Volvo V40 - bezpieczny i solidny hatchback

  

Volvo V40 to kompaktowy model produkowany przez szwedzką markę Volvo jeszcze kilka lat temu. Obecnie auto można nabyć wyłącznie na rynku wtórym, chociażby w programie aut używanych Selekt w Autoryzowanych Salonach Volvo.Krótka historia modelu V40

Volvo V40 zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2012 roku i było pierwszym modelem Volvo, który został zbudowany na nowej platformie CMA (Compact Modular Architecture).

Samochód oferowany był w wersjach z silnikami benzynowymi i diesla o pojemności od 1,6 do 2,0 litra, a także w wersji hybrydowej.

W 2016 roku Volvo V40 zostało zmodernizowane, a w ofercie pojawiła się również wersja z silnikiem benzynowym 2,0 litra o mocy 254 KM.

W 2019 roku Volvo V40 zostało zastąpione przez nowy model Volvo XC40, który z czasem zaczął być oferowany we wszystkich wariantach jeśli chodzi o napęd: spalinowy, hybrydowy, 100% elektryczny.

Systemy bezpieczeństwa

Ostatnie sztuki Volvo V40, czyli te, które zjechały z taśmy produkcyjnej w 2018 posiadają między innymi poniższe systemy bezpieczeństwa:

City Safety: System automatycznego hamowania awaryjnego, który potrafi samodzielnie zatrzymać samochód w przypadku zbliżania się do innego pojazdu, pieszego lub rowerzysty.

Lane Keeping Aid: System utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, który w razie potrzeby aktywuje korektę kierunku jazdy, aby uniknąć wyjazdu z pasa.

Blind Spot Information System (BLIS): System ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia kierowcy.

Cross Traffic Alert: System wspomagający manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, który ostrzega o pojazdach znajdujących się z boku lub z tyłu samochodu podczas cofania.

Wersje wyposażenia

W zależności od rynku, Volvo V40 z roku produkcji 2018 było dostępne w różnych wersjach wyposażenia. Głównie były to 3 wersje wyposażenia:

Momentum: Wersja ta oferowała szereg elementów wyposażenia standardowego, takich jak m.in. 17-calowe felgi aluminiowe, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, system rozrywki pokładowej z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali czy kamera cofania.

R-Design: Wersja ta charakteryzowała się sportowym designem, a jej wyposażenie dodatkowe obejmowało m.in. 18-calowe felgi aluminiowe, sportowe fotele, kierownicę sportową oraz gałkę zmiany biegów wykończoną skórą.

Inscription: Ta wersja to elegancki i nowoczesny design, z dodatkowymi elementami stylizacyjnymi, takimi jak m.in. chromowane listwy czy wykończenia w kolorze srebrnym. Volvo V40 Inscription dostępne było z różnymi rodzajami silników, w tym zarówno benzynowymi, jak i dieslami o pojemności od 1,6 do 2,0 litra.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów