Piękne, szerokie, długie plaże, Bunkry Bluchera, latarnia morska, ruchoma kładka. Co jeszcze zobaczysz w Ustce?

  

Nadbałtycka, portowa miejscowość Ustka to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce. Od wielu lat cieszy się zainteresowaniem urlopowiczów z kraju i zagranicy. Swoją popularność zawdzięcza wspaniałym plażom, unikatowej przyrodzie, bogatej historii oraz licznym atrakcjom.
Szeroka oferta turystyczna sprawia, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie. To także uzdrowisko ze źródłami solankowymi i borowiną.
Chętnie odwiedzana przez mniej i bardziej sławnych. Swojego pomnika, ławeczki na nadmorskiej promenadzie doczekała się tu słynna miłośniczka Ustki – Irena Kwiatkowska.

Piękne, szerokie, długie plaże to jest to co uwielbiamy wybierając Ustkę na wypoczynek


Ustka to jedna z ponad dwudziestu miejscowości w Polsce uhonorowana tytułem Błękitna Flaga nadanym przez międzynarodową organizację w 2019 r. Certyfikat został przyznany wschodniej plaży już po raz kolejny. Tytuł ten przyznawany jest na jeden rok. Dzięki niemu możesz być pewny, że kąpiel odbywać się tu będzie w czystej wodzie morskiej, badanej co dwa tygodnie, a na plaży bezpieczeństwo zapewni WOPR.

Warunki na plaży możesz śledzić z kamery on-line.

 Zdjęcie z widokiem na plażę w ustce.


Budowa plaży w Ustce

Wschodnia plaża w Ustce to efekt celowej rozbudowy w celu poprawienia jakości wypoczynku dla odwiedzających turystów. Widoczny efekt końcowy nastąpił w 2016 roku.

Zobaczcie jak wyglądał etap budowy, który również mogliśmy oglądać online.

 Ujęcie na wschodnią część plaży w Ustce po rozbudowie plaży.


Port i latarnia morska w Ustce


Wypoczywając tutaj trzeba koniecznie udać się do portu by móc podziwiać z bliska piękne statki turystyczne a jeśli dopisze szczęście to nawet duże jednostki wojskowe lub wycieczkowce.

Koniecznie trzeba spróbować pysznej rybki, wędzonego łososia, słynnej usteckiej brukwianki (zupa z brukwi), wyśmienitych ciasteczek w kształcie syreny o gofrach z bitą śmietaną na deser nie zapominając.

Wysokość usteckiej latarni to 19,5 metra a światło z niej można dostrzec z odległości 33 kilometrów. W sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) jest dostępna do zwiedzania od godziny 10 do zachodu słońca, bilety w cenie 8zł normalny 6zł ulgowy.

Usteckie atrakcje dla lubiących historię i lekką adrenalinę.

Nieopodal portu na ulicy Bohaterów Westerplatte 40 zachowały się schrony znane pod nazwą Bunkry Blüchera.
W podziemiach udostępnione jest muzeum, w którym zgromadzono kolekcję przedmiotów wojskowych jak i codziennego użytku z lat 30 XX wieku. Dodatkowo można postrzelać z replik broni, obserwując turnieje łucznicze czy posilić się specjalną wojskową grochówką.
Dzieci do lat 5 wejście gratis, bilet ulgowy 10zł a normalny 16zł.

Jako, że bezpośrednio przy ujściu kanału portowego miasteczko zostało podzielone na dwie części wschodnią i zachodnią została zainstalowana specjalna ruchoma kładka, która umożliwia przejście na drugą stronę bliżej morza niż przez nieco oddalony most. Jest ona otwierana w wakacje od godziny 10 do 24 o każdej pełnej godzinie na okres 20 minut. Pełni ona nie tylko funkcję użyteczną ale jest także swego rodzaju atrakcją Ustki.

Na pylonie tej właśnie kładki jest zainstalowana obrotowa kamera pogodowa, z której ujęcia prezentujemy poniżej.

 Kard z kamery na portową część Ustki.


Planując weekendowy odpoczynek lub dłuższy urlop koniecznie trzeba zawitać do Ustki.
Dobrze rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna oraz wiele atrakcji okolicy pozwoli spędzić tu niezapomniane dni i na pewno będziecie chcieli wracać do Ustki co rok.

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów