3-5 września 2021 - dożynki, Rok Górali czy Święto Miodu... Nie może Was tam zabraknąć.

  

Dni Wisły 3-5 września 2021


Rok 2021 to w województwie śląskim „Rok Górali”. W ramach jego obchodów w pierwszy weekend września w Wiśle obchodzone będą dożynki, Dni Wisły oraz Święto Miodu.

Niestety w związku z pandemią nie będzie korowodu dożynkowego, ale zostanie utworzona specjalna aleja gdzie zaprezentują się koła gospodyń z różnych wiślańskich dolin.


Dni Wisły 3-5 września 2021
Źródło: archiwum WebCamera - widok z kamery na deptak w Wiśle


Co organizatorzy przygotowali, aby uświetnić te wydarzenia?


3 września godz. 18:00 Amfiteatr

- wręczenie nagród „Trzy Smreki” w dziedzinie kultury i sztuki
- koncert zespołu Vołosi – Kwintet smyczkowy złożony z profesjonalnych muzyków. Górale, którzy łączą ogień i wodę w swojej muzyce. Nadają nowoczesne brzmienie tradycyjnej muzyce Karpat.
- koncert Renaty Przemyk – Pochodząca z Bielska-Białej artystka, specjalizująca się w poezji śpiewanej. Licznie nagradzana na wielu festiwalach założycielka projektu Acoustic Trio.

4 września godz. 12:00-17:00 Park Kopczyńskiego

- Park z Tradycją – warsztaty rękodzielnicze, wystawy, stoiska z lokalnymi wyrobami, pokaz ręcznej produkcji sera i masła
- koncert Orkiestry Dętej Henryka Itnera z Pl. B. Hoffa

4 września godz. 15:00 Amfiteatr

- uroczystości dożynkowe
- festyn podczas, którego wystąpią kapelę prezentujące kulturę górali:

Sokół Orchestra, Kapela Wałasi - tradycyjna beskidzka kapela z Istebnej, Zespół Regionalny "Wisła Plus"


źródło: archiwum WebCamera - widok z kamery na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle

5 września godz. 12:00-16:00 Pl. B. Hoffa


- EXPO Zdrowie- stoiska z ekologiczną żywnością, możliwość wykonania badań, ogólna promocja zdrowego stylu życia. Dzieci będą mogły się przejechać specjalną ciuchcią zdrowia.

5 września godz. 12:00-16:00 Amfiteatr

- Koncerty – zespół Redlin oraz Dikand


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów