Monitoring pojazdów to duże oszczędności dla firmy

  


  zdjęcie przesłane przez reklamodawcę

 Kiedy Amerykanie tworzyli system GPS, zapewne nie przypuszczali, że kiedyś będzie on powszechnie wykorzystywany m.in. do śledzenia ruchu firmowych pojazdów. Dziś rozwiązanie to, oparte na współpracy systemu GPS i GSM, jest coraz powszechniejsze i przynosi użytkownikom niemałe oszczędności. Jak to działa?

Niewielki odbiornik GPS zainstalowany w każdym firmowym pojeździe ustala co minutę jego współrzędne. Transmisja tych i nie tylko tych danych to już zadanie systemu komunikacyjnego GSM. Od rodzaju zainstalowanych w pojeździe czujników zależy, ile i jakie parametry jazdy przekazywane są na serwer. Właściciel firmy, szef logistyki lub inny wyznaczony pracownik może w dowolnym momencie sprawdzać online, co dzieje się z każdym samochodem. Tak działa system znany jako Get Vehicle Tracking.

Telematyka to także łączność z kierowcą

Takie połączenie telekomunikacji z GPS i informatyką to system telematyczny, którego elementem jest także komunikacja z kierowcą. Dzięki niej osoba zarządzająca flotą może na bieżąco reagować na każdą sytuację i przekazywać kierowcy dyspozycje. Może więc np. nakazać mu zmianę trasy albo stylu jazdy, jeśli czujniki wykryją, że jest to jazda nieekonomiczna. Monitorowane może być każde przyspieszenie i każde hamowanie – a to daje już pewien obraz tego, jak zachowuje się osoba siedząca za kółkiem.

W połączeniu z wykorzystaniem informacji o korkach można też oszczędzać czas i pieniądze, zalecając kierowcom na bieżąco zmianę trasy do wyznaczonego wcześniej celu.

Oszczędności na sprzęcie i paliwie

Dzięki telematyce zarządzający flotą może na dwa sposoby powodować oszczędności w zużyciu paliwa. Pierwszy z nich to oczywiście zmiana stylu jazdy kierowców. Można ją osiągnąć poprzez motywowanie ich do ekonomicznej jazdy np. dodatkami do podstawowego wynagrodzenia. Niejeden pracodawca zorganizuje też zapewne szkolenia dla kierowców, które ułatwią im opanowanie łagodnego stylu jazdy, pozbawionego niepotrzebnych przyspieszeń i hamowań i utrzymanego w ramach rozsądnej liczby obrotów silnika.

Tam, gdzie kierowcy wykażą zrozumienie i zainteresowanie grywalizacyjną formą motywacji, można urządzać współzawodnictwo w oszczędzaniu paliwa i premiować zwycięzców.

Ekonomiczna, rozsądna jazda to oczywiście także mniejsze zużycie floty, a zarazem mniej stłuczek i wypadków. Tak eksploatowany tabor może dłużej służyć firmie, jest rzadziej naprawiany i wymieniany.

Tańsze ubezpieczenie, tańsza administracja

Negocjowanie z towarzystwem ubezpieczeniowym stawek za OC i AC pojazdów może być łatwiejsze, jeśli firma legitymuje się działającym systemem monitoringu pojazdów, a także wygenerowanymi przezeń raportami, które potwierdzają umiarkowaną szkodowość. Flota licząca wiele samochodów to spory majątek, a więc i jego ubezpieczenie sporo kosztuje. W niektórych (już także i polskich) firmach ubezpieczeniowych może kosztować mniej, skoro mniejsze jest ponoszone przez nie ryzyko.

Monitoring to także oszczędności administracyjne, albowiem zarządzanie nadzorowaną telematycznie flotą to proces bardzo uproszczony. Wszelkie dane znajdują się w raportach systemu, co ułatwia rozliczanie kosztów eksploatacji pojazdów oraz pracy kierowców.

Redakcja poleca

Łeba kamera, plaża, wydmy, miasto - zobacz też inne kamery w tej miejscowości Łeba - widok na plażę Stegna kamera bulwar, plaża i morze. STEGNA - widok na plażę Krynica Morska widok na plażę i morze Krynica Morska - widok na plażę  Nowoczesna kamera obrotowa z niezwykłym widokiem na plażę w Krynicy Morskiej (wejście nr 26) – mieście o uzdrowiskowo-wypoczynkowym charakterze. Miejscowość leży w granicach administracyjnych województwa pomorskiego. Bardzo atrakcyjne położenie – między Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie) a Zalewem Wiślanym – sprawia, że co rocznie zjeżdżają tu tysiące turystów. Ponadto, za sprawą bardzo dobrych naturalnych warunków przyczyniających się do poprawy zdrowia Krynica Morska przyciąga mnóstwo kuracjuszy, jednocześnie starając się o status uzdrowiska. Sama specyfika Krynicy Morskiej pozwala na organizację przeróżnych atrakcji turystycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Znudziła Ci się plaża nad zatoką? Zapraszamy na brzeg Zalewu Wiślanego. Więcej aktywności fizycznej? Nic prostszego! Ruszaj międzynarodowym szlakiem rowerowym EuroVelo 10 / 13 wzdłuż wybrzeża i nie tylko. Dla spragnionych przyrody znajdą się tu jak i w okolicach, liczne ścieżki piesze, rezerwaty przyrody oraz punkty widokowe.  Widok na rynek w Koszalinie NOWOŚĆ KOSZALIN - widok na Rynek Staromiejski NOWOŚĆ KAMERA PRZEMYŚL - widok na Plac Niepodległości NOWOŚĆ PRZEMYŚL - Plac Niepodległości, NOWOŚĆ Kamera Kołobrzeg promenada, bulwar, plaża, morze KOŁOBRZEG - widok na plażę Dzięki nowoczesnej kamerze obrotowej możesz zobaczyć kołobrzeską plażę od wejścia do portu (przy ujściu rzeki Parsęty) z latarnią morską aż po jej wschodni kres. To wyjątkowa okazja, by na żywo podziwiać spektakularne wschody i zachody słońca, obserwować sztormy uderzające w falochrony oraz zanurzyć się wzrokiem w błękit Bałtyku aż po horyzont.To miejsce przyciąga nie tylko plażowiczów, ale także miłośników spacerów, fotografii, a nawet ornitologów – często można dostrzec tu mewy, rybitwy i inne ptaki nadmorskie. Kameralna promenada wzdłuż plaży tętni życiem przez cały rok, a pobliska latarnia morska i molo w Kołobrzegu stanowią obowiązkowe punkty na trasie każdego turysty. Dzięki transmisji live możesz na bieżąco sprawdzać pogodę, planować swój spacer czy po prostu przenieść się na chwilę nad morze, niezależnie od miejsca, w którym jesteś.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów