Szwecja na dwóch kółkach? Prom do Skandynawii ci w tym pomoże!

  

Podobnie jak inne rejony Skandynawii, także Szwecja to prawdziwy raj dla turystów rowerowych. Kiedy już dostaniesz się na miejsce, możesz korzystać z licznych malowniczych tras wzdłuż szwedzkiego wybrzeża. Trzydniowa wycieczka na dwóch kołach pozwoli ci poczuć klimat tej części Skandynawii i osobiście poznać jej rys kulturowy i historyczny.


Z Polski do Szwecji najkrótszą drogą

Jeśli zdecydujesz się na krótki rowerowy wypad do Szwecji, możesz skorzystać ze zorganizowanej wycieczki do Skandynawii. Tego typu oferty uwzględniają najciekawsze turystycznie miejsca, w których można poczuć klimat tej części Europy. Takie wyjazdy aranżują np. Skandynawskie Podróże. Aby wziąć w nich udział, musisz dostać się do Świnoujścia, skąd odchodzi prom do Skandynawii, a konkretnie do miejscowości Ystad. Rejs w jedną stronę trwa ok. 7–8 godzin.

Co warto zwiedzić rowerem na wybrzeżu Szwecji?

Wspomniane portowe miasteczko Ystad może być dobrym wstępem do dalszej trasy. Natkniesz się tutaj na przyciągającą wzrok średniowieczną zabudowę wraz z imponującym kościołem Mariackim wzniesionym w stylu gotyckim. Wycieczki do Skandynawii to dla mieszkańców środkowej Europy wiele tajemniczych i zaskakujących punktów. W Szwecji warto pokusić się o zwiedzanie XVI-wiecznej twierdzy Glimmingenhus.


Przejazd rowerem wzdłuż wybrzeża Szwecji to jednak nie tylko tchnienie historii w małych miejscowościach. Wybierając tę formę zwiedzania, możesz liczyć na jedne z piękniejszych plaż w Skandynawii, drobny, biały piasek i malownicze, wydmowe otoczenie tras rowerowych.

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej w Szwecji?

Wycieczki promem do Szwecji z własnym rowerem to najwygodniejszy i najpopularniejszy sposób, aby zwiedzić 20-kilometrowy odcinek atrakcyjnego wybrzeża tego kraju. Jeśli jednak nie chcesz zabierać własnego pojazdu, na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia roweru – głównie w pobliżu punktów informacji turystycznej.


Kiedy szczególnie fascynuje cię właśnie ta część Skandynawii, możesz wyruszyć w głąb lądu licznymi trasami rowerowymi o różnym stopniu trudności. Do najciekawszych wśród turystów z zagranicy należą m.in. drogi:

  • Kattegatleden;
  • Sydkustleden;
  • Sydostleden.

Szwecja rowerem na własną rękę – dobrze zaplanuj logistykę

Kiedy zdecydujesz się na aktywne zwiedzanie kraju na dwóch kółkach, skup się na przygotowaniu podręcznego bagażu, który przecież będziesz wozić ze sobą. Tygodniowa wycieczka rowerem po Szwecji to duże wyzwanie, ale jednocześnie moc wrażeń! Zmieniający się krajobraz, a także noclegi za każdym razem w innym miejscu to doskonały pomysł na poznanie Szwecji „od kuchni”. Wówczas warto zapoznać się mapą miejsc najbardziej atrakcyjnych również pod względem cenowym.


Informacje praktyczne – zaplanuj wyjazd pod każdym względem

Aby sprawnie zaplanować wycieczkę rowerową po Szwecji, przed wyjazdem sprawdź, jak wygląda infrastruktura dla rowerzystów i dostępność sklepów czy lokali gastronomicznych. Co istotne, trasy rowerowe w tej części Skandynawii są bardzo dobrze oznaczone, choć jeśli wybierzesz mniej uczęszczane lub nowo powstałe ścieżki, dodatkowa nawigacja może okazać się dużą pomocą.


Najpopularniejsze trasy mają natomiast własne strony internetowe, na których znajdziesz takie informacje jak:

  • okoliczne miejsca noclegowe;
  • punkty gastronomiczne;
  • sklepy;
  • atrakcje turystyczne.


Jeśli wybierasz się na spotkanie ze szwedzką naturą z prawdziwego zdarzenia, musisz zabrać ze sobą prowiant przynajmniej na kilka godzin. Może się bowiem okazać, że sklepy na wybranej trasie, zwłaszcza na nadmorskim odcinku Ystad i Simrishamn, będą od siebie znacznie oddalone.

Rowerowe wycieczki do Skandynawii cieszą się rosnącą popularnością. Dotyczy to nie tylko Szwecji, ale nawet jeszcze bardziej Danii czy Norwegii. Wpływa na to w dużej mierze dostępność krajów Europy Północnej i możliwość zorganizowania wycieczki promem bezpośrednio z Polski, a także między krajami skandynawskimi. Przejechałeś już Szwecję i chcesz sięgnąć po więcej? Wybierz się na Bornholm! To prawdziwy rowerowy raj o przyjemnym i łagodnym klimacie sprzyjającym aktywnemu wypoczynkowi.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów