Polski Ład – czy będzie łatwiej dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

  


Inwestycja w nieruchomość to obecnie mnóstwo wyrzeczeń i długoterminowe oszczędzanie na wkład własny. Polski Ład ma na celu zmianę istotnych zapisów, co pozwoli na kupno domu bez wkładu własnego.


Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Główne założenia Polskiego Ładu 

Na początku maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ogromne zmiany niemal w każdym sektorze gospodarki i życia społecznego. Oczywiście Polski Ład jest związany między innymi z kryzysem, a ten spowodowany został pandemią koronawirusa. Mnóstwo przedsiębiorstw zamknięto, natomiast ich właściciele zostali z długami. Dlatego rząd zdecydował się na konkretne kroki w celu polepszenia komfortu życia, zwłaszcza najuboższych. Nowy Ład został podzielony na projekty o zdrowiu, uczciwej pracy, rozwoju infrastruktury, a także rolnictwie, czy edukacji. Nie brakuje również zapisów o czystej energii i inwestycjach proekologicznych. Jednak partia rządząca pod szczególną opiekę bierze seniorów i rodziny. Prawo i Sprawiedliwość zakłada budowę mieszkań do 70 m2 bez zbędnych formalności, zwiększoną liczbę żłobków, dostęp do badań prenatalnych, darmowe szczepienie na wirusa HPV, a nawet rozszerzenie świadczeń na dzieci. Oprócz tego nie zabrakło kwestii związanych z kredytem hipotecznym. Co dokładnie ulegnie zmianie? 

Jak wygląda proces brania kredytu hipotecznego? 

Przykładowo kredyt hipoteczny Santander Bank Polska to propozycja oparta na typowych zasadach brania pożyczki. Kredytobiorca musi być zatrudniony w oparciu umowy o pracę, a także spełniać warunki zdolności kredytowej. W tym celu prześledzona zostanie cała historia finansowa, co będzie stanowić kluczowy moment tego procesu. Co więcej, kredyt hipoteczny do tej pory wymagał wkładu własnego w postaci 10% wartości nieruchomości. Wielu rodzin najzwyczajniej nie stać na taką inwestycję, która sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tym młodzi ludzie są zmuszeni do pozostania w swoich rodzinnych domach nawet już po ślubie, pozostając na rachunku rodziców przez kilkanaście lat i oszczędzając na kupno własnej nieruchomości. Podobne warunki proponowane są w przypadku kredytu hipotecznego BNP Paribas Bank Polska. Polski Ład ma w zupełności zmienić ten stan rzeczy i tym samym ułatwić pobieranie pożyczek. W jaki sposób? 

Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Polski Ład zakłada, że w wyniku projektu wiele młodych rodzin skorzysta na programie i w końcu będzie w stanie zainwestować we własne nieruchomości. Dlaczego? Osoby między 20 a 40 rokiem życia w trakcie brania kredytu hipotecznego zostaną zwolnione z wkładu własnego, co zagwarantuje im fundusz państwowy. Co więcej, rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na pomoc w spłacie zaciągniętego na dom długu. Ponadto dodatkowo zezwolenie na budowanie nieruchomości do 70 m2 bez zbędnych i kosztownych formalności sprawi, że koszt mieszkań zostanie jeszcze mocniej obniżony. W związku z tym część pożyczki będzie mogła być przeznaczona na remont, lub wyposażenie. Dofinansowanie nadpłaty to nawet 160 tysięcy złotych. Oprócz tego banki chętniej udzielą kredytu, bo otrzymają gwarancję ewentualnej spłaty do 100 tysięcy złotych ze Skarbu Państwa. W związku z tym zapewni to zupełne bezpieczeństwo finansowe zarówno dla placówek, jak i kredytobiorców. Jednak wysokość kwoty wkładu własnego będzie uzależniona od liczby dzieci, a największe korzyści czekają rodziny wielodzietne. Kolejnym utrudnieniem okaże się cena maksymalna za 1 m2, co będzie stanowić kluczowy aspekt w kwalifikacji do programu mieszkań bez wkładu własnego. 


Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów