrzeg - widok na molo Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny Widok z Kamery na Plac Łokietka w Lublinie LUBLIN - widok na Bramę Krakowską Co widać z kamery? Kamera zainstalowana na ratuszu miasta Lublina. Widok z kamery prezentuje ulice Królewską oraz z lewej strony Bramę Krakowską, a przed nią Plac Łokietka. Najwyższy punkt zabytkowy Lublina to Wieża Trynitarska, którą widać na ostatnim planie obrazu, po lewej stronie. 

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów